Přejít na obsah

ŠIPKY


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny.

Chci znovu začít hrát šipky.Moje staré si někdo vypujčil,takže potřebuju nové.Vím,že šipky musí hráči sednout do ruky.Ale

jaké a kde koupit si rád nechám poradit.Taky by mne zajímalo co váha?Popřípadě pište,jaké mate a jak jste spokojeni.Díky za každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Hammer_Time

LETS PLAY DARTS!

šipky koupíš v každém větším sportu u pokladny. Mají je tam.

 

nebo by sis je mohl nechat vyrobit na zakázku, jako profesionální hráči.

Upraveno uživatelem Hammer_Time
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Vykopu tady radnou mrtvolu, ale nebudu zakladat nove vlakno, kdyz uz tady je. 
Se synem si obcas radi zahazime, ale posledni dobou mam problem s tim, ze sipky v terci zustavaji trcet s takovou intenzitou, ze je dost problem je vytahnout. Coz je samozrejme dost otravny. Zkousel jsem laicky experimentovat se sipkama, ruzne kombinoval nasadky, letky a hroty, ale nic. Tak me napadlo, jesli problem nemuze bejt v terci, neco jako “unava materialu”. Proste ze ztratil pruznost - stari je 2 nebo 3 roky. Driv se to nestavalo. Diky za pripadnou radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si,že už máš vytahane segmenty,tím pádem jsou dirky trošku větší a šipka se do nich víc zarazi. Mrkni na výrobce tvého terče,jestli prodává náhradní a vyměň je. Nebo je můžeš prohodit s nějakými jinými na terči, na které se tak často nehází.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vlastně dvě možnosti. Odpo na to kouknu a zjistím jetsli to jde vůbec rozebrat - je to nějakej základní model.

Pak případně vyčistím a bude-li to i dál zlobit, tak bych se asi koukl po nějakým lepším terči. Včera jsem po práci na zhradě házel jen sám se sebou a chvílema jsem měl pocit že na vytáhnutí šipky budu muset použít aspoň Knipexky, ne-li rovnou páčidlo.

Btw se samotnejma šipkama taky furt všelijak lavíruju, nemáte tip na něco rozumnýho pro takovýto házení na pergole, když se chce člověk odreagovat?

Případně jestli je to v to rozdíl, tak pro dospělýho a dítě 9 let.

Dodávám, že mě (nás s klukem) to baví, házíme hlavně od jara do podzima celkem pravidelně, ale žádný větší ambice nemáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 4. 2009 v 12:17, Karki napsal:

Zdravím všechny.

Chci znovu začít hrát šipky.Moje staré si někdo vypujčil,takže potřebuju nové.Vím,že šipky musí hráči sednout do ruky.Ale

jaké a kde koupit si rád nechám poradit.Taky by mne zajímalo co váha?Popřípadě pište,jaké mate a jak jste spokojeni.Díky za každý tip.

Ideálně najít si šipkový obchod ve Tvém okolí a zajet si osahat barrely (což může být v současné době problém), aby Ti vyhovovaly. Co se váhy týká, taky se nedá říct, co Ti bude vyhovovat, na to je ideál jít si zahrát s více lidmi a různé váhy si vyzkoušet. Ono je to celé takové spojené nádobí, může Ti vyhovovat určitý tvar barrelu a dlouhé shafty + široké letky, s jiným tvarem barrelu Ti může sedět jiná váha a třeba střední shafty a úzké letky ... 

Já mám 16-ky se středními shafty, úzkými letkami a dlouhými hroty 

IMG_20210429_115156.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O klasickým terči jsem taky přemejšlel, ale zatím převládá lenost. Do budoucna ale nevylučuju.

Zatím o víkendu zkusím prozkoumat zda a jak jde rozebrat ten starej, případně ho nějak vypucovat.

No a těm správnejm šipkám se nejspíš budu muset klasicky proházet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem hrával fakt hodně, pak nejak odešla ruka a výsledky šly dolů. Po cca 10 letech si zas začínám házet a baví mě to. Když jsem měl doma elektronický terč , tak jsem ho vždycky vymlatil, hlavně 20 bylo vždy v háji. Pomohlo přehodit segmenty z jiného čísla a taky trošku ohoblovat boky segmentů. Chci se dostat k tomu, že pokud si nepořídíš domu profi terč,tak ty elektronické bych si už nepořídil. Měl jsem i docela drahé a výsledek byl pořád stejný. Kup si domů sisal a budeš mít klid. Mám nějakou aplikaci v telefonu a po zadání hozenych cisel krasne počítá. Hodně jsem zkoušel pořád různé šipky a myslel, že to bude lepší a lepší a to byla taky chyba. Každý drží šipky jinak a každému sedí něco jiného, výběr bude na Tobě, ale na začátek bych si vzal něco lehčího 16-18g by bylo v pohodě. Až to budeš mít, tak musíš pořád hrát a hrát a půjde to nahoru.

Odesláno z mého SM-F916B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...