Přejít na obsah

NOVÉ KALIBRY PRIM


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 394
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dyť ty emoce popsal - Primky byly jeho první hodinky!

 

Úplně stejně je to u mě. Prostě je tam ta nostalgie, a to emočně vyvažuje některé technické, designové nebo imidžové nedostatky.

 

Na tom se preci vsichni shodujeme, ze prim prodava zejmena nostalgii ...

 

Gratuluji mt01 k hodinkam a Eltonu k sedmi prodanym kousku TDB ;-)

 

Na tvych fotkach vypadaji lepe nez na webu primu ... ten rotor by si zaslouzil rozhodne vice pece ... (ale to uz je ohrana pisnicka)

 

tak jeste jednou at slouzi ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom se preci vsichni shodujeme, ze prim prodava zejmena nostalgii ...

 

Gratuluji mt01 k hodinkam a Eltonu k sedmi prodanym kousku TDB ;-)

 

Na tvych fotkach vypadaji lepe nez na webu primu ... ten rotor by si zaslouzil rozhodne vice pece ... (ale to uz je ohrana pisnicka)

 

tak jeste jednou at slouzi ;-)

myslím že mě na to v NMnM upozorňovali a navrhovali vymazlit rotor ale já trval na svém. Určitě ale není problém cokoli vymyslet a dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Gratuluji Eltonu k tokovýmto zákazníkům, nermcají, kupují. :)

Ne jako my na chronomágu, furt se nám něco nelibí, furt s něčím srovnáváme a kritizujeme... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu na těch živých fotkách vypadají výborně , je vidět, že je nosíš a sluší jim to . Možná, že to budou nejcennější primky, pochybuju, že by prim v dohledné době ještě něco s touhle etou (7751??) prubnul. A za těch sto litrů to zas není to nejpřemrštěnější, co prim nabízí, už to tady několikrát padlo. Rozhodně ovšem nejsou pro mě, neboť bych je bohužel nedokázal nařídit. Prim mi je jednou ukazoval, těch poloh korunky a pamatovat si co a jak - to bych sám nezvlád ! :D

 

No, já bych za sebe ten rotor taky nijak nezušlechťoval, je to rotor stroje, není to náhrdelník. Snad bych ho proděravěl, aby byl vidět víc stroj, tahle eta vypadá, tak jak je, vážně zajímavě, plechově, ale fákt dobře.

 

Teda, co si neodpustím a co podle mě jde primovi nejlíp, hle, zas jsou takový celý primácký, toho si podle mě nejde nevšimnout. Zas tady musím nahlas pochopit ty, kterým se to prostě nelíbí, nudí je to, tak ti opravdu nenajdou ani jeden model, co by jim alspoň trošku šmakoval. :D :D Mezi ně naštěstí nepatřím :).

 

Ondro - nestrkej chronomag do jednoho pytle, mt01 je taky chronomagig :D !!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se přiznám, že patřím mezi ty, kteří by si v Primu nevybrali nic (teď nemluvím o těch strašných cenách). Někdy mi přijde, že tak jako šumavské chalupy navrhoval jeden architekt, všechny mají trám ve výši mého čela (Povídky Šimka a Grossmana), tak všechny primky navrhoval stejný člověk a všechny primky vycházejí z jednoho jediného "pratypu" :) Možná takového:

post-291-1239806532.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji Eltonu k tokovýmto zákazníkům, nermcají, kupují. :)

Ne jako my na chronomágu, furt se nám něco nelibí, furt s něčím srovnáváme a kritizujeme... :)

nařizování je pohoda, dvě polohy korunky a jen dva směry :headphone: , to IWC Da Vinci (perpetual) to je prca, az budu seřizovat čas tak si beru manuál :helpsmilie: . Proto řeším větší odchylku než 5 minut, jinak na to nesahám, jen na ruku a hotovo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nařizování je pohoda, dvě polohy korunky a jen dva směry :headphone: , to IWC Da Vinci (perpetual) to je prca, az budu seřizovat čas tak si beru manuál :helpsmilie: . Proto řeším větší odchylku než 5 minut, jinak na to nesahám, jen na ruku a hotovo

 

No není to nádherné čtení? (manuálu) a k tomu to nářadíčko, dokonalost sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, konečně zase fanda do hodinek - perfektní sbírka mt01, gratuluju ! Hodinky pro tebe něco znamenají , a tak není divu, že se s takovým vyspělým arzenálem staneš pro místní ...... předmětem psychoanalýzy :D :D Musím poznamenat, že TdB do něj svěle zapadají . Prostě by bez ňákejch mastnejch primek nebyl úplný. :)

 

Naťuknul jsi elementární věc, která místním odbornikům nedochází - osobní věci, jako hodinky, mívají daleko důležitější vlastnosti, než přesnost na vteřinku, úbytek hodnoty a poměr cena výkon. Tedy, když jsou to opravdu věci osobní ! Na to pochopitelně sází prim a snad mu to i vychází.

 

Tycho mají navíc to kouzlo, že jsou první dospělé novodobé primky. Milník. Bohužel nemají kalibr prim :). Už jsem je dlouho neviděl, dej sem nějakou fotku, prosím. Máš ocel, nebo něco zlatého? Proš ses rozhodl zrovna pro ně, prosím?

cigi, tak toto jsi už dotáhl do druhýho mezního stavu...doufám, že víš co to ve statice znamená. Pro ty co neznají...zjednodušeně, deformace je nevratná, ale konstrukce se ještě nehroutí. Na to můžu reagovat jen jednou pravdivou historkou. Odcitoval jsem wikipedii... líp bych to nezvládl.

 

Umělcovo hovno (italsky: Merda d'artista) je umělecké dílo italského umělce Piera Manzoniho ovlivněné ?ready made? Marcela Duchampa.

V květnu 1961, Manzoni nashromáždil své vlastní výkaly do devadesáti očíslovaných plechovek, která každá obsahovala přesně 30 gramů výkalů. Označil je jako ?100% čisté umělcovo hovno? v italštině, angličtině, francouzštině a němčině, a prodával je podle tehdejšího kurzu zlata. Jejich současná cena je přibližně 30 500 eur.

Podle nepotvrzených zdrojů některé z plechovek explodovaly pod tlakem plynů vznikajících uvnitř

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cigi, tak toto jsi už dotáhl do druhýho mezního stavu...doufám, že víš co to ve statice znamená. Pro ty co neznají...zjednodušeně, deformace je nevratná, ale konstrukce se ještě nehroutí.

 

Tedy vím, že jsem nenapravitelný hnidopich, ale jestli se to na architektůře učíte takhle, tak potěš pánbůh. Deformace v 2. mezním stavu, neboli mezním stavu použitelnosti je předepsaná maximální deformace z hlediska používání konstrukce. Třeba pro průhyb stropu to je 1/250 rozponu, zkrátka normotvůrci stanovili, že víc už je moc, uznávám, nerad bych ujížděl od práce na židli s kolečkama vždy do středu místnosti. S vratností deformace to samozřejmě nemá co do činění, není problém navrhnout konstrukci bez plastických deformací daleko za 2. mezním stavem.

 

Zjednodušeně - konstrukce se zdaleka nehroutí, ale je hnusná a k nepoužití :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy vím, že jsem nenapravitelný hnidopich, ale jestli se to na architektůře učíte takhle, tak potěš pánbůh. Deformace v 2. mezním stavu, neboli mezním stavu použitelnosti je předepsaná maximální deformace z hlediska používání konstrukce. Třeba pro průhyb stropu to je 1/250 rozponu, zkrátka normotvůrci stanovili, že víc už je moc, uznávám, nerad bych ujížděl od práce na židli s kolečkama vždy do středu místnosti. S vratností deformace to samozřejmě nemá co do činění, není problém navrhnout konstrukci bez plastických deformací daleko za 2. mezním stavem.

 

Zjednodušeně - konstrukce se zdaleka nehroutí, ale je hnusná a k nepoužití :)

psal jsem "zjednodušeně" a byl to taky jen slovní obrat, co občas rád používám. V praxi u stávajících konstrukcích je ale většinou už nevratný( min. velmi špatně). Asi tak to bylo myšlený. Konec

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, chose, potěš pánbůh. My se to na těchnice učili, jak píšeš, jen bych ještě podtrhnul to teoreticky stanovili normotvůrci - například spousta dřevěných stropů (myslím, že vlastně všechny), které jsou krááásné a běžně požívané jsou po těch letech dááleko za mezí deformace a vratná je pravda jen částečně. Tentokrát tě nechápu hciq, co má co dělat čistá moderna šedesátých let se statikou a už vůbec s tím, že prodat se dá vše ??? Vo to tam teda FAKT nejde :D :D - jak to souvisí s primkama?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na doplnění, jo, ty Primky s Valjoux 7751 nejsou špatný, Ale když vezmu prostou cenu stroje /cca 120CHF/ a obyčejné tuctové pouzdro a ciferník, vychází mi i se 100% marží výrobce-prodejce cena kole 12000 Kč, ať nežeru, 20000 Kč je dobrá cena. Ale když vím, že za cenu 40000 Kč mám z Japonska Speedmastery / kvalitativně střední třída/, stejný stroj, špičkový ciferník, slušné pouzdro a tah, tak nemám co řešit, tedy, s ohledem na cenu našeho rodinného stříbra kolem 100000 Kč.... Na druhou stranu, když vidím cigoho se žluťáskama na ruce, k tomu super žlutou košili a celkovej styl cigiho- frajera /promiň, víš, jak to myslím/, tak jsem ochoten za ten styl upustit docela slušnej peníz. Ale musí to ten styl mít a to spousta našich Primek nesplňuje. Jo, že udělaj všechno, tomu věřím, ale za jakou cenu? Už vidím, jak mi na 68ce dělaj mikroregulaci, genfer streifen, chatony a podobný píčoviny, který mám tak rád a který ke špičkový hodinařině za tyto ceny prostě patří. A když si to všechno na ebay koupím na exkluzivním stroji se čtvrťovým bitím, chronografem za pár chechtáků, tak nevím, o čem je řeč.

a protože jsem už ožralej, tak soráč za postřeh mimo mísu, nemůžete se pohybovat ve věcné rovině a vynechat ty zprdelený osobní invektivy? Ať tu pro zbytek národa nejsme za čůráčky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen na doplnění, jo, ty Primky s Valjoux 7751 nejsou špatný, Ale když vezmu prostou cenu stroje /cca 120CHF/ a obyčejné tuctové pouzdro a ciferník, vychází mi i se 100% marží výrobce-prodejce cena kole 12000 Kč, ať nežeru, 20000 Kč je dobrá cena. Ale když vím, že za cenu 40000 Kč mám z Japonska Speedmastery / kvalitativně střední třída/, stejný stroj, špičkový ciferník, slušné pouzdro a tah, tak nemám co řešit, tedy, s ohledem na cenu našeho rodinného stříbra kolem 100000 Kč.... Na druhou stranu, když vidím cigoho se žluťáskama na ruce, k tomu super žlutou košili a celkovej styl cigiho- frajera /promiň, víš, jak to myslím/, tak jsem ochoten za ten styl upustit docela slušnej peníz. Ale musí to ten styl mít a to spousta našich Primek nesplňuje. Jo, že udělaj všechno, tomu věřím, ale za jakou cenu? Už vidím, jak mi na 68ce dělaj mikroregulaci, genfer streifen, chatony a podobný píčoviny, který mám tak rád a který ke špičkový hodinařině za tyto ceny prostě patří. A když si to všechno na ebay koupím na exkluzivním stroji se čtvrťovým bitím, chronografem za pár chechtáků, tak nevím, o čem je řeč.

a protože jsem už ožralej, tak soráč za postřeh mimo mísu, nemůžete se pohybovat ve věcné rovině a vynechat ty zprdelený osobní invektivy? Ať tu pro zbytek národa nejsme za čůráčky

:speak_cool:

krásný závěr, to jsem se fakt pobavil. Tak jsem asi magor a kupuji srdcem. Můj problém. Bez urážky, nutí vám ty Primky někdo? Nenutí, tak je nekupujte. To je přece jednoduchá věc. Nekupuju co se mi nelíbí.

Krásné ráno všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...