Přejít na obsah

Glashutte elektrochron


tyfo

Doporučené příspěvky

Tak jsem dnes u otce v garazi zaslechl zajimavy zvuk, a to tikani no teda rychlost nic moc, 2x za vterinu, ale krasny kovovy zvuk jak od kotvy rotoru. Podelim se s Vami o par foto zajimaveho strojku. Pokud mate nekdo nejake info prosim o ne ja nic nenasel jen ze to nekdo prodava na Aukru a ze byly na ceskych drahach nekde v kanclu.

 

post-4253-1239563235.jpgpost-4253-1239563286.jpg

 

post-4253-1239563260.jpgpost-4253-1239563270.jpg

post-4253-1239563279.jpg

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o skvělé hodiny, neboť jejich krok , byť i baterií poháněný je vskutku téměř volný a je to krok chronometrový. Přesnost vynikající, úprava, opravy, seřízení kroku dost náročné. Mám doma troje. Ručky skáčou po půlvteřinách, je slyšet vždy jen jeden ze dvou půlkyvů, ten popudný. Frekvence je tedy 4 půlkyvy za vteřinu, což je na takovou setrvačku docela dost. Je to to nejlepší, co soudruzi v NDR velkosériově vyráběli. Mám k nim i návod na opravy a seřízení, žádnej budík.....Lepší z produkce GUB jsou pak jen klasické námořní chronometry, na kardanu a v bedně, jak mechanické, tak quartzové. Sondat tátovi ze zdi garáže a pověsit doma do pracovny. V tomhle designu jsou ve dvou velikostích, mám pak ještě jedny stojací s černým ciferníkem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Mám k nim i návod na opravy a seřízení, ...... Sondat tátovi ze zdi garáže a pověsit doma do pracovny......

 

Pokud mas ten navod elektronicky tak by jsem prosil o zaslani, no a do pracovny nepujdou protoze hned vedle spi moje zena a ta by to tikani nerozdejchala :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Tak jsem včera úplnou náhodu kouknul na chatě do skříňky do které jsem nekouknul roky, ale byl jsem stále přesvědčen, že vím co tam je.

A byl jsem překvapen co jsem tam našel. Ani naši o nich vůbec nevěděli.

Jsem je rozběhl a zkusil na manželku, že bysme si je jako pověsili. No, když je uslyšela, tak mne hnala:-)))

IMG_5188.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...