Přejít na obsah

Vintage Longines Automatik, 1952


Kat251

Doporučené příspěvky

Ahoj, zdravím všechny.

 

přemýšlím o koupi tohoto kousku. za ca. 350 Eur. Dle popisu majitele se jedná o model roku 1952. Průměr 35mm bez korunky a výška 18mm. I po 57 letech prý v super stavu a odchylka ca. 5 sec. Líbí se Vám. Máte nějaké postřehy. Nechci nalítnout.... Díky T.

 

post-6563-1240300632.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zdravím všechny.

 

přemýšlím o koupi tohoto kousku. za ca. 350 Eur. Dle popisu majitele se jedná o model roku 1952. Průměr 35mm bez korunky a výška 18mm. I po 57 letech prý v super stavu a odchylka ca. 5 sec. Líbí se Vám. Máte nějaké postřehy. Nechci nalítnout.... Díky T.

 

Snad jen to, že 18mm bude spíš šířka řemene a ne výška hodinek. Jinak musíš počkat na někoho chytřejšího než jsem já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad jen to, že 18mm bude spíš šířka řemene a ne výška hodinek. Jinak musíš počkat na někoho chytřejšího než jsem já.

Pravda, jsem mimo :suicide_anim: , neuvědomil jsem si při překladu z němčiny, že to je blbost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je vše původní a pouzdro v nerezu, zdá se mi cena OK. U těchto obchodů ale kupuješ především "prodávajícího", jeho solidnost a dobrou pověst, to, že když bude problém, bude ho s tebou řešit atd., takže na to bych se zaměřil především.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je vše původní a pouzdro v nerezu, zdá se mi cena OK. U těchto obchodů ale kupuješ především "prodávajícího", jeho solidnost a dobrou pověst, to, že když bude problém, bude ho s tebou řešit atd., takže na to bych se zaměřil především.

Asi z něho během zkusím vytáhnout další fotky, strojek atd.... Jestli mi je dá vystavím je sem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longines je moje oblíbená vintage značka, ta fabrika nikdy nevyrobila nic vysloveně špatného, ale zrovna jejich automatické strojky nejsou něco, co bych na svůj wish list zařadil bůhvíjak vysoko. Předně, automat je u starých hodinek, které člověk nekupuje osobně, vždycky trochu sázka do loterie, většina rotorů má po těch letech nějakou vůli a rotor rachtající v hodinkách dokáže citlivějším povahám dost zkazit potěšení z jejich nošení. Za druhé, speciálně Longines u svých automatických strojků dost často používal nezvyklá technická řešení, ze kterých dnes nejsou hodináři zrovna unešeni.

 

Cena 350 Euro se mi zdá docela vysoká a já osobně bych se velmi zdráhal za takovéhle hodinky je dát. Na druhou stranu, pokud je to Tvoje první vintage koupě, nechceš nic riskovat, hodinky jsou skutečně v superstavu, prodejce bude působit supersolidním dojmem a věrohodným způsobem se zaváže, že hodinky v případě jakéhokoliv náznaku Tvé nespokojenosti vezme zpátky, tak dejme tomu. Já osobně bych si za ty peníze radši na eBay vyhlédl něco s kalibrem 30L (máme-li zůstat u Longines), což je nádherný ručně natahovaný stroj o průměru 30 mm (z čehož vyplývá, že hodinky, do kterých je vsazen, jsou bez výjimky na vintage poměry slušně velké), který Tě s velkou pravděpodobností přežije :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longines je moje oblíbená vintage značka, ta fabrika nikdy nevyrobila nic vysloveně špatného, ale zrovna jejich automatické strojky nejsou něco, co bych na svůj wish list zařadil bůhvíjak vysoko. Předně, automat je u starých hodinek, které člověk nekupuje osobně, vždycky trochu sázka do loterie, většina rotorů má po těch letech nějakou vůli a rotor rachtající v hodinkách dokáže citlivějším povahám dost zkazit potěšení z jejich nošení. Za druhé, speciálně Longines u svých automatických strojků dost často používal nezvyklá technická řešení, ze kterých dnes nejsou hodináři zrovna unešeni.

 

Cena 350 Euro se mi zdá docela vysoká a já osobně bych se velmi zdráhal za takovéhle hodinky je dát. Na druhou stranu, pokud je to Tvoje první vintage koupě, nechceš nic riskovat, hodinky jsou skutečně v superstavu, prodejce bude působit supersolidním dojmem a věrohodným způsobem se zaváže, že hodinky v případě jakéhokoliv náznaku Tvé nespokojenosti vezme zpátky, tak dejme tomu. Já osobně bych si za ty peníze radši na eBay vyhlédl něco s kalibrem 30L (máme-li zůstat u Longines), což je nádherný ručně natahovaný stroj o průměru 30 mm (z čehož vyplývá, že hodinky, do kterých je vsazen, jsou bez výjimky na vintage poměry slušně velké), který Tě s velkou pravděpodobností přežije :-)

 

Děkuji za radu...

Ano mají to být moje první vintge, tak si nechám rád poradit....

Prodejce semnou stejně nějak moc nekomunikuje... Asi že jsem z východního bloku, či co... :thumbsdown_anim: a nezaslal mi požadované fotky, tím je to pro mě vyřízeno... Dál jsem na tvou radu a koukám na ty 30L. Děkuji pěkný den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukám na ty 30L

Hodně štěstí. Chce to trpělivost, 30L je vcelku vzácný pták. Hlavně pozor na restaurované číselníky - na eBay je nabízejí hlavně prodejci z Argentiny (bůhví proč) a obvykle se o té renovaci "zapomenou" zmínit. (Tedy nic proti restaurovaným číselníkům, pokud se někomu líbí, ale sběratelská hodnota takových hodinek je diskutabilní a podle toho to vypadá při případném dalším prodeji.)

 

Ještě přidám jednu radu - hledej taky model "Flagship", v nich se 30L často vyskytuje. Přesněji řečeno, Longines během své historie vyrobil několik modelů, které se jmenovaly Flagship a vzájemně mají pramálo společného, ale pokud budeš koukat na Flagshipy s manuálním nátahem, mimostřednou vteřinovkou a pouzdrem o průměru aspoň 35 mm, tak je uvnitř s vysokou pravděpodobností právě 30L.

 

EDIT: Ještě jsem zapomněl, druhý takový model, který je osazen kalibrem 30L, je Sport Chief. Ale ten se skoro nevyskytuje.

Upraveno uživatelem Ciferník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...