Přejít na obsah

Elegant Linea 40mm - zjisteni moznych zajemcu


Doporučené příspěvky

Pro Prima:Děkuju za odpověď, mám dvoje primky s centrální vteřinovkou, jedny z datumkou, pošlu je k Vám oboje (stejně se na to už měsíc chystám) a rozhodneme co s nimi, jestli renovaci, nebo použití do těchhle kusů. Kdyby se věc opravdu realizovala, objednal bych i pro partnery ve firmě, samozřejmě se standartním strojkem.

 

Pro Kamila:Myslím, že římské číslice by způsobily zmatek ohledně jedničky , pak by byly logičtější Svatováclavské, které mají všechna římská čísla, jen datumku arabskou, čímž se současně řeší ten problém se zvýrazněním datumky. Ale to jsou jiné hodinky. Na těhle se alspoň mě osobně líbí právě ta finta s arabskou 9 a 6, to je pro mě ta věc.

Možná by ale obráceně šlo udělat římskou datumku, protože při průměru 40mm by mohlo být i datumové okénko delší. Byla by sice poněkud namáhavě čitelná, ale tohle jsou přece vysoce stylizované společenské hodinky, nic military.

 

Ještě pro Prima:Mimochodem, proč jsou Vaše ciferníky tak strašně moc popsané? To ukecané logo a další nápisy (jako na Svatováclavských) působí takovým levným dojmem. Jasně, že je to jen takový můj motiv.

Dík všem, co dočetli až sem. chci rozhýbat a prohloubit diskuzi.

Cigi

neumím udělat hranaté závorky, takže bez nich:

12 a 13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 198
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Omlouvám se, ale teprve dnes jsem objevil a přečetl tu původní diskuzi s návrhy, připojuji svůj komentář i na tuto stránku:

To jsou opravdu pěkné návrhy. Přidávám svůj komentář:

1 bez datumky je určitě nejhezčí, při průměru 40mm bude ten lapidární číselník ještě výraznější, má můj hlas

2 datumka mezi 4 a 5 trochu ruší ale možná, kdyby bylo okénko kulaté, bylo by to OK.

3 datumka na 3 taky trochu ruší ale možná, kdyby si někdo pohrál s proporcema (jak píšu na objednávací stránce), ve větším průměru by se tam snad vešla i trojka, římský číslece nebo podobně bylo by to OK

 

datumka na 6 nevím, jaké je to číslo, je OK, ale mně se nejvíc líbí ten fígl s 9 ba 6 a ten v této variantě odpadá, takže bohužel. Problém by snad vyřešilo datum na 12, symetrie by byla zachována a ten fígl s 9 a 6 taky, navíc by asi bylo nutno redukovat to ukecané logo.

 

Ostatní varianty jsou jiný číselník , i když to celkem lze, nemají tu šťávu, takže je nekomentuju

 

Hlas dávám 1, mám zájem až o celkem 3 kusy, podle toho jak dopadne hlasování a taky cena.

Cigi

 

13

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ukecané logo je zatím jediný způsob, jak ochránit image značky PRIM před důsledky zpackané privatizace.:) Současná podoba loga je registrovanou ochrannou známkou EU, která má v celé EU právo přednosti dokonce i před národní známkou PRIM, pod kterou můžete na některých internetových obchodech i v kamenných prodejnách najít bohužel i laciné a nekvalitní plagiáty z Číny.

 

[13]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude zde možnost objednání těchto hodinek někdy ukončena ? Pokud ne, tak vlastně ani nevím, kdy se začne

s výrobou, protože předpokládám, že se začne až se bude vědět konkrétní počet. Měl by být podle mne vyhlášen konec možnosti objednání, protože jinak tu na další zájemce můžeme čekat klidně i další rok.

Bude se opravdu jednat o omezený počet kusů, nebo bude možné tyto hodinky i později objednat s dalším číslem zájemce ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Rozumný návrh, byl bych pro časové omezení objednávek. Navrhuji konec roku 2005. Rovněž limitovaná série by neměla mít možnost přiobjednávat další kusy. Co na to ostatní, co na to Prim?

 

Připojuji poslední číslo:

 

 

[14]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Jak by se vám líbilo, kdyby na ciferníku někde pod nebo nad nápisem Automatic, 25 jewels bylo ještě připsáno Chronomag? Předpokládám, že jméno nebo nick a pořadové číslo budou vyryty někde vespod kolem skleněného dýnka (nebo úplně vevnitř na kotvě:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem si myslel, třeba nějaké logo, ale chronomag žádné nemá,

tak by tam mohlo být např. chronomag nebo chronomag edition.

Osobně by se mi líbilo hodně malinkým písmem (aby to moc nerušilo)

Chronomag limited edition.

Jinak, pokud bude možnost objednání až do konce roku, tak hodinky budeme mít

počítám někdy v koncem března :-(

Možná by se také slušelo zeptat chronomága, jestli by s tímto souhlasil. Tímto se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Představte si, že tam bude "jen" Chronomag. Hodně lidí, kteří znají Chronograf případně Chronoskop nebo Chronometr, se třeba bude divit, co je to za novou komplikaci ;) A vymysleli ji v Česku... :D

 

Samozřejmě za laskavého svolení Chronomága.

 

 

[14]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, asi všem dlužím odpověď...:) Měl jsem za to, že už je to z mých předchozích reakcí jasné, ale zkusím to napsat tak, aby nebylo pochyb.

 

Hodinky jsou už cca 14 dní ve stadiu přípravy výroby! Snažíme se Vás mile překvapit a stihnout ještě předvánoční termín dodání. To znamená, že rozhodně žádný březen!:)

 

S ukončením objednávek pro limitovanou sérii souhlasím, akorát bych to nelimitoval časem, ale odhadovaným počtem kusů, protože hodinky se označují ve formátu např. 05/20. Má to to pozitivum, že těm z Vás, kteří budou moci dostat hodinky ještě letos k ježíšku (neslibuji, ale je to do určité míry pravděpodobné), je budu moci dodat bez ohledu na lidi, kteří si je objednají 23.12. Jinak budu muset počkat na douzavření objednávek a první dodávky by mohly jít až v půli ledna.

 

S možností aplikovat na číselníku nápis Chronomag Limited Edition nemám v zásadě problém, jen je to asi tak ukecané, jako naše logo. :) Zkrátka nevím, zda by se Vám to líbilo! Pokud se shodnete, v jaké podobě by tam měla být identifikace aplikována, určitě se jí podřídím - jsou to v podstatě Vaše hodinky.:) Možná, že by někdo z Vás dokázal navrhnout nějaký symbol, který by pak byl následně vysvětlen na dýnku a v certifikátu. Jinak také dokážeme dělat takřka mikroskopický tisk. Například do vodorovné části číslice 4 jsme schopni aplikovat text o pěti písmenech, který je čitelný pouze dobrým okem anebo lupou. Přesnost takového tisku je jednou z našich předností i v mezinárodním měřítku.:)

 

Je samozřejmé, že limitovaná série už nebude v této podobě dále dostupná, na druhou stranu, už na začátku jsme si řekli, že na cenu 12.000,- Kč včetně DPH jsem schopen se dostat pouze za předpokladu, že připravím výrobu na podobné výrobní počty jako současný model Elegant Linea. To znamená, že bych rád hodinky dále prodával, byť s jiným provedením číselníku (předpokládám stejnou grafiku jako u menšího modelu).

 

Pro odlišení limitovaného provedení je možné využít číselník s datem na 3 hodině anebo verzi bez datumu. V zásadě velký problém by nebyl ani s datumkou umístěnou na 4 nebo 5 hodině, ale tato provedení si nezajistila dostatečnou podporu, takže bych se jimi . Pro zachování ceny je potřeba nalézt definitivní shodu v otázce grafiky číselníku.

 

Pokud bude někdo chtít odlišnou grafiku od ostatních, možné to je, ale musí počítat s příplatkem ve výši 3000,-Kč

 

[14]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bude tato edice velká co do počtu kusů ?

Jinak pro odlišení jsem pro nápis "Chronomag", ale podřídím se ostatním,

to v zájmu urychlení rozhodování. symbol s vysvětlením také není špatný nápad, jen se bojím, že se to nedá stihnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne si myslim, ze davat na cifernik cokoliv jineho nez "Prim" a maximalne "Automatic" a "Czech made" by krasu a jednoduchost toho cifrniku znicilo. Kdyz uz nejaky dalsi text, tak jedine na zadni cast pouzdra, jinak to fakt bude preplacane! Kdyby se po obvodu vicka bylo vygravirovane "Chronomag Limited Edition" a cislo, bylo by to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník peter

Sledujem tento vývoj od začiatku a vážne zvažujem účasť, ale stále nie je jasné ako budú tie hodinky vyzerať. Bolo by asi nie celkom v poriadku priradiť ďalšie číslo, ale pokiaľ by išlo o koncept spomenutý naposledy "odklizecem", hádam by som sa pridal. Len by možno stála za úvahu aj nejaká dekorácia strojčeka, ale na tom asi netreba bazírovať. Navrhujem Prim - ovi :-) aby konečný vzhľad pred ukončením tejto akcie zverejnil, teda aspoň slovným popisom. Osobne si tiež myslím, že označovať limitovanie stačí aj vzadu, nemusí to byť na ciferníku. V tomto prípade je krása v jednoduchosti a jednoduchosť by sa takto vytratila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s odklízečem. Méně je více. Velké společenské hodinky jsou nejhezčí LAPIDÁRNÍ a JEDNODUCHÉ chcete-li PRIMitivní. Vzhledem k tomu, že Prim bude hodinky tohoto typu prodávat, je nutné se dohodnout na jasném odlišení ciferníku naší serie, navrhuji jít opačnou cestou, tedy VYPOUŠTĚNÍ. Konkrétně po zhlédnutí variant na předchozí diskusi a prostudování všech příspěvků se mi nejhezčí zdá:

Bez datumu, bude-li většina pro datumku, připlatím si, hlaste se, kdo do toho jde se mnou, dle Prima to bude celkem cca 3.000,- Kč za novou matrici s trojkou (týká se i dalšího popsání viz níže) rozpočítané na všechny, kdo se přihlásí.

Jen logo, bez nápisu automatic a czech made a ničeho dalšího na ciferníku.

Bílá (nebo světle šedá) barva ciferníku, černé ručičky a potisk. Je-li většina pro černou verzi ciferníku, připlatím si, hlaste se, kdo do toho jde se mnou, dle Prima je celkový příplatek za barvu řádově stovky.

Zespodu po obvodu víčka pak chronomag limited edition x/X a možná i automatic a czech made, datum, jméno ...., na čem se dohodneme.

 

věřím, že to je dostatečně jiné, než prodávané varianty a snad i dostatečně exkluzivní (tedy mimo všeobecnou poptávku) - to je velice důležité, aby Prim i v budoucnu snadno odolal pokušení takový, nebo velmi podobný ciferník normálně prodávat. Dále je třeba na návrh Prima omezit počet, co navrhujete? 33 vidím jako maximum.

 

Je třeba se dohodnout, tak s tím prosím hněte.

Váš Cigi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...