Přejít na obsah

Elegant Linea 40mm - zjisteni moznych zajemcu


Doporučené příspěvky

to Prim : kolik mm bude šířka řemínku? K průměru 40 bych doporučoval 20 mm.

 

na ciferníku bych rád logo a automatic, Czech made, ostatní na víku :) Chronomag lim........

mohlo by logo být bez roku 1949? (ještě, že tam není slavnější 1948) omlouvám se, ale k těmto letopočtům mám dost averzi.

 

se zálohou nemám problém,

 

Posouvám tabulku

 

[1] bílý - Ondraj 1 ks (poř. číslo 4), Kamil 1 ks (poř. číslo 7), cigi 3 ks (poř. čísla 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (poř. číslo 1), Dali 1 ks (poř. číslo 2), pierre 1 ks (poř. číslo 6) - 3x

[3] černý - Chronomag 1 ks (poř. číslo 8), noname 1 ks (poř. číslo 9) - 2x

[5] černý - kubson 1 ks (poř. číslo 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (poř. číslo 3) - 1x

[7] černý - mnovace 1 ks (poř. číslo 5) - 1x

N/A - Magnus 1 ks (poř. číslo 10) - 1x

 

*"steel" mluvil o variantě 1 - to by byl [15]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 198
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Omlouvam se všem ale rozhodl jsem se pro variantu 3 kde jsou čísla jen co čtvrt a kde je datumovka prominte mi to, ale po podrobnějším zkoumání mě varianta 3 s černý ciferníkem dostala, už se nemůžu dočkat    tedy mnovace 1ks čený varianta 3 pořadové číslo 5   dík

Také je pro tebe problém upravit tabulku, co ? :-(

 

[1] bílý - Ondraj 1 ks (poř. číslo 4), Kamil 1 ks (poř. číslo 7), cigi 3 ks (poř. čísla 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (poř. číslo 1), Dali 1 ks (poř. číslo 2), pierre 1 ks (poř. číslo 6) - 3x

[3] černý - Chronomag 1 ks (poř. číslo 8), noname 1 ks (poř. číslo 9), mnovace 1 ks (poř. číslo 5) - 3x

[5] černý - kubson 1 ks (poř. číslo 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (poř. číslo 3) - 1x

N/A - Magnus 1 ks (poř. číslo 10) - 1x

 

*"steel" mluvil o variantě 1 - to by byl [15]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[1] bílý - Ondraj 1 ks (poř. číslo 4), Kamil 1 ks (poř. číslo 7), cigi 3 ks (poř. čísla 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (poř. číslo 1), Dali 1 ks (poř. číslo 2), pierre 1 ks (poř. číslo 6) - 3x

[3] černý - Chronomag 1 ks (poř. číslo 8), noname 1 ks (poř. číslo 9), mnovace 1 ks (poř. číslo 5) - 3x

[5] černý - kubson 1 ks (poř. číslo 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (poř. číslo 3) - 1x

N/A - Magnus 1 ks (poř. číslo 10) - 1x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mb: Otevřel jsi zajímavé nové téma - ručičky, to jsme ještě neprobrali , z ostatních mě napadá ještě korunka.

 

Myslím ale, že výměna ručiček znamená úplně nový model hodinek, rozhodně ne variantu na linea, a to je velice namáhavé a časově náročné a přesahuje to asi možnosti naší laické diskuze, odborně i časově. Podle mě mají totiž ručičky hodinek (nemyslím teď nutné mechanické vlasnosti - vyvážení atd.., to je asi řešitelný úkol pro hodináře) své vizuálně přísně dané formy a zákonitosti v závislosti na cifernících lety vývoje pevně stanovené (asi jako fonty písma) a pustit se do jakýchkoli úprav je pro každého, tím více pro laika velmi ošidné a výsledek by pravděpodobně byl diletantský. Pokud chceme dobrý výsledek, nemůžeme myslím jen tak rezignovat na ty hodiny času, které tomuto modelu už věnovali jeho v designu hodinek vzdělaní tvůtci. To vzdělání považuju za klíčové, o tom jsou hodinky podle mě, v pozvolné letité kultivaci a drobné vytvalé evoluci modelů. To je corporate identity slovutných hodinářských firem, ne ukecané logo a profláknutý czech made. Ostatně to samé platí o logu. Po této diskuzi je jasné, že se nám nelíbí a Prim by ho měl změnit HNED, ale to bude trvat a my to asi nevymyslíme. Snad by šlo použít nějaké staré logo prim (na mých starých primkách z šedesátých let takové pěkné je), které není zaneřáděné soudními spory a nároky a plagiáty, nevím.

 

To Prim: Promiň Prime to jsem formuloval až moc ostře, chci tě provokovat. Uznávám tvoje důvody k tomu logu a věřím, že pravdu má i Kamil, že czech made je profláknuté jen v čechách a taky, že to nejhezčí forma tohoto sdělení, velká škoda, že profláklá, to je na druhou stranu jasný fakt, mnoho z nás to přece potvrzuje . Prosím, šlo by teda vynechat z ciferníku alspoň to czech made? Dát ho třeba na víčko zespodu, nebo tak?

 

To, co bych si dal za cíl této diskuze, by byla opravdu jen úprava modelu linea, tedy barvy atd, potisk atd.. Neznamená to ale, že bych se jinde nepustil do hlubší diskuze o proporcích a tak, bylo by pro ni ale nutné vedení profesionálním vzdělaným designérem hodinek, znáš někoho, Prime?

 

Konkrétně k ručikám mě ještě napadá a komentujte to, prosím, jestli by náhodou k bílé variantě 1 (bez datumu) s černou hodinovou a minutovou ručičkou nebyla šik bílá vteřinová ručička, aby nebyla vidět, jen eventuálně její stín. To by zase možná přispělo k zjednodušení, zklidnění, zpřehlednění a odlišení ciferníku.

 

Musím pochválit to, že ubývá variant a všichni se dost snažíme.

 

Váš cigi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Pro "mb": můžeš se přihlásit, steel to vzdal, takže bys měl patnáctku.

 

Pro "cigi": všiml sis na některých hodinkách bílý ciferník, stříbrné ručičky a zlatá vteřinovka? Vůbec to nevypadá marně.

 

Pro všechny: navrhuji deadline konec roku, vypadá to, že dohadování o konečné podobě nebere konce. Taky bychom se ve spolupráci s Primem měli dohodnout na konečném počtu. Cigi navrhoval limitovanou edici 33, já 22. Měli byste se také vyjádřit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jesm pro brzké ukončení, pokud se někdo chce vyjádřit, tak má možnost, ale ať to sem neleze jako s chlupaté deky.

Co s týká dalšího designu, zejména barvy ručiček, podřídím se, ale nemusely by být u světlého cifernku špatné modřené ručičky. Ale jak jsem řekl není to pro mne prioritou. Čekal jsem, že se někdo ozve s modrými šroubky. Dotaz pro Prima. Byl by to velký problém pro tuto edition, aby jich tam pár bylo ? Samozřejmě, pokud ostatní jsou proti, pustíme to k vodě.

Jsem pro konečný počet 22, vzhledem k počtu zájmců by to mělo stačit, avšak záleží také na Primovi ohledně propočtu nákladů versus výsledná cena.

 

Prosím všechny, kteří nemají ještě jasno, aby si pospíšili. Poděkoval bych Primovi za velkou snahu vyjít vstříc i těm, kteří nedisponují zatím ani potřebným finančním obnosem. doufám, že celá akce bude časem hodnocena jako mimořádně povedená a že i ze strany Eltonu půjde dobře využít. Myslím, že za takovou vstřícnost, ochotu a trpělivost si to určitě zaslouží. Neskrývám se často s kritikou k Primovi, ale teď cítím potřebu poděkovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[1] bílý - Ondraj 1 ks (poř. číslo 4), Kamil 1 ks (poř. číslo 7), cigi 3 ks (poř. čísla 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (poř. číslo 1), Dali 1 ks (poř. číslo 2), pierre 1 ks (poř. číslo 6) - 3x

[3] černý - Chronomag 1 ks (poř. číslo 8), noname 1 ks (poř. číslo 9), mnovace 1 ks (poř. číslo 5) - 3x

[5] černý - kubson 1 ks (poř. číslo 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (poř. číslo 3) - 1x

N/A - Magnus 1 ks (poř. číslo 10) - 1x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se ještě jedna změna nakonec jsem se rozhodl pro datumovku

 

 

[1] bílý - Ondraj 1 ks (poř. číslo 4), Kamil 1 ks (poř. číslo 7), cigi 3 ks (poř. čísla 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (poř. číslo 1), pierre 1 ks (poř. číslo 6) - 2x

[3] černý - Chronomag 1 ks (poř. číslo 8), noname 1 ks (poř. číslo 9), mnovace 1 ks (poř. číslo 5), Dali 1 ks (poř. číslo 2), - 4x

[5] černý - kubson 1 ks (poř. číslo 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (poř. číslo 3) - 1x

N/A - Magnus 1 ks (poř. číslo 10) - 1x

 

Modřené šrobky bych taky přivítal pokud to půjde není to podmínka. (s jinou cenou počítám)

 

Můj návrh je ukončit diskuzi příští týden a začít vyrábět, nemyslím, že ještě někdo přijde s něčím novým a zájemci se můžou hlásit i později. Proto navrhuji konečné číslo l. e. 33, možná, že až je další členové uvidí "živé" tak se ještě rozhoupou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Trochu jsem to upravil, pro větší přehlednost:

 

[1] bílý - Ondraj 1 ks (č. 4), Kamil 1 ks (č. 7), cigi 3 ks (č. 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (č. 1), pierre 1 ks (č. 6) - 2x

[3] černý - Dali 1 ks (č. 2), mnovace 1 ks (č. 5), Chronomag 1 ks (č. 8), noname 1 ks (č. 9) - 4x

[5] černý - kubson 1 ks (č. 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (č. 3) - 1x

N/A - Magnus 1 ks (č. 10) - 1x

 

Modřené šroubky by mi také nevadily.

Pokud diskuzi ukončíme příští týden, jsem pro. Řekněme pátek 18. 11.? Pak bych požádal Prima, aby vytvořil konečnou kalkulaci a sdělil nám číslo účtu, na který posílat zálohy a v jaké výši. Zálohu bych chápal jako závazné potvrzení koupě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Magnus

Takze chvilu som to tu nesledval a ostavam ako posledny N/A, tak sa tiez zaradim:

 

[1] bílý - Ondraj 1 ks (č. 4), Kamil 1 ks (č. 7), cigi 3 ks (č. 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (č. 1), pierre 1 ks (č. 6) - 2x

[3] černý - Dali 1 ks (č. 2), mnovace 1 ks (č. 5), Chronomag 1 ks (č. 8), noname 1 ks (č. 9), Magnus 1 ks (č. 10) - 5x

[5] černý - kubson 1 ks (č. 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (č. 3) - 1x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Tak tady máme téměř konečnou verzi:

prim_linea_031.jpg

prim_linea_02.jpg

 

[1] bílý - Ondraj 1 ks (č. 4), Kamil 1 ks (č. 7), cigi 3 ks (č. 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (č. 1), pierre 1 ks (č. 6) - 2x

[3] černý - Dali 1 ks (č. 2), mnovace 1 ks (č. 5), Chronomag 1 ks (č. 8), noname 1 ks (č. 9), Magnus 1 ks (č. 10) - 5x

[5] černý - kubson 1 ks (č. 14) - 1x

[6] černý - zdenda 1 ks (č. 3) - 1x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[1] bílý - Ondraj 1 ks (č. 4), Kamil 1 ks (č. 7), cigi 3 ks (č. 11, 12, 13) - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks (č. 1), pierre 1 ks (č. 6) - 2x

[3] černý - Dali 1 ks (č. 2), mnovace 1 ks (č. 5), Chronomag 1 ks (č. 8), noname 1 ks (č. 9), Magnus 1 ks (č. 10), kubson 1 ks (č. 14) - 6x

[6] černý - zdenda 1 ks (č. 3) - 1x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

[1] bílý - Ondraj 1 ks - 4, Kamil 1 ks - 7, cigi 3 ks - 11, 12, 13 - 5x

[1] černý - odklizec 1 ks - 1, pierre 1 ks - 6 - 2x

[3] černý - Dali 1 ks - 2, mnovace 1 ks - 5, Chronomag 1 ks - 8, noname 1 ks - 9, Magnus 1 ks - 10, kubson 1 ks - 14 - 6x

[6] černý - zdenda 1 ks - 3 - 1x

 

Tak teď už je to na Primovi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ale, že výměna ručiček znamená úplně nový model hodinek, rozhodně ne variantu na linea, a to je velice namáhavé a časově náročné a přesahuje to asi možnosti naší laické diskuze, odborně i časově.

OK, chapu. Kazdopadne by me velmi zajimalo, jak by vypadaly nasledujici barevne varianty (pri zachovani tvaru):

(bily podklad, H=hodinova rucicka, M=minutova, S=sekundova)

(a) H+M cerne (jako doposud), S tmave/svetle modra

(B) H+M cerne (jako doposud), S cervena

© H+M tmave modre, S cervena

 

Predevsim varianta © by nemusela vypadat vubec spatne. Mohl by to nekdo ze zdejsich, zbehlych ve Photoshopu ci Gimpu, zkusit namodelovat?

 

Btw. na ciferniku by klidne stacilo pouze logo PRIM (bez dodatecnych uprndanych informaci), bez "automatic xx jewels" a misto "czech made" bych dal "Czech Republic". Dalsi informace zespodu.

 

I ty modrene sroubky by me zajimaly...

 

Pockam si jeste na dalsi kalkulaci Prima (zmeny barev rucicek, ciferniku, modrene sroubky apod.) a predevsim jsem zvedav, jak budou vypadat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ale, že výměna ručiček znamená úplně nový model hodinek, rozhodně ne variantu na linea, a to je velice namáhavé a časově náročné a přesahuje to asi možnosti naší laické diskuze, odborně i časově.

OK, chapu. Kazdopadne by me velmi zajimalo, jak by vypadaly nasledujici barevne varianty (pri zachovani tvaru):

Osobne bych uz zadne dalsi varianty neotviral, rozhodne ne v teto diskuzi. To bychom se totiz nikdy nedobrali vysledku ;) Je tu jeste jedna vec..nevim, jestli je rozumne mit na jednu stranu cislovanou edici o urcitem poctu kusu a zaroven aby v teto edici byly 4 ruzne varianty ciferniku? To uz mi moc nepripada jako limitovana edice? Ale pokud proti tomu pan Prokop nebude nic namitat, proc ne? Aby se veci pohnuly a zjednodusily, priklonim se k vetsine. Jelikoz to vypada ze vetsina potrebuje datumovku a ja jsem zatizeny na cerny cifernik, priklonim se taktez k variante 3. Pokud by se delala bila varianta bez datumovky a cerna varianta bez datumovky by nebyl problem, radeji bych tuhle variantu ;) Ale jak rikam, vetsina je vetsina..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...