Přejít na obsah

Vintage Tissot


Ruda

Doporučené příspěvky

Poslední náramkové hodinky, které mám po dědovi. Jedná se o Tissot antimagnetique. V hodinkách bije kalibr 27-1. Průměr je bez korunky cca. 35 a s 37 mm. Délka od stěžejky ke stěžejce 40 mm. Hodinky byly prý kupované v roce 1948.

Jedná se o hodinky, které děda nejvíce nosil. Podle toho také pouzdro vypadá. Od 70. let na nich měl tah z Trenčína.

Já jsem nechal strojek vyčistit a seřídit, vyměnit plastové sklíčko a bohužel i hodinovou ručku. Kdyby jste někdo věděl, kde sehnat všechny ručky originální nebo alespoň velmi podobné originálu, tak bych byl vděčný. Z Hibernie mi bylo napsáno, že Tissot již takto staré náhradní díly nemá a hodinky není schopen opravit. A v poslední řadě jsem nasadil i nový kožený řemen (šíře 18 mm).

post-4999-1240944070.jpg

post-4999-1240944074.jpg

post-4999-1240944077.jpg

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hezký hodinky jakou maji rezervu chodu?

Upřímně řečeno jsem ji neměřil, ale víc než 24 hodin je to určitě. Tipuji kolem 36 hodin. Příležitostně změřím.

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dnes jsem se dozvěděl, že strojek v těchto hodinkách byl vyroben 15. listopadu 1947. To ale není to hlavní, s čím jsem Tissot otravoval.

Konečně jsem obdržel informaci (výkresy) ohledně průměrů děr v ručičkách, které nutně potřebují vyměnit. Snad už budou brzo obě ručky stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se dozvěděl, že strojek v těchto hodinkách byl vyroben 15. listopadu 1947. To ale není to hlavní, s čím jsem Tissot otravoval.

Konečně jsem obdržel informaci (výkresy) ohledně průměrů děr v ručičkách, které nutně potřebují vyměnit. Snad už budou brzo obě ručky stejné.

Koukám že v Tissotu maj celkem pořádek v papírech :) S ručkama držim palce, hodinky jsou krásný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám že v Tissotu maj celkem pořádek v papírech :) S ručkama držim palce, hodinky jsou krásný!

Chvíli to hledali, ale archív mají jistě v pořádku.

 

PS: Kdyby někdo někdy potřeboval ty výkresy k ručičkám, tak je poskytnu. Nechce se mi je, ale jen tak dávat na net.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad se na příštím srazu už budeš těšit s krásných stejných modrých ruček!! Ty Tissoty pěkně tikají.

Jasně, tikají pěkně.

Původně byly ručičky v barvě růžového zlata. Hodinová se ulomila a je tam nějaká modřená. Minutová je celá zohýbaná a tak nějak se na konci třepí. Budu spokojený, pokud po výměně budou obě stejného tvaru a stejné barvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Po letech velmi příležitostného nošení jsem konečně začal se sháněním lepších ručiček. A jak se říká, že unavené štěstí sedne i na 🦬, tak se mi zadařilo zakoupit prý NOS ručičky.

Hodinky dnes dorazily z lázní u @Jiří9 a výsledek si můžete prohlédnout sami.

20210429_135357.jpg

20210429_135228.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zeptám se místních znalců. Ač tu mám něco rozjednáno, narazil jsem na toto pouzdro, viz odkaz níže. Na YouTube jsem narazil na renovaci hodinek stejného kalibru se stejným pouzdrem. Mám jít do tohoto pouzdra, či tím pouzdrem hodinky zbastlím?

https://aukro.cz/nove-nepouzite-pouzdro-na-hodinky-swiss-naramkove-mechanicke-hodinky-7002219551

 

https://youtu.be/6W5g5kmhsmA

 

Ještě doplním, že bych chtěl tyto hodinky na běžné nošení.

Upraveno uživatelem kachnička
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...