Přejít na obsah

Seiko SCVS003 - "Grand Seiko" pod 300 USD


safi

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra
mou metou je GS!

 

Už mě kolikrát napadlo, že na chronomagu je takový zvláštní fenomén, že spousta lidí je tady ochotna investovat desetitisíce i statisíce do různých Omeg, Rolexů, Paneraiů apod., ale zatím nikdo "neměl koule" koupit si funglovky Grand Seika za cca 3 tis. USD...

Mými favority jsou tyhle :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 281
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra
Řeknu ti upřímně, že koule by byly, chybí nějaká ta tisícovka.. :)

 

Chápu :) Průser je, že když člověk přijde na chronomag, tak zkouší nové a nové hodinky a tím propálí spoustu peněž (i můj případ). Kdybychom si hned na začátku koupili nějaký pecky, měli bysme klid, stejně k tomu všichni postupně směřujeme ;) Ale člověk by zase přišel o to "kouzlo hledání"... ikdyž kouzlo... jak pro koho a jak kdy ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
Já se klidně přiznam, já bych neměl koule mít hodinky, na kterejch to ani trochu neni vidět co jsou zač - vždyť vypadaj jak 30 let starý Seiko 5 za tehdejších pár desítek babek, co mi teď repasoval Mr. Frýdl...

 

Já do nich ty prachy asi taky nikdy nevrazím, ale vnímám ten rozdíl v detailu. Pravda je, že pouzro je letmým pohledem stejný. Ale zpracováním a v detailu je vlastně úplně jiný. Strojek je vysoká hodinařina. Mají svojí historii. Ty hodinky prostě mají něco do sebe :) A ve srovnání třeba se Seamasterama jsou z mého pohledu prostě unikátní.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se klidně přiznam, já bych neměl koule mít hodinky, na kterejch to ani trochu neni vidět co jsou zač - vždyť vypadaj jak 30 let starý Seiko 5 za tehdejších pár desítek babek, co mi teď repasoval Mr. Frýdl...

 

Já se přistihuji, že mě práve takovéto hodinky oslovují nejvíce... Schází mi pro ně české slovo, anglicky bych řekl "understated"...

 

edit:

023blkkey.jpg

(zdroj: watchtalkforums user Molle)

Upraveno uživatelem Andreas.ks
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerikam, ze jsou stejne, ale natolik podobne, ze to odporuje bezne uplatnovanym pravidlum pro marketing konzumniho statusoveho zbozi. Kdyby Mercedes zacal delat S-Klasse s prestylizovanou maskou a technikou z Loganu, u mnoha zakazniku to muze vzbudit nevoli :)

 

Kdyz uz je tu rec o GS x Spirit, rad bych se zeptal, zda ma GS pouzdro z jednoho kusu. Svoje spirity jsem rozebrane nemel, ale zvenku na me jejich pouzdro dela dojem, ze je ze dvou dilu.

 

Jinak Spirity jsou pekne, ale az moc male. Ale na to jak jsou male, tak jsou dost vysoke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že by se jich už někdo mohl konečně nabažit a posunout je dál. Viz můj inzerát v sekci Koupím ihned :suicide_anim:

Já je nějak často nenosím, resp, nenosím je skoro vůbec... ale jsou to stálice a adepti na hodinky, které neopustí stáj. Jedinou vyjímkou by byl nákup GS.

Jsou prostě jiné. jiná kategorie. Za ty peníze si myslím, že nejde koupit podobný kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz je tu rec o GS x Spirit, rad bych se zeptal, zda ma GS pouzdro z jednoho kusu. Svoje spirity jsem rozebrane nemel, ale zvenku na me jejich pouzdro dela dojem, ze je ze dvou dilu.

 

Jinak Spirity jsou pekne, ale az moc male. Ale na to jak jsou male, tak jsou dost vysoke.

Nikde sem nenašel zmínku o skládaném pouzdře. nějak mi tam nepasuje rýha spoje, není kam ji dát. Max mezi leštěnou lunetu a ponton pouzdra, ale to by muselo být snad nalisované..

vysoké jsou, ale jen pokud to měříš natvrdo " mezi sklama", jinak pouzdro je štíhlé, a ze spodní strany vystupuje prosklený dekl v nerez ráfku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu :) Průser je, že když člověk přijde na chronomag, tak zkouší nové a nové hodinky a tím propálí spoustu peněž (i můj případ). Kdybychom si hned na začátku koupili nějaký pecky, měli bysme klid, stejně k tomu všichni postupně směřujeme ;) Ale člověk by zase přišel o to "kouzlo hledání"... ikdyž kouzlo... jak pro koho a jak kdy ;)

Ondro, to je blbost. Kdyby sis koupil hned nějaký pecky, tak za chvíli bys chtěl nějaký další pecky a ne, že by Ti to stačilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
.. a navíc ti nikdo neuvěří, že dáš za Seika 50-100 litrů...

 

Jestli je to na mě, tak mé okolí by asi nepobralo ani to, kdbych dal tyhle peníze za Rolexy ;) A popravdě, já bych tyhle peníze za 1 hodinky nikdy nedal, tedy alespoň prozatím :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde sem nenašel zmínku o skládaném pouzdře. nějak mi tam nepasuje rýha spoje, není kam ji dát. Max mezi leštěnou lunetu a ponton pouzdra, ale to by muselo být snad nalisované..

vysoké jsou, ale jen pokud to měříš natvrdo " mezi sklama", jinak pouzdro je štíhlé, a ze spodní strany vystupuje prosklený dekl v nerez ráfku

 

Tak jsem si dal praci a o pouzdre ze dvou kusu se pise zde na foru. Podle me je to tak jak rikas, nalisovane. A jeste k tomu mereni tloustky hodinek, neni mi jasne jak jinak, nez sklo/sklo by se to melo merit.

 

Mimochodem, jaka je tloustka samotneho kalibru 6R15?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

 

Having asked on a few forums the Spirit SCVS003 was drawn to my attention, and it seemed to get very favourable reviews from owners.

 

It is known as the poor mans Grand Seiko and if you see the two side by side you can really see why.

Image courtesy of chiukh2007, many thanks.

 

(www.orientalwatchsite.com)

 

 

 

skor ci neskor budem mat aj tie GSka...

ale Spirit SCVS003 je nozaj takmer to iste :)

 

 

tak do 35 mi snad ale bude stacit co mam - SNZE13K1 - milujem ich : )

post-10132-1260566848.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...