Přejít na obsah

Torgoen VS Citizen


Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych a prosim Vas o pomoc.

Som pilot a mam zaujem o letecke hodinky. Do uzsieho vyberu sa dostali dva konkretne typy a chcel by som vediet, aky mate na hodinky nazor, ktore by boli lepsie, ktore maju lepsi strojcek - jednoducho ktore by ste mi odporucili, nakolko do strojcekov hodicniek sa moc nevyznam. Tak podme k veci... Prvy typ, ktory som si vybral su hodinky Citizen BJ7010-59E na ECO Drive. Druhy typ su priamo letecke svajciarske hodinky Torgoen T1.01.06.B01. Tie su, ako som sa dozvedel od predavaca, pohanane strojcekom ETA. Konkretny typ som sa nedozvedel.

Ktore by ste mi odporucili? Dakujem za Vase nazory.

post-7193-1241715416.jpeg

post-7193-1241715438.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Torgoen je svajciarska znacka a su to vyhradne letecke hodinky. Inac maju na ciferniku tam dole napis "SWISS". U nas a v Cechah moc zname nie su. Rozsirene su hlavne v Australii, Kanade a Francuzsku. Na nich sa mi lubi, ze maju chronograf. Citizeny nemaju, ale na tych sa mi zas lubi, ze maju ECO Drive a baterka tam vydrzi strasne dlho, pricom na Torgoen-och vydrzi asi 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znovu píšu,pokud by byly opravdu Švýcarské,měly by dole,pod indexy(aspoň tam to většinou bývá),nápis "swiss made".....pokud nemají,nejsou to "echt" švýcary. Jukni tady po Chronomagu do sekce "švýcarské hodinky" na fotky......

 

samozřejmě se mohu plést,ale značka "swiss made" má poměrně tvrdé podmínky.......

 

 

EDIT - jukni na jejich ofiko stránky,ani nemají žádnou adresu ve švajcu...

 

http://www.torgoen.com/contact.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber Citizeny. To, že Ti prodavač řekne, že jsou to švýcary, ještě neznamená, že tomu tak ve skutečnosti je! Tady na fóru jsou členové, kteří mají myslím hodně dobré povědomí o značkách ze všech kontinentů a že by neznali zrovna Torgoen, to je zvláštní. Navíc jejich design není mnohdy zrovna originální. Kde se asi inspiroval typ T08301? Že by zde?

post-2676-1242741577.jpgpost-2676-1242741586.jpg

Upraveno uživatelem Adam99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlidl jsem si ty stranky http://www.torgoen.com a fakt to na me buhvijakej dojem neudelalo. I to jejich motto "TORGOEN was founded by a group of aviation enthusiasts to provide similar enthusiasts with watches of uncompromising quality." ve mne vyvolava predstavu pilotu, kteri se rozhodli vyrabet hodinky, coz ve mne duveru nebudi (to neni nic proti pilotum, cibalko! :) ). Takze ackoliv se v tom zas tak moc nevyznam, do toho bych asi nesel... takze Citizen, ale taky vlastne jen diky vylucovaci metode (nejsem fanda pilotek ... teda pilotek jo, pilotnich hodinek ne :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ale viem, ze medzi pilotmi su Torgoeny dost rozsirene a tu znacku si pochvaluju. Vy ste tu hodinary, samozrejme ja sa moc nevyznam :) Ale co som pozeral na nete, tak hodinky T1 maju svajciarsky strojcek ETA G15.211. Neviem, mne to nic nehovori. Do strojcekov sa hlbsie nevyznam, mozno vy poznate, co je to zac. Torgoeny som chcel aj kvoli tomu chronografu. Maju take aj Citizen, lenze tie su uz aj radiom riadene a neviem ake este veci maju. Ale zas dat za hodinky 30 000Sk sa mi zda dost vela :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prohlidl jsem si ty stranky http://www.torgoen.com a fakt to na me buhvijakej dojem neudelalo. I to jejich motto "TORGOEN was founded by a group of aviation enthusiasts to provide similar enthusiasts with watches of uncompromising quality." ve mne vyvolava predstavu pilotu, kteri se rozhodli vyrabet hodinky, coz ve mne duveru nebudi (to neni nic proti pilotum, cibalko! :) ). Takze ackoliv se v tom zas tak moc nevyznam, do toho bych asi nesel... takze Citizen, ale taky vlastne jen diky vylucovaci metode (nejsem fanda pilotek ... teda pilotek jo, pilotnich hodinek ne :) ).

Tak zrovna ani na mna ta ich stranka moc nezaposobila, ale co som cital o tych hodinkach recenzie, tak zatial mali s nimi vsetci len dobre skusenosti. Ale necham si teda poradit od skusenejsich. Predsa len Citizen je znamejsia znacka. Mojou najväcsou podmienkou je to, aby mali pocitadlo na letecke vypocty, co Citizeny taktiez maju. Este raz Vam vsetkym dakujem za nazory :)

Upraveno uživatelem cibalko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
samozřejmě se mohu plést,ale značka "swiss made" má poměrně tvrdé podmínky.......

To se teda pleteš.:) Nemusí tam být Swiss Made, stačí jen Swiss.

 

Ale stejně bych koupil Citizen. A v leteckém chronografu je dělají také. :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj cibalko, ja bych radeji poridil AS-4050-51E

Safir, ocel nebo titan

Stopky, budik, kalendar

Radiove rizene, solarni dobijeni

Cena u nas cca 20000kc, z eshopu cca 10000kc

Delaji se i s bilym a modrym cihernikem

A logaro maji!

 

http://www.hodinky-koscom.cz/Citizen-AS4050-51E-I14006.html

post-3003-1242765925.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Torgoen nejsou švýcarské hodinky. Nejsou v brand indexu na SwissTime.ch, proto nejsou na 100 % švýcarské. Ty Citizeny bych koupil rádiem řízené se safírem. Dají se koupit kolem 12 000,- kč. Můžeš je mít s chronografem i bez něj.

A kde sa daju kupit za taku cenu? Ja som ich videl od 20 000 a viac.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...