Přejít na obsah

Kapesní hodinky po předcích


Ruda

Doporučené příspěvky

Předpokládám, že se o těchto kapesních hodinkách asi nic bližšího nedozvím. Nemáte třeba někdo stejný strojek ve svých hodinkách?

Plášť by měl být stříbrný, na krku je puncovní značka. Jediným poznávacím znamením je papoušek vyražený z vnitřní strany obou plášťů. Ručky jsou uvolněné, vteřinová úplně chybí. Strojek nejde. Sklíčko pravděpodobně bývalo osazeno, ale nikdy jsem jej neviděl.

Nemáte někdo zkušenost s hodinářem, který se zabývá opravami takto starých hodinek? Časem je chci nechat opravit (strojek, ručky, sklíčko), takže scháním informace.

post-4999-1242069864.jpg

post-4999-1242069867.jpg

post-4999-1242069870.jpg

post-4999-1242069873.jpg

post-4999-1242069877.jpg

post-4999-1242069880.jpg

post-4999-1242069883.jpg

post-4999-1242069887.jpg

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, pěkné hodinky a po opravě a naleštění teprve budou pěkné. A copak je se strojkem? Vypadá neporušený. A má celkem zajímavý tvar můstku (nevím jak se tenhle můstek jmenuje), stejný tvar používala třeba značka Billodes (snad předchůdce Zenithu), nebo Longines. Tady se výrobce nejspíš jen nechal inspirovat.

post-291-1242071554.jpg

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, pěkné hodinky a po opravě a naleštění teprve budou pěkné. A copak je se strojkem? Vypadá neporušený. A má celkem zajímavý tvar můstku (nevím jak se tenhle můstek jmenuje), stejný tvar používala třeba značka Billodes (snad předchůdce Zenithu), nebo Longines. Tady se výrobce nejspíš jen nechal inspirovat.

Nejde otočit korunkou, takže je nenatáhnu :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
A já si vždycky myslel, že pro hodináře je seřízení chodu hračka a základ. Ale asi se pletu. V čem může být nepřekonatelný problém?

Bohužel netuším v čem je problém. Aspoň se k tomu postavil tak, že když nemůže ručit za svoji práci, tak si za to nemůže vzít peníze.

 

edit: každopádně do budoucna je chci nechat opravit tak, aby se daly nosit do společnosti

Upraveno uživatelem Ruda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Vypada to, ze by stacilo zkratit vlasek - pokud se tedy nezpomaluji nejak extremne.

Problém je ten, že se předchází, tak se hne s regulací víc na "retarde" a ony zpomalí. Ještě se stále předchází, tak se opět trochu hne s regulací na "retarde" a ony zrychlí. :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Jak jsem již zmínil v jiném vlákně, tak se mi snad podařilo identifikovat výrobce pouzdra hodinek - S. Jeanrenaud, La-Chaux-de-Fonds, Švýcarsko. Výrobce strojku stále netuším, ale je dost možné, že je to též S. Jeanrenaud. 

A hlavně jsem ukecal @Jiří9, aby si vzal hodinky do parády. Hodinky po desetiletích konečně běží. Ten hlasitý tikot je úžasně uklidňující. Jirko, moc děkuji 👍🏻

20210429_152914.jpg

Screenshot_20210323-141002_Chrome.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem takovejch ciferníku opravoval stovky,ještě jsem se to nenaučil...lepší bylo upravit ty stovky cif.doma/mraky/,když bylo nejhuř,přiletovat nožky,když bylo úplně nejhuř neřeknu /třeba někdo mě za50 let odhalí.....ovšem tuž ,není to pravé a "email" taky ne ,možná titanová běloba a čistej parafin, vídeńský vápno-blbost,nevím,79 ,tolik času nemám sokolíci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...