Přejít na obsah

U jake zbrane jste slouzili


Doporučené příspěvky

My jsme byli četa samých VŠ a navíc s vlivnými nadřízenými. Nás si nikdo nechtěl rozházet (my jsme byli ti, co psali rozkazy). Pár pokusů bylo, ale to jsme rychle eliminovali. 18letému se o deset let staršího člověka těžko šikanuje.

 

:lol2:

U nás nebyla šikana skoro vůbec, ale nic tak nezvedlo náladu 18ti letému blbovi (mazák) jako "šikanování rajónama" o 6 let staršímu absolventovi VŠ.

Právě tito starší (bylo jich u nás velmi málo) byli častým terčem.

Nejlépe s mina "bojoval" jeden student teologie - klidem (nerozčiloval se a dělal, jako by se nic nedělo).

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mechano - ty si delas srandu, ale kamarad to napsal do tech papiru, jak se vyplnovaly pred odvodem. Do kolonky s dotazem, u jakeho druhu vojska byste chtel slouzit, vyplnil: u ponorkove hudby. A u odvodu mu rekli, ze kdyz ma tolik humoru, tak ze ho asi daji k potapecum :D Nakonec si vybehal modrou.

 

Jeste jeden luxusni armadni paradox - tam, co jsem slouzil, by meli byt vybrani jen sami opravdu zdravi chlapi s vybornou fyzickou kondici. - No, a meli jsme tam kluka s hrbem na zadech a druheho, co v jarnim obdobi sel z baraku na jidelnu pres osetrovnu, aby mu napichali uplne vsechny protialergicky vakciny, co vubec existovaly .... no na hlavu postaveny ...

 

A jeste jedna historka - od nejakych bigosu k nam preveleli gumu postaka, nejakyho Zumra. Jak si oblikl maskace a nasadil cervenej baret, tak mu narostly svaly a chodil po chodbe a na kolemjdouci zakladaky delal jakysi vypady doprovazeny zvuky á! hej! ó! - hehehe, no debil jak vetev! No, a pak pri prvnim seskoku tenhle desnej tvrdej paragan skocil na betonovej sloupek plotu a urval si koleno. Vsichni z nej meli desnou prdel a zacali mu prezdivat Rambo :D

Upraveno uživatelem budo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno Mr.Fazer dobře založil, na vojnu se dobře vzpomíná.

 

U nás ve Kbelích byla na letišti kantýna pro vojáky (jak VZS, tak VZP) a měli tam takhle na konci pultu pípu a točené pivo. 10° a myslím, že Kozla. Dávali si ho tam dělníci firem, co něco opravovali na letišti, VZP si netroufli veřejně - byli v zaměstnání. Když už jsem měl asi jen 3 měsíce do civilu, tak jsem si tam chodil po obědě na jedno točený. Stálo myslím 12,-Kč??? A nikdo mi nikdy nic neřekl, jen mladí pošťáci-technici se někdy pousmívali. Co by taky říkali, když měli na technické na letišti svůj minibar :)

Jsa na úrazové komisi vojáci z povolání se na mě usmívali a měl jsem klid, protože když si zrovna "něco udělali", moc a moc potřebovali, aby to byl pracovní úraz a mohli mít náhrady. Takže při kalném ránu s opicí upadnutí cestou na letku bylo třeba pečlivě a s rozvahou se chovati na naší komisi (OZ-bývalý pan pilot & já), abychom z toho vytvořili pád na čerstvě vytřené podlaze při cvičném poplachu....

Kpt."Šedivka" provozujíc obchod neměl mnoho času na svoji četu a ustanoviv mě svým zástupcem dal mi úřad - různé papíry, výkazy, vopušťáky ke schválení veliteli, takže člověk za chvíli poznal na vojně ty správné a důležité lidi (doplňovací, proviantní etc.), což umožnilo klidný a nerušený život vojenský. Po rychlém povyšování za sebou byl i kloudný žold a proplacené opušťáky, rotného málokdy obtěžovala hlídka VP, proč má kanady vz.90 na vycházce a ne vz. 95, přičemž lze bylo tomu snadno uniknouti nevinným dotazem, že zcela jistě znají dobře Všeob. P-27, § 10 (něco takového bylo), kde raději pak pravili, že to samo vědí a jen se chtěli ujistit... No a když hlášenka přišla, tak můj nadřízený ji nějak ztratil. A když jsem občas něco zařídil/vyřídil i pro nejvyššího šéfa VÚ a NŠ (samo že soukromou věc), tak už pak jsem měl úplně klid.

Veselá příhoda s NGŠ Šedivým - děsně rychle jsem sháněl velitele základny. Moc to spěchalo, takže jsem vrazil (zapomněl klepat) k němu, protože myslím NŠ volal, že tam je a a ať tam rychle jdu, přičemž náčelník tam nebyl, seděl tam jen NGŠ gen.Šedivý (měl někam ze Kbel letět), který se lekl, když jsem vyhrkl - "jéžiš, promiňte, desně nutně a rychle hledám náčelníka!", aniž bych se zahlásil...No, mě připadalo, že je mi povědomej a že na podplukovíka má nějak moc zlatého listí na náramenících a na límci...Ale on byl v pohodě, protože zřejmě bylo patrno, že NĚCO spěchá a řekl - "ty vole, neviděl, nejni venku?? a blahosklonně mě propustil"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mechano - ty si delas srandu, ale kamarad to napsal do tech papiru, jak se vyplnovaly pred odvodem. Do kolonky s dotazem, u jakeho druhu vojska byste chtel slouzit, vyplnil: u ponorkove hudby. A u odvodu mu rekli, ze kdyz ma tolik humoru, tak ze ho asi daji k potapecum :D Nakonec si vybehal modrou.

 

Jeden znamy tam pry napsal, ze chce slouzit u lučištníků :thumbsup_anim: Ale netusim, jak to dopadlo, ale kdyz jsem to slysel, tak jsem sel do kolen.

 

PS: Ja jsem nebyl ani u odvodu (nejak jsem jim vypadl z evidence) a rok nebo dva po mne povinna zakladni sluzba koncila.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě tito starší (bylo jich u nás velmi málo) byli častým terčem.

Nejlépe s mina "bojoval" jeden student teologie - klidem (nerozčiloval se a dělal, jako by se nic nedělo).

 

No my byli miláčci velitelského sboru, takže tohle si nikdo nedovolil.

 

A nejlepší zážitky mám stejně z vojenské katedry... Jak na nás jeden major při nácviku hodu granátem házel hrsti štěrku a křičel "črepiny".

Upraveno uživatelem Traveller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

promiň, že ti do toho mluvím, ale vojáky pokousal, chlapa by sundal v poklusu a ty sis ho jen tak znárodnil nadoma a čekal, že všecko s ním bude ok?

 

Ano. Mozna se ti to jevi nepochopitelne, ale je to tak. Tihle psi byli fakt perfektne vycviceni. Kdyz jsem prisel na psinec poprve, ukazali mi jak drzet obojek s nahubkem a jak po otevreni klece psa oksirovat. A vyslo to napoprve. Kdybych ho potkal o minutu pozdejc na volno v lese tak jde po me. Kdybych mu nedokazal nahubek nasadit, sel bych asi z psince pryc. Ti psi meli od mala zazite navyky ktere neporusovali. Panu mel kazdy postupne nekolik, ale vedel kdy co muze a kdy ne. Psinec byl oploceny za kasarnama, nejaky mirnejsi pes byl vzdy pusteny (aby devetak musel zvonit a neudelal nam prepadovku) takze jsme chodili na vychazky bez propustek lesem. Pamatuju jak jednou ozralej psovod v civilu nechtel zvonit a cekat a prelezl plot. Vlastni pes ho pokousal, skoncil na osetrovne. Sli po civilu jak bejk po rudem hadru. I velitel kterej byl OZ se pred sichtou prevlekal do zeleneho:-) A predstav si, ze ackoliv byl chudak Nero nejostrejsi pes, v jadru to byl hravy pejsek ktery me mel rad. Samotna "privlastnovaci" akce byl zazitek sam pro sebe, ale kdyz jsem ho zavrel v dilne a pred nim se prevlekal postupne do civilu tak ho to ani nevzrusilo. Nevic ho zajimali piliny u cirkularky. Kdyz jsem ho po chvily vzal domu, vytrhla se mame nase zarliva Seltie a sla po nem. Skocila mu chudinka po cumaku a nemit vlcak nahubek snad by se nechal i pokousat. Ani se nebranil a couvl. Venku jsem s nim obesel zmane, pes vubec nereagoval. Nevim jestli to byl sok z te zmeny, nebo byl stastny ze jsme spolu mimo ten blazinec, ale byl v poho. Kdyz ale videl pred nasim barakem ctyri vojaky v zelenem, myslel jsem ze mu hrabne. Zacal zurit jak tu zelenou uvidel, nemohl jsem ho dostat do kufru ikdyz mi srdce krvacelo a chtel jsem to mit rychle za sebou. Psi duse neni tak jednoducha jak se muze zdat. Nemusis mi to verit, ale je to proste tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podzim 1981-podzim 1983-VÚ 3273-Lažany u Chomutova-PVOS-strojník elektrocentrály (agregátník)

 

A komická příhoda? Pro mě tenkrát moc komická nebyla. Jednou vypadl proud a mě se nějak nepodařilo nahodit centrálu. Druhý den mě major Kutil (blahé paměti velitel roty) nechal nastoupit před útvar a povídá: "Soudruhu vojíne, ještě že naši stihači umí anglicky a naši přátelé v Rakousku je navedli zpět jinak by se roztřískali o švýcarské alpy vy hovado. Čeká vás prokurátor, ale jelikož nás čeká cvičení Varšavské smlouvy dostanete jenom podmínku". No a potom bylo pětidenní cvičení a poslední den přiletěl někde na Šumavu vrtulník ze Západního Německa a odvezl dva východoněmecké důstojníky zpátky do Západního Německa a cvičení bylo v prdeli. :whistle:

Tohle to by měl být ten útvar v dnešní době.

post-5298-1242718292.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsi byl u VÚ 4460.... :whistling:

 

Jo :smile_anim:

 

A doufam, zes nebyl jeden z udatnych pruzkumaku co vzdy kdyz utekl pes ze stanoviste a prochazel se po kasarnach vylezli na stromy a kam slo a volali o pomoc na psinec, at si psa stahnem :lol2:

 

Delam si srandu, ikdyz i to jsem tam zazival, slo o 1 pruzkumnou rotu (ti byli nejdrsnejsi protoze na pokoji meli na zdi povese torzo padaku) a byla to velka sranda.

 

Jaky jsi byl rocnik? Ja bud 1994 nebo 1995.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volchov?

Miškovice (LV od VÚ 8407 Kbely) byly kdysi 9. plro Miškovice (71.plrb), za mě tam už ale rakeťárna nebyla (zrušena 1994?), zbyla jen torza zodolněných krytů, VS a pod...

edit - už jsem to našel, v Miškovicích byly Něvy, ne Volchovy....

post-1966-1242720844.jpg

Upraveno uživatelem New X-Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

juhuhů......pomáhal jsem lovit uteklou hyenu klukům z muničáku u Šlapíku.......jsem byl za kámošem na návštěvu a zrovna,hajzlík,zdrhnul.....Briard.......taky Nero.......nakonec dopadl blbě,museli ho picnout,když zdrhnul podruhé.....nechtěl se nechat chytit a začal bejt agresivní......už předtím byl pako,ale pak mu definitivně jeblo.

 

Jinak...zážitků s gumama mám tuny(jako dítě lampasáka/ků),ale.......to je skoro nepublikovatelné......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:lol2:

U nás nebyla šikana skoro vůbec, ale nic tak nezvedlo náladu 18ti letému blbovi (mazák) jako "šikanování rajónama" o 6 let staršímu absolventovi VŠ.

Právě tito starší (bylo jich u nás velmi málo) byli častým terčem.

Nejlépe s mina "bojoval" jeden student teologie - klidem (nerozčiloval se a dělal, jako by se nic nedělo).

Najvydarenejší boli zakomplexovaní mazácki ušiaci s ôsmimi ľudovými triedami. A novonarukovaní, niekedy už otcovia, ktorí sa blížili vekom ku trom krížikom, boli pre nich najvďačnejšia zábava. Našťastie, vždy sa našiel medzi mazákmi a suprákmi niekto rozumný aj fyzicky disponovaný, kto to včas usmernil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 jovani:

Hehe, dělostřelecká tvrz Adam nad Mladkovem v Orlických horách.

2 možná nejhezčí dělostřeláky čs. opevnění - Veverka a jedinný postavený lomený dělostřelák Jabůrek. :thumbsup_anim:

V devadesátých letech jsem se tam coby vášnivý bunkrolog asi 2x "infiltroval" abych se na ně jenom "juknul", štěkot pejsků z kotců a hluk UAZů po kopci mi slušně ježil vlasy a stahoval půlky. :lol:

Pár let po té, byl zpřístupněn kopec s povrchovými objekty tvrze pro veřejnost a už to šlo v poho.

Dnes tam přes léto často pobývají děti vojáků na letním táboře.

V předloni jsem tam ale potkal maníka z nějaké soukr. bezp. agentury takže ten povrch kopce možná zase pro veřejnost uzavřeli.

Fotografie z venku i zevnitř jsou už dnes běžně k nalezení ve většině publikací o čs. opevnění 1935-38.

 

Pro zajímavost: na podzim r. 1939 na této čs. tvrzi nacvičovala jednotka výsadkářů npor. Witziga útok na Belgickou tvrz Eben-Emael, kterou později 10. května 1940 kluzákovým výsadkem napadli a úspěšně dobyli.

Upraveno uživatelem Friedrich
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...