Přejít na obsah

Longines - hodnota, kvalita


honza71

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ja mám tiež na pláne si kúpiť staršie Longines, len by som ich chcel najprv vyskúšať a najbližšie sú v Taliansku... za 1100 dolárov si myslím, že to môže byť skvelá kúpa... síce nie presne tieto, na chrono24 majú podobné s krásnym modrým remienkom no link sa mi tu nechce riešiť veľmi.. :D

post-38180-0-18754100-1429436651_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Údaje z oficiálnej stránky Swatch Group

 

Prestige and Luxury Range: BreguetHarry WinstonBlancpainGlashütte OriginalJaquet DrozLéon HatotOmega.

High Range: LonginesRadoUnion Glashütte.

Middle Range: TissotBalmainCertinaMidoHamiltonCalvin Klein watches + jewelry.

Basic Range: SwatchFlik Flak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to měla být reakce na označení Longines za střední třídu v jednom z předešlých příspěvků, je to jednoduché. Ještě nedávno, pokud si dobře pamatuji, byla kategorie Prestige and Luxury range rozdělena, takže hierarchie vypadala takhle:

 

Prestige range: Breguet, Harry Winston, Blancpain

Luxury range: Glashütte Original, Jaquet Droz, Léon Hatot (šmuky), Omega

High range: Longines, Rado, Union Glashütte

Middle range: Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, CK

Basic range: Switch, Flik Flak

 

A na tenhle oficiální žebříček se ještě hodně chronomagorů dívá poučenou optikou. Značné rozpaky třeba budí kategorie Middle range, která by si nepochybně zasloužila rozdělení na vyšší a nižší střední třídu. Vidět Calvina Kleina vedle Hamiltonů nebo Tissotů je totiž zvláštní. Glashütte Original zase podle některých názorů míří do horního patra. Pokud jde o Longines, ocitly se ve středu tabulky, a protože nenabízejí inhouse (nepočítám li modifikaci v podobě column wheel), pro některé z nás je to prostě střední a vyšší střední třída. Především je ale třeba rozlišovat i modely jednotlivých značek, i modely Longines mají kultovní modely a povedené řady s mnoha komplikacemi a precizním zpracováním, které už míří výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Rád bych to tady oživil s dotazem na tuto značku. Zahleděl jsem se do jednoho modelu (pro mně, ač některé zahraniční stránky uvádí, že jde o dámský model, v ČR všude uvádí pánský), žel, jednak není k sehnání a dodatečně jsem usoudil, že 34,5mm bude asi málo. Pak jsem si z "donucení" vybral dalších myslím 8 různých obdobných, protože se mi líbí tvar pouzdra a byl jsem ochoten akceptovat i diamanty v ciferníku, dokonce i ustoupit z černého ciferníku a mít Anthracit a cenou poskočil i na 2násobek původní. Ale ouha, nic z toho opět nelze sehnat, myslím "okamžitě", tedy s dostupností skladem. A nějaký leden bůh ví kdy není příjemný. V PL a pár okolitých státech tvrdí, že do 5ti dnů něco můžou mít, ale ...

 

Toto mě docela zrazilo. Je problém ve značce, nebo ve výběru modelů? Dívám se i na eBay, chrono24 a další www a obdobný stav, ač pár se jich našlo.

 

Šlo mi o:

 

L48214526

L48214522

 

a následně alternativně:

 

L48214976

L48094722

L48094726

L48094572

L48094576

L48104722

L48104726

L49104572

L49104576

 

Čím to tedy je?

Upraveno uživatelem swenak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato značka, až na pár ikonických modelů tady moc nefrčí. Přitom je to stará a ověřená fabrika. Je pravda, že jejich portfolio je trochu.. prostě v této cenové třídě najdeš lepší.

Samozřejmě rozměry kolem 34mm, nebo "diamanty" na cifru jsou ze třídy holčičích modelů.

39mm v kategorii oblekovek ideál.

Dej si tu práci a nahaž sem fotky, podle referenčních čísel si s tím asi nikdo hrát nebude.

Pro mě byl kdysi dávno Longines jedním ze synonym pro Švýcarské hodinky ( protože strejda pilot, atd atd) ale dnes prostě je ten top kredit pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dnes je vše nějak jinak. Posunulo se vnímání elegance víc ke sportovnímu stylu, ale i celý hodnotový žebříček se posunul o jednu nulu. Tahle cenová kategorie se tak ocitla na spodním okraji zákaznického spektra, mezi obyčejnými lidmi. A tam hodinky v tomhle stylu podle mě nemají koho oslovit, tam pro ně zákazníci nejsou. V téhle ceně se dnes kupují normální spotřební hodinky pro volný čas a spíš sportovní, pro reprezentaci jsou potřeba hodinky o tu nulu dražší.

 

Ed: Možná je to obecným nárůstem bohatství. Hodinky v téhle ceně si dnes kupuje běžný pracující, normální, spíš "chudý" člověk. A ten si tyhle hodinky nekoupí, na nic by mu nebyly.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem běžný pracující, v podstatě i chudý, ač to tak okolí nevnímá a nestydím se za to. 50tis mi přijde cena přijatelná, když mi to radost udělá, vyhazuju i za míň rozumné věci.

 

Jinak jsem byl v terénu a jeden model - http://www.bechynewatch.cz/the-longines-elegant-collection-l4-810-4-57-6/ z poptávaných i mají u Beny. Vzhled a tvar, jak jsem čekal, se mi líbí, ale diamanty, ač jsem si myslel, že bych je zkousnul, tak nezkousnu, na to nemám koule:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Longines je myslím dobrá volba pro hodinky v kategorii 20-30t. Za ty peníze si koupíš Poctivý hodinky s ETou a značku s tradicí. V kategorii 35-50t bych se koukal po jiných značkách, neb tam už u Longines převažuje platba pouze za tu tradici, ale nic navíc nepřidává. 

 

Nicméně nesouhlasím s Karlosem ohledně cenových kategorií. To platí možná tady na chronomagu, že lidi kupují čím dál tím dražší kousky, ale rozhodně to neplatí obecně (bavíme-li se o ČR). Stále máme průměrný hrubý příjem pod 30t CZK. Troufnu si říct, že 80% všech lidí nosících hodinky za ně neutratí víc než 6t CZK a ze zbývajících 20% dalších 80% nenosí hodinky dražší než 20t CZK. Jinými slovy rozhodně nepotřebuješ uvalit 250 papírů za to abys byl elegantní :-). 

 

V ceně okolo 50t bych volil Němce. Podívej se na MeisterSinger, Sinn, Mühle-Glashütte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, a popravdě to na tomto fóru osobně vnímám extrémně silně proti jiným, kam bězně chodím (vše odborné), že tady jde i o emoce a, snad se nepletu, primárně o emoce.

 

Já nakonec koupil Omegy. Hezké? Ano. Jsem spokojen? Ano. Je mé srdce tam, kde jsem si myslel, že bude? Nikoliv:( Po týdnu už jsem koukal, jestli přeci jenom Longines... A o tom, že jsem najednou místo této elegance na mé ruce pokukoval po Speedmasterech Schumacher zde v bazru radši pomlčím;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...