Přejít na obsah

Prim Sport Igen


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 897
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Podle mne je to originál, určitě existují i v černém provedení. Otázka spíš je, jestli v nich máš skutečně incabloc.

 

Existují a jsou uvedené v katalogu Prim na straně 272 pod označením 68 196 1

post-21576-0-79494200-1473069425_thumb.jpg

post-21576-0-38932500-1473069432_thumb.jpg

post-21576-0-13972600-1473069439_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Existují a jsou uvedené v katalogu Prim na straně 272 pod označením 68 196 1

Ale zajímavé je rok vzniku 1971 a od léta 1969 se na základny strojku razilo označení 68,3 a strojek používal výhradně tlumiče Kif.

a na fotce je 68.1 (asi) takže vyhrabali starý strojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Georg.S:

 

Na mosazný základní materiál pouzder se u Primek dávala mezivrstva 0,005 mm až 0,007 mm niklu a teprve na to 0,001 mm (maximálně !) vrstva chromu. Tak malá vrstva chromu z důvodu aby byl pěkně leslký - a to by při silnější vrstvě nebyl. Toto podle knížky emeritního vedoucího TPV (technická příprava výroby) pana Jaroslava Vajsara.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro radorado:

 

no navrch 1 mikron (0,001 mm) chromu na mosazných Primkách to je maximum! V knížce pana Jaroslava Vajsara na str. 236 je psáno: " ... 1 mí , což byla spíše horní hranice. Lesk ošizen být nemohl ..." Tak-že na těch Primkách asi bude nakonec míň než ten 1 mikron chromu! Ale chromová vrstva byla tvrdá. Na "Blešácích" vídám víc prošoupaných zlacených Primek (zlacení zprvu 20 mikronů, snižované až na 3 mikrony cca v roce 1980 a zlacení je měkčí než chrom) než těch chromovaných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

Trošku mně to překvapilo, jsem myslel že je toho chromu míň, a trochu mně překvapil ten nikl protože jsem se někde dočetl že je pro lidské tělo velmi jedovatý. možná když je překrytý chromem tak to asi tak nevadí. Ten nikl je tam z toho důvodu že by chrom na mosazi nedržel tak dobře jak na tom niklu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Známý mě poprosil jestli bych je nerozchodil, od poslední opravy, pod kterou se i "hodinář" podepsal na dýnko, už stály. Bodejď, šroubek na uchycení strojky si pěkně ležel pod setrvačkou, netuším jak se tam dostal. Strojek byl spíš přemaštěný a bůhví čím, takže se to komplet vyčistilo a namazalo, ručky se museli nahradit, původní měli nahrazenou výplň nečím bílím, ce se už tak sypalo a ručky z toho rezivěly. Sklíčko jsem musel nahradit a taky děkuji Manťákovi za dodání, ten zámečník tam dal obyčejné, bez armováku, a aby to vůbec drželo(nedrželo, šlo vytlačit malíčkem), zalepil to něčím co by mělo lepit a tím zabetonoval lunetu. Nicméně, vše už je jak má být, luneta lunetuje, sklíčko armuje, hodinky těsní a šlapou jak mají, majitel spokojený.

post-19068-0-22711600-1475139468_thumb.jpgpost-19068-0-12339800-1475139480_thumb.jpg

 

edit: Ještě tam byl zářez na číselníku, zřejně ujela ruka při sundávání ruček, podařilo se mi ho zamaskovat, při určitém úhlu lze pozorovat rozdíl ve struktuře, ale pořád lepší než zlatavý podpis šroubovákem. :lol2:

Upraveno uživatelem zekon7302
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...