Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

Já tam mám zase vestavěnou skříň, kterou si prosadila exmadam. Ale na druhou stranu skříň s odtokovým kanálkem, kohoutem a el.inst. taky každý nemá :D Časem se přestěhuje a dojde na akvárko. Svý sny si většinou plnit, i když to někdy trvá.

 

Až bude čas, zkusím sem taky hodit pár odkazů.

 

Mimochodem, kdyby někdo z vás potřeboval informaci z nějaké akvaristické knihy, třeba i historické, protože ne všechno je na netu, rád mrknu do knihovny. Některé funkční postupy objevili akvaristé už před sto lety a jen se na n? trochu pozapomn?lo. Často jsou přitom mnohem levnější než dnešní moderní komerční metody. Stejně tak nabízím determinaci nejakých méně obvyklých sladkovodnich ryb, kdyby náhodou.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když už jsme u té literatury, tak prosím o doporučení na nějakou knihu k večernímu počtení.

 

Jinak by mě martare nenapadlo, že i tohle se dalo na Omega srazu probrat, když jsem se tam mihnul. Ale tam těch vjemů bylo moc a koho by napadlo akvárium. :-)

 

A jinak fotky chlapi, fotky... to je nejlepší inspirace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, co t? nejvíc bere. Někdo si rád čte o rybách, které nemá, na to je dobrý Mergus, někdo se raději divá na fotky akvarek, na to je fakt lepší net, jiný zase chce znát víc o konkrétních skupinách ryb, a tam stoji za to pořidit si nějakou monografii. Hezká kniha je o historii čs. akvaristiky od K. Krčka, ale ne každý to dokáže číst kontinuálně, e tam hodně dat.

 

Ty máš skaláry (o tech vyšla obsáhlá monografie od Burzanovského), krunýřovce (Mergus special, Ingo Seidel) a neonky (o těch kvalitní monografie pokud vím není).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že ji sháníš nebo se jen rozhoupáváš? Tipnul bych si, že autor ještě pár kusů bude mít doma pod postelí - můžu se zeptat, měl bys to i s v?nováním. A pokud už je vyprodaná, můžu půjčit.

 

Edit: tak jsem mu volal a ještě nějaké kusy má, pokud bys měl zájem :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plast resp akrylát se používá obvykle na nádrže s tvarovaným sklem, typicky konkávní rohová akvária nebo skleněné tunely v obřích akvariích. Hlavní nevýhodou je možnost poškrábání, zejména u dna, kde je štěrk a dekorace. Ale není to nic, co by nešlo rozleštit :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Organické sklo taky chytá barvu, pokud je použito třeba na malé karanténní nádrže, ve kterých se často aplikují léčiva v relativně vysoké koncentraci. Typicky třeba žlutohn?dý Acriflavin (vodní roztok C14H14N3Cl) dokáže původně čiré plexi slusn? "natónovat".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem nikdy neřešil, pokud nebyla škrába tak silná, že by znamenala pevnostní riziko. Ale u té parádní nádrže mě asi každý škrábanec bude hodně mrzet, takže mě to taky zajímá. Neví někdo? Třeba v době zázračných korektorů na autolak něco existuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak koukám, tak nikde není psáno, že třímetrové akvárko se musí lepit na místě. Tohle má 3,5 m a nastěhovali ho do 7. patra. Sice jeřábem, ale nastěhovali.  :)

http://www.akvariafarda.cz/fotogalerie/prevoz-a-instalace-obriho-morskeho-akvaria/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, u mne by to nešlo, leda by se bouralo :) nicméně to nijak výrazné navýšení ceny naštěstí nedělá.

 

Jinak teda na dvoukubíkovou nádrž v sedmým patře paneláku bych neměl koule ani náhodou :D

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...