Přejít na obsah

Akvaristika...


Návštěvník Hammer_Time

Doporučené příspěvky

No, krmím jenom vločky a jednou týdně při výměně vody odkalovačem projdu celé dno, ale stejně si ho ty potvory stále upravují, pořád ten písek někam přenáší.

 

A největší bordel je u těch rostlin za kameny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 504
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Prosímtě, ta ryba svisle u topítka je v úhlu, že se nedá přesně určit - to je nějaký Melanochromis? M. johanni? cyaneorhabdus (Maingano)? chipokae? chisumulu? perspicax? Nebo Labidochromis strigatus? Nebo je to něco úplně jinýho?

 

Sorry, neumím na tabletu kurzivu.

 

post-30813-0-33205000-1534568018.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, M. johanni nebo cyaneorhabdos (Maingano) mi přišly jako nejpravděpodobnější.

 

Jak se prosímtě Maingano chová v takovéhle nádrži (málo úkrytů, vertikální litorál, společenství s převažujicími relativně mírnými druhy Aulonocara a Labidochromis... měl jsem za to, že patří do skupiny výrazně teritoriálních a agesivních melanochromidů, kteří díky strategii útoku na hrdlo protivníka (na místo, kde se spojují skřele resp žábry) dost často sejmou i větší protivníky. V nádrži s klasickými úkryty bych čekal, že bude dost řádit a uzurpovat si nejlepší skrýš... tady nevím.

 

Je to Melanochromis maingano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že nejsem až tak moc akvarista, jen se mi akvária líbí, takže jsem nastudoval jen to nejnutnější.

 

Podle některých je lepší jen minimální počet úkrytů, pak se prý agresivita neprojeví.

 

Akva mám přes 3 roky, přišel jsem asi o 5 rybek a z toho právě 3 x maingano, takže nějak extra agresivní v tomto akva není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že nejsem až tak moc akvarista, jen se mi akvária líbí, takže jsem nastudoval jen to nejnutnější.

 

Podle některých je lepší jen minimální počet úkrytů, pak se prý agresivita neprojeví.

 

Akva mám přes 3 roky, přišel jsem asi o 5 rybek a z toho právě 3 x maingano, takže nějak extra agresivní v tomto akva není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já u moře vždycky spíš než plakátově zbarvené klauny, bodloky, grammy, klipky, pomce apod. oceňuju spíš zdánlivě nenápadné, ale o to zajímavější druhy - v akvárku na fotce je mým favoritem jednoznačně vřeténka vlevo dole (snad se nepletu a je to fakt mandarín). A ve vhodných světelných podmínkách pak člověk zjistí, že ji vlastně ani to krásné zbarvení nechybí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět, že se vyznáš. Ano, je to vřeténka, náš malý dráček. Je super když plave lehce nad kameny, jak mává těmi ploutvičkami - jako dráček křídly.

 

A už se celkem nebojí, i přes den si "poletuje". A když je doba krmení, mám všechny rybky v koutě a už čekají. co bude.

 

A jedno foto, nic moc, ale je mobilem těžké fotit akva.

post-3553-0-10759300-1534630917_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak sem musím dát jeden aktuální poznatek ohledně akvaria svých dětí. Funkční zarostlá nádrž se solidní stabilitou, dodržující pravidla obsazenosti a druhové skladby, byla pro holky čím dál míň atraktivní. Nakonec jsem se nechal překecat, akvarium překopal, koupil šílenou skalku "ala zřícenina" a nechal děti, ať si samy vyberou ryby. Samozřejmě to skončilo strašným nesourodým gulášem. A světe div se - ohromně je to teď baví, mnohem víc než kdykoliv v minulosti. Od některych druhů je tam jen po jednom kuse, cichlidy americké i africké, sumci, tetry, parmičky, čichavci, živorodky, žabka... všechno se to mele, rve, honí, zabíjí... a mně došlo, ze některé zkušenosti jsou fakt nepřenosné a každý si ty chyby musí zažít sám, aby se z nich poučil. O agresi, teritorialitě a různých typech rybí anatomie, dýchání i potravni strategie se za pár tydnů děcka dozvěděly víc než za předchozí dva roky. A když si vzpomenu na své první a nejsilnější zážitky s akvaristikou z dětství, nebylo to jiné...

 

Fotku nedám, styděl bych se za to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to skončilo strašným nesourodým gulášem...všechno se to mele, rve, honí, zabíjí...každý si ty chyby musí zažít sám, aby se z nich poučil. O agresi, teritorialitě a různých typech...

Jako dřívější akvarista si to umím představit. Nicméně to může mít, dovolím si tvrdit, i aspekt politickovýchovný - multikulti prostředí v naprosté většině případů prostě nemůže fungovat ani v tom pitomým akvárku... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chci Martare tu fotku se žabkou ve válečným akváriu... :flex: . :lol2:

Jinak také přidám náš akva-minipříběh.

Na zahradě máme už asi třetí rok 15ti kubíkové jezírko s Koi kapry a nějakými karasy. A daří se jim. Máme dokonce podruhé mláďata. No a někdy v dubnu dcerka, která byla ve zveráku kupovat potkany a myši pro krajty královské...(ano, už máme doma dvě! ), dostala za úkol donést i nějaké neonky, k oživení jezírka a případné zpestření jídelníčku pro KOI, nebo naši kamarádku ropuchu. Postupně tam bylo neonek obecných přes dvacet, do toho dvě tetry červené a světe div se, kapři ani žáby je všechny nesežrali. Z prcků tak za léto vyrostly i bez toho, abych je nějak extra krmil, pěkní a krásně vybarvení macci a my si na ně tak zvykli, že jsme se rozhodli je na podzim zachránit.....nebo se o to alespoň pokusit. Tak jsem koupil akvárium, jakože je na zimu odlovíme a strčíme do obýváku. Ve změti leknínů a kamenů v hloubce místy až 2 m odlovit neonky a tetry byl skoro nadlidský výjkon..ale až na pár nedohledatelných kousků se to povedlo. Rybky jsou aktuálně v teple 125 litrového akvária.

Doplnili jsme počet nájemníků na 30 neonek obecných a 4 tetry červené a na radu kamaráda akvaristy ještě jako preveneci proti řasám přikoupili dva ancistrusy a dvě mláďata parmičky siamské. Vnitřní filtr, hladinový skimmer a topení. Nic víc...Kamarád ještě poradil s rostlinami a zakázal tam dát šneky. (?) Ve finále to teď začalo docela dost bavit manželku, která se o akvárko převážně stará, za což jsem moc rád. Jako kluk jsem pár let trápil rybky v asi 20 litrovém akvárku, ale to je daleká historie. Technologie i technika a vědomosti se mezitím posunuly dál, takže budu rád za každou vaši radu...Zatím ještě chceme doplnit nějakej ten šutr a další rostliny. Víme, je to ještě takový suchý....prázdný. Ale i tak je to nádherný pokoukání....relax...obzvlášť ve srovnání s těmi sračkami co lezou z televize. 

Tak dávám pár fotek...berte to prosím s rezervou. Díky za pozornost.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem schopen spíš odpovidat na konkrétní otázky :)

 

Jako třeba:

- jak máš vyřešenou ochranu kaprů a karasů před kočkama? Pes na zahradě?

 

Jinak ropucha (zelená?) je fajn a ma poměrně příjemnej hlasovej projev. S asi desítkou druhů akvarijních ryb jsem kdysi taky přes léto v jezirku experimentoval, ale neonky jsem teda nezkoušel, klobouček. Je fakt, ze jsou poměrně odolné a snesou i pokles teploty (innesi), ale takhle malé rybky jsem nechtěl nikdy riskovat v obavě, ze mi je vystřílej larvy vážek...

 

K chovu neonek v akvarku se vyjadřovat nemusím - to nechám na Wandererovi :) přidal bych do nádrže Vesicularii a Microsorium. Jo a ty Crossocheilus siamensis jsou v dospělosti dost ostrý.

 

Edit: to sloveni většiny neonek v rybníčku s pobřežni vegetací si neumím ani představit :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem schopen spíš odpovidat na konkrétní otázky :)

 

Jako třeba:

- jak máš vyřešenou ochranu kaprů a karasů před kočkama? Pes na zahradě?

 

Jinak ropucha (zelená?) je fajn a ma poměrně příjemnej hlasovej projev. S asi desítkou druhů akvarijních ryb jsem kdysi taky přes léto v jezirku experimentoval, ale neonky jsem teda nezkoušel, klobouček. Je fakt, ze jsou poměrně odolné a snesou i pokles teploty (innesi), ale takhle malé rybky jsem nechtěl nikdy riskovat v obavě, ze mi je vystřílej larvy vážek...

 

K chovu neonek v akvarku se vyjadřovat nemusím - to nechám na Wandererovi :) přidal bych do nádrže Vesicularii a Microsorium. Jo a ty Crossocheilus siamensis jsou v dospělosti dost ostrý.

 

Edit: to sloveni většiny neonek v rybníčku s pobřežni vegetací si neumím ani představit :)

Kočky se nám po zahradě promenádují poměrně často, ale zatím jsme měli štěstí, rybku nevytáhly ani jednu. Pouze dvakrát měli ti největší kapři na boku drápance, které jsem přisoudil pokusu o kočičí svačinu. Nerad bych to zakřiknul. Hladina je trochu pod úrovní břehu (15-20cm) a kočky vědí, že nejsou vítané. Již jsem je na to několikrát důrazně upozornil a zatím to myslím ještě funguje. Zahrada je tak velká, že to pes nemá šanci rychle obsáhnout. Od ropuchy už jsme letost měli i mladé. Nejbižší voda je k nám asi kilák daleko, tak jsme vděčni, že k nám loni našla cestu. Větší zvířata, pokud nelétají, nebo neumí lézt jako kočky či kuny, se k nám díky vysoké zdi nemají šanci dostat...

Ty rostliny jsou pěkný...pořídíme. A siamky až budou větší a začnou zlobit, buď někomu darujeme, nebo půjdou do jezírka. 

Edit: Odlovení jsem provedl na etapy v průběhu asi 14 dní...Díky jejich krotkosti to při prvních odlovech nebyl problém, protože byly zvyklé plavat za potravou (rohlík, špek a cokoliv k jídlu) až k hladině a tam to šlo. Ke konci, kdy už si mezi sebou sdělily, že jě nějaký blbec loví, se nejvíc osvědčil systém velkého podběráku a namátkového protažení v místě, kde se často zdržovaly. Díky tomu jsem chytil jen jednu tetru červenou, jsou tak rychlé, že jsem s pomalým hustým podběrákem skoro neměl šanci....

 

Upraveno uživatelem Cyril
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...