Přejít na obsah

Měsíční plat a cena hodinek


jnm

Doporučené příspěvky

Tohle vlákno je staré 10 let, a docela jsem si početl... A někteří z vás třeba zavzpomínají, jak to měli tenkrát a jak to mají dnes.

 

Jj, heslo typu: Buď na to máš nebo nemáš., ostatní jsou kecy.... znám. A nebyla by to nuda? Pak zrušme forum, nastavme hlasovani kdo ze zdejších na to má a ostatní ať držej tlamu....

 

12x násobek platu, no tyvado....co stojí úsilí tohle dát dohromady a pak si to dát na ruku.... Pěkné fandovství, jak se tu říká chronobundus :-)

 

Otázka nesměřovala na součet, ale v případě vícerokusů na nejhodnotnější hodinky v poměru k příjmu v daném čase. Poměrově se to dost mění. Třeba ty Casia, co stály asi pulku platu, tenkrát, se prodavají dosud, ale za cenu cca 5% platu srovnatelné pozice dnes.... Je v tom trocha filosofie :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vážení, sto let stará měřítka už neplatí a kdoví, jestli platila vůbec tehdy.

Je třeba posoudit, jaká byla a nyní je efektivita výroby hodinek, a jakou sumu hmotných statků tehdy člověk pořizoval (a kolikrát za život).

Tehdejší pořízení hodinek je asi něco jako tehdejší pouť do Mekky pro mohamedány. Nyní je to spotřebka a za týdenní výplatu máme nesrovnatelně

kvalitnější výrobek než tehdy za tříměsíční plat.

 

Před dvaceti lety jsem si koupil fakt už hodinky (jsem si myslel), Pierre Helvet, kvarc (tehdy jsem pokládal mechaniku za odcházející přežitek), modrofialový sunbusrt,

nerez, 100m, šroubovací korunka, tak a půl výplaty to být mohlo. A pak jsem se na 20 let hodinkama nezabýval, ani je pak už nenosil, naco, že... A před dvěma

lety to propuklo nanovo.

 

Osobně nemám na hodinky kdovíjaké nároky, i když chronomagorství mi už nikdy nedovolí vzít si noname hodinky z obecného kovu apod (fuj ;o)

Moje nejdražší mám za necelých 5 litrů do kanclu, Citizenky (eco drive. aby přes víkend nechcíply) a na zbytek dne jsou  Seika za tři a půl.

Ale jde o to, že jsem spíš technicky založený a ideální jsou pro mne hodinky superčitelné, takže pilotní či polní hodinky. Ozdoby, openhearty,

subciferníčky a ručičky navíc nesnesu, natožpak skeletony. A taky se ne úplně vyhýbám futrům. A nechodím v obleku. Tím je výběr jasný,

dva roky jsem vybíral, kupoval a sem tam posílal dál a jsem u konce. Resultát?

 

Nahrubo mne chronomajeteček vyšel tak na 2/3  výplaty (5 kousků ;o) a poslední třetina jsou ztráty z prodeje nebo rozdíl stavu zásob ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12x násobek platu, no tyvado....co stojí úsilí tohle dát dohromady a pak si to dát na ruku.... Pěkné fandovství, jak se tu říká chronobundus :-)

 

Také obdivuju lidi, kteří dají roční výdělek za hodinky. Za roční výdělek jsem si koupil auto a  ještě jsem si říkal, že by stačilo levnější.

Teď vybírám hodinky, stále se cena zvyšuje. Blížím se k polovině měsíčního platu a říkám si, jak je to zbytečně moc.

Jsem přizdisráč :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno je staré 10 let, a docela jsem si početl... A někteří z vás třeba zavzpomínají, jak to měli tenkrát a jak to mají dnes.

 

Jj, heslo typu: Buď na to máš nebo nemáš., ostatní jsou kecy.... znám. A nebyla by to nuda? Pak zrušme forum, nastavme hlasovani kdo ze zdejších na to má a ostatní ať držej tlamu....

 

12x násobek platu, no tyvado....co stojí úsilí tohle dát dohromady a pak si to dát na ruku.... Pěkné fandovství, jak se tu říká chronobundus :-)

 

Otázka nesměřovala na součet, ale v případě vícerokusů na nejhodnotnější hodinky v poměru k příjmu v daném čase. Poměrově se to dost mění. Třeba ty Casia, co stály asi pulku platu, tenkrát, se prodavají dosud, ale za cenu cca 5% platu srovnatelné pozice dnes.... Je v tom trocha filosofie :-)

Bereš to moc hákem s tím rušením fóra:) Spousta chronomagorů tady popisuje svůj vývoj daleko zajímavějším způsobem i bez těch zavazujících procent. Kdo che, tak to tady na sebe práskne bez ohledu na nějaký můj příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bereš to moc hákem s tím rušením fóra:) Spousta chronomagorů tady popisuje svůj vývoj daleko zajímavějším způsobem i bez těch zavazujících procent. Kdo che, tak to tady na sebe práskne bez ohledu na nějaký můj příspěvek.

Já bych ho zrušil :-), víš kolik času, nervů a peněz bych ušetřil? A to tu snad nepatřím mezi největší střelce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Na hodinky je tady odborníků docela dost, byť je z nich většina hobbíků. Navíc nezřídka mají velkou úspěšnost v identifikaci falza. Což u obrazů až tak nebývá zvykem :) Chronopacoši jsou možná trošku víc exhibicionisti aspoň mezi sebou, v případě, že se aspoň trošku znají. (spekulace) V každém případě k těm falzům to střelí i z fotky, což u obrazů často nevyplyne ani po detailnějším průzkumu "originálu". Takže dej pokoj s obrazy 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nezapomínejme, že tato pověra  pochází z dob, kdy hodinky obsahovaly plno ruční hodinářské práce,
a zároveň  hodinky ve spotřebním koláči mohly obsadit větší klínek. Jaká tehdy domácí elektronika, jaképak lety na Kanáry, kdepak auto.
Poměry se natolik změnily, že sto let stará přísloví nedávají smysl (pokud je dávaly tehdy, to si taky nemůžeme být jistí.)

Pochybuju, že dnešní člověk s minimálním platem vezme svých 14 litrů a pořídí si za to hodinky. (myslím: koupí - pořídit se dají různě, že...)
Ale na druhé straně, poslance s hodinkama za sto litrů si představit dovedu, tam to pasuje dobře.

Já osobně sice mám hodinky za jednu nynější výplatu, ale v kumulaci za všechny od narození po dnešek ;o)
(v kumulaci za všechny hodinky, ne všechny výplaty!)

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...