Přejít na obsah

Měsíční plat a cena hodinek


jnm

Doporučené příspěvky

jo

omlouvam se panu Argyllovi za to, ze sem ho nazval verejne idiotem - do SZ jsem mu to ale vytmavil :-)

zapomenme na to a pojdme dal debatovat vo rolexech a toto vlakno necht zustane pomnikem ve stylu "nestrkej ptaka do vosiho hnizda"  :lol2: nebo jak se to rika

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpět k tematu :-)..

 

N hodinkách jsem závislý poměrně krátce, teprve cca 3 roky. Za tu dobu jsem jich hodne koupil a všechny koupené časem zase prodal, nekteré pote koupil podruhé a potřetí atd. :-P

 

Zatím to bylo nejvíc 75% , vetsinou spíše 25-50%. Na více jsem se zatím necítil, hlavně kvůli potřebám rodiny, hypotéce a podobným srandam :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpět k tematu :-)..

 

N hodinkách jsem závislý poměrně krátce, teprve cca 3 roky. Za tu dobu jsem jich hodne koupil a všechny koupené časem zase prodal, nekteré pote koupil podruhé a potřetí atd. :-P

 

Zatím to bylo nejvíc 75% , vetsinou spíše 25-50%. Na více jsem se zatím necítil, hlavně kvůli potřebám rodiny, hypotéce a podobným srandam :-).

Platí totéž, jsem tu 3 roky, za tu dobu jsem komplet vyměnil obě hodinkovnice za jiné hodinky, abych po čase zjistil, že to není to pravé a zase vše, pro změnu, vyměnil za jiné. Teď jsem ve stadiu, kdy se koukám po cca 3-4 kusech těch definitivních hodinek ( protože vybrat jedny je dle mého hloupost, ty neexistují ) a uvažuju tím i zvednout procentuální částku z platu ( ještě že mě bylo letos už 2x přidáno :-)). Musím se krotit a tak bych chtěl jít někam na 80 % ( po několika obětech u jiných koníčků- hory, boty,.... ). Stejně zas neodolám a koupím něco, co nepotřebuji, ale chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D :D

Vedle jak ta jedle kamaráde.

Mám rolády,ale to je jediné co mám,všechny prachy jsem propálil do nich.Mám je rád,nemužu bez nich být.

Jsem zaměstnanec,do práce jezdím na kole,auto nemám.Co nosím na ruce je každému fuk,nechlubím se s nima,nikdo by to ani nepochopil,měl by mě za blázna.

Jsem šťastný a spokojený obyčejný člověk,tuctovka :D

 

To rad slysim, protoze to jsme na tom dost podobne, tak si aspon pripadam jako mensi magor :goof:

Myslim, ze zatim si nastesti nikdo ze znamych neprecetl napis na ciferniku, takze me jeste nemaji za uplneho blazna (a pak asi stejne nebudou mit predstavu, jakou maji cenu - kolik platu  :D  )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kdyby za zveřejnění SZ nebyl ban, tak vám ukážu co je to za debila.

 

Jo, taky mi píše  :eek:

 

Ale me to preposlat muzete (nebo me pridat do konverzace), at se neco dozvim. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná diskuze,pánové.Osobně si myslím,že cena hodinek nemá s výší platu nic společnýho.Čas vám poměrně přesně změří i hodinky za stovku od "rákosů".A vydrží ten čas přesně ukazovat i přiměřeně dlouho na jednu baterku.Pokud se budu chtít posunout někam dál od  jihozápadní Asie,tak si můžu pořídit nějaký spolehlivý japonský hodinky v ceně co já vím do 3000 a mám záruku,že vydrží bezchybně ukazovat čas třeba 10 let.

Můj osobní názor je ten,cena předmětu denní potřeby by neměla přesáhnout jeho užitnou hodnotu.Zmíněné hodinky od vietnamců za pár "šušňů" vám ukážou čas stejně přesně nebo možná i přesněji než Rolexky za 150 tisíc.

Nepovažuju investici do hodinek dejme tomu přes 50 tisíc za jakkoliv zdůvodnitelnou s vyjímkou snad sběrateství.

Pokud vidím někoho kdo má na ruce hodinky za 100 a víc tisíc,tak je to pro akorát ukazatel,že dotyčný velmi snadno a rychle přišel k velkým penězům a má úchylnou potřebu se prezentovat jako "pracháč".

V dnešní době určitě nejsou drahé hodinky symbolem úspěchu.Znám několik velmi úspěšných lidí,kteří vydělávají měsíčně statisíce a nemají potřebu jakkoli vyčnívat.A hodinkami tím spíš.Ale je pravda,že všichni v této skupině začínali úplně od nuly a část života prožili jako normální lidé s normálním(malým) platem a vědí tedy jaká je cena peněz a že je nesmysl dávat astronomickou sumu za tak nepodstatnou věc jako jsou hodinky.

Podle mě je to do velké míry otázka charakteru.

 

Proc zrovna hranice 100 000??? Ma ta cifra nejake hlubsi opodstatneni, nebo se to jen dobre vyslovuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zpočátku to bylo cca kolem 30%, ale postupem času se to stále zvyšuje :(, poslední kousek je na cca 60%...... a moje vysněné jsou tak na 200%...... jde to semnou z kopce :D

 

Spis do kopce ne? ;-)

 

To se mnou to jde z kopce. Jako student jsem si poridil (dokonce dvakrat) hodinky za cca 200% svyho "mesicniho prijmu". Od te doby co jsem zamestnanej, mam stabilni plat a konecne tedy penize na nejake "lepsi" kousky, jsem si nekoupil ani jedny. Co z toho plyne? Lepe byti studentem :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mé první hodinky, které jsem si pořídíl, byly za 200% z mého platu, vlastně žoldu. Byla to extra výhodná nabídka prim pyžamo jako kompenzace půjčky, kterou jsem s pochopením poskytl kolegovi kuřákovi bez hodnosti, (čti s nízkým žoldem).

 

Po nějaké době (už v civilu) jsem tak jednou sladce v noci usínal na zastávce, když tu mne oslovil jeden zřejmě fanda do hodinekm, že prý mám pěkné hodinky,,, teda musel mi už nadzvedávat ruku, byl jsem nějak ani nevím z čeho unavený (slavili jsme narození dcery od kolegy)

 

Když jsem se ráno probral doma z kocoviny, zjistil jsem, že hodinky opět změnily majitele...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že rozsah 1.) platů 2.) cen hodinek a 3.) zájmu o hodinky, dává takových kombinací, že je nemožné z toho něco vydedukovat. Další věc je, 4.) kolik těch hodinek člověk chce mít, zda dává přednost kvantitě před kvalitou nebo to nějak kombinuje.

 

Pipinka od nějakého pana podnikatele může mít třeba rolexky s diamantama i když hodinky nesbírá, nevyzná se v nich a ani koneckonců nemá žádný plat, protože je doma a dělá matraci dotyčnému podnikateli.

Zaměstanec v slušný firmě, vedoucí, si vydělá třeba 50 tisíc čistého/M, ale na hodinky kašle, takže má léta nějaké kvarcky za 2,5kkč. A nenapadne ho, že by to mohlo být jinak.

Řadový zaměstanec ve státní správě má třeba 15-20 tisíc čistého/M. S tímhle platem jsou drahé hodinky nesbíratelné. Sotva za léta šetření ušetří na jedny. Otázka je, jestli to má cenu.

 

...

..

.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volná citace z TimeZone: Chronomagor (používají termín WIS) má hodinky, který mají větší hodnotu než jeho auto, touží po hodinkách, který stojej jako jeho dům.

 

to je nejaka spatna definice, nebo mozna nejsem WIS. stavajici auto nicmoc ale SD cennejsi nejsou, pral bych si milsuby, ale ty se na byt v praze stejne nedostanou ani omylem :)

Upraveno uživatelem tmoris
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou lidé, kterým hodinky nic neříkají a jsou pro ně pouhým předmětem denní potřeby, a to pokud už se nespokojili jen s ukazatelem času na mobilu. A pak jsou lidé, jako my tady na tom fóru. Příjemné na vysokém platu / příjmu pak je, že je možné si koupit téměř vše, co se nadšenci s takovým platem zalíbí. Při nejhorším nějaký ten měsíc počká, případně přijde nějaký nárazový příjem a řekne si: "Tak a jdu si pro ně!"

Odpověď na původní otázku: Mám / používám 3 kusy v rozmezí cca 20% až 40% průměrnýho čistýho měsíčního příjmu.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...