Přejít na obsah

Jednoručky - vlastní tuning


Jerryl

Doporučené příspěvky

Berte prosím tento příspěvek jako srandu nebo pokus.

 

jednoručky a vůbec hodinky, které se nějak vymykají klasickému pojetí mě vždy dovedly zaujmout.

 

Proto jsem posbíral odvahu + jedny kvarcky a pustil se do díla. Hodinář nejsem a ani na to neaspiruju. Vím že mají plno nedostatků, ale snad vás aspoň trochu osloví.

 

 

EDIT-smazáno příliš velké foto. Vlož znovu,optimální velikost je 800x600 Gilius

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I ty Brůte.

Tak jsem to cvaknul ještě jednou. Koukám, že byla větší práce to nafotit než vyrobit :)

Snad to už bude ok.

Fíha, u jednoruček je většinou jako záchranný kruh podrobný číselník, ale toto provedení, to je odvaha! Palec nahoru, tomu se říká vítězství ducha nad hmotou. Trošku se mi tam nehodí ta ručka, volil bych nějakou technicistní, aby korelovala s tím antikorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO?
I ty Brůte.

Tak jsem to cvaknul ještě jednou. Koukám, že byla větší práce to nafotit než vyrobit :)

Snad to už bude ok.

tak to je mazec :) - velice orientační určení času srovnatelné se slunečním svitem kolem zrezivělé lešenářské trubky = super dílo - tyhle pokusy obdivuji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte prosím tento příspěvek jako srandu nebo pokus.

 

jednoručky a vůbec hodinky, které se nějak vymykají klasickému pojetí mě vždy dovedly zaujmout.

 

Proto jsem posbíral odvahu + jedny kvarcky a pustil se do díla. Hodinář nejsem a ani na to neaspiruju. Vím že mají plno nedostatků, ale snad vás aspoň trochu osloví.

EDIT-smazáno příliš velké foto. Vlož znovu,optimální velikost je 800x600 Gilius

 

Jestli to jsou navíc 24 hodinovky, tak to už nemá žádnou chybu. Jednoručky až na samou podstatu. Super.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě mě to s 24hodinovkama skutečně napadlo taky, ale to už bych se vůůůůůbec neorientoval. Možná bych trefil tak oběd.

 

To že se někomu ne zcela líbí ta chudák jediná řučička, to beru, ale ono sehnat delší řučku, aby sedla na tu hřídelku je docela problém, pokud zrovna nemáte ve sklepě sklad řuček.

Takže po různejch pokusech jsem použil původní hodinovou ručičku, která však byla sama o sobě moc krátká, a tudíž je prodloužena o část jiné řučičky z jiných již vyřazených hodinek.

 

 

 

Dělali byste těm hodinkám indexy?

Já jsem původně chtěl, ale nějak mě ta čistota ciferníku a tím pádem celých hodinek dostala.

 

Docela mě mrzí, že jsem jim nenechal sekundovou řučičku, to by byla kombinace, odečítat čas s přesností plus mínus hodina, ale na sekundu přesně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak došlo na další změnu.

 

Bohužel na původním ciferníku byly vlasové škrábance, které přímo volaly po odstranění. Jenže to jsem nevěděl co mě čeká.

 

Vzal jsem kouzelné ubrousky a jal se leš***. Leštím, leštím a ejhle z ciferníku začal prosvítat původní podkladový materiál.

Tak jsem to musel doleš*** do "masa". Výsledek vidíte na fotce. Je to bezmála zrcadlový lesk, avšak vlasových škrábanců se nemůžu zbavit ani ubrouskama. Nevím co s tím. Že jsem se na to nevyprd.

post-212-1243671978.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

TO: Jerryl

 

Tak jak pokračuje tuning zrdcadlovejch jednoruček? Nějaká změna, jsem docela zvědavej, co dalšího s ciferníkem provedeš.

 

Jinak co se týče drobných škrábanců, čím kdo leštíte tah nebo třeba lunetu hodinek, když jde o zachování zrdcadlového lesku? Jsou na to nějaký speciální leštící ubrousky?

 

Díky za info.

Upraveno uživatelem Oris skeleton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuning hodinek již nepokračuje, protože po pár dnech nošení došlo na můj "mind tuning" a zakoupil jsem si originální jednoručky Botta - design, které právě sedlají mé zápěstí a jsem maximálně spokojen.

 

Viz: http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...43&hl=botta

 

Leštící ubrousky, které používám já i mnoho ostatních je možné koupit např. na www.chronoshop.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...