Přejít na obsah

Česká pirátská strana


Ondraj

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Kde se prosím vlastně dá zdarma stáhnout autorsky chráněné dílo v adekvátní kvalitě (třeba muzika), tak, aby to nebylo ze strany poskytovatele nezákonné?

 

A nám se taky neodpovídá na otázky.

Jak si můžu udělat kopii svého vlastního orig. CD, na což tedy mám právo, když je tam ochrana a tu nesmím obejít?

 

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatá pravda, zákon je zákon a musí se dodržovat!

 

Například:

 

Utah: Občané mohou vlastnit jaderné zbraně, ale nesmí je odpalovat.

Texas: Budoucí delikvent musí informovat svou oběť ústně nebo písemně s hodinovým předstihem, a povahou svého přečinu stručně popsat.

Dojit cizí krávu nebo na ji kreslit graffiti je trestné.

Střílet na buvoly z prvního patra hotelu je zakázáno!

Vestoje se nesmí vypít víc jak tři loky piva.

Chcete-li se projít po ulici naboso, musíte si vyzvednout zvláštní potvrzení, za něž zaplatíte 5 dolarů (120 Kč).

Colorado: Kočky mohou volně pobíhat jen v případě, že mají na ohonu odrazku.

Kalifornie: Ve městě Ventura County se kočky a psi nesmí pářit bez povolení v okruhu 500 metrů od kostelů, škol a veřejných budov.

V Kingsville je zakázáno páření dvou prasat na městském letišti.

Pro auta bez řidičů je stanovena maximální rychlost 96 km/h.

Ve městě Chico dostane pokutu 500 dolarů (cca 12 000 Kč) každý, kdo by v kastru města odpálil jadernou bombu.

Tennessee: Po 23 hodině nesmí žáby kvákat.

New York: Seskakování z budov se trestá smrtí.

Hodit někomu na hlavu míč jen tak pro zábavu je trestný čin.

Po 22. hodině je zakázáno nosit papuče.

Pensylvánie: Zpívat ve vaně či sprše je zakázáno.

Florida:Praktikovat pohlavní styk s dikobrazem je nezákoné.

Při souloži povoluje zákon pouze misionářskou polohu.

Muži nesmí svým manželkám líbat ňadra.

FRANCIE

Líbání na francouzských železnicích je zakázáno.

ŘECKO

Muž, který na veřejnosti líbá ženu a je přistižen, může být odsouzen dokonce k trestu smrti.

ŠVÝCARSKO

V neděli není povoleno věšet venku prádlo a umývat auto.

Po desáté hodině večer si muži nesmí ulevit vestoje.

ČÍNA

Je protizákonné zachránit topící se osobu, poněvadž jde o nepřípustný zásah do jejího osudu.

LIBANON

Muži mohou mít pohlavní styk se zvířaty za předpokladu, že se jedná o samice. Pohlavní styk se zvířecím samcem se trestá smrtí.

SINGAPUR

Je zakázáno prodávat zde žvýkačky.

Je trestné močit ve výtahu.

THAJSKO

Opustit dům bez spodního prádla se pokládá za trestný čin.

ALABAMA

V neděli je zakázáno hrát domino.

Je zakázáno smrkat do větru

ARIZONA

Oslové nesmí spát ve vaně.

VIRGINIA

Zákaz lechtání žen

ITÁLIE

Podle místního zákoníku je ženám, jejichž křestní jméno zní Marie, zakázáno provozovat prostituci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď si jistý, že za Tvoje peníze nežeru.

 

A z jakých peněz máš tedy ty náhrady, že víš, že našich poplatků to nebylo?

 

 

Promiň já třeba chápu tvou argumentaci, kdy mi vysvětlíš, že asi jiný lepší způsob jak to dnes vyřešit není,

ale přijde mi že to tedy obhajuješ stylem:

My jsme OSA a kdo je víc? Debilové, plaťte mlčte neserte nás, bude hůř!

Odkazuješ na stránky jako by tam byl nějaký zákon vesmíru.

 

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak , žere jinej z OSY . Nevím co vytváříš , ale jak to vehementně obhajuješ, tak se Ti bezpracný zisk líbí . Komu , ne?

Ty jseš úplný samaritán, jak živíš ty lidi kolem sebe :) . Líbí, nelíbí, platilo to dřív, než jsem se stal členem, je to dáno zákonem a já má jiné starosti. Slova jako "bezpracný zisk", to je jako že jsem zlý kapitalista? Kulak :( ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A z jakých peněz máš tedy ty náhrady, že víš, že našich poplatků to nebylo?

Promiň já třeba chápu tvou argumentaci, kdy mi vysvětlíš, že asi jiný lepší způsob jak to dnes vyřešit není,

ale přijde mi že to tedy obhajuješ stylem:

My jsme OSA a kdo je víc? Debilové, plaťte mlčte neserte nás, bude hůř!

Odkazuješ na stránky jako by tam byl nějaký zákon vesmíru.

Ne, odkazuju na stránky abyste si aspoň přečetli, co OSA je a jak funguje, protože většina věcí, které tady píšete, jsou částečné či úplné nepravdy. Co se týká poplatků, 2x jsem tady pověsil vysvětlení, proč se platí. Je to zákon schválený parlamentem, který jste si vy/my, zvolili. Píšu, že chápu výhrady a doporučuji jedinou možnou cestu, jak stav změnit. To je "my jsme OSA, kdo je víc?" :suicide_anim:.Debilové, plaťte mlčte neserte nás, bude hůř!? To jsem někde napsal? Ty ses mezitím ožral?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2: Decebal

 

Ne, to už jsem se trochu rozčílil a nechal se unést.

No a fantazie to přečetla mezi řádky. :)

 

Ale pivo si radši dám, dobrý nápad.

 

Ale jak je to prosím s možností kopie CD s ochranou?

A kde si tedy můžu stáhnout tu muziku pro mou potřebu?

 

 

Ještě že to střílecí jsou "jen" smajlíci.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 decebal: původně jsem se nechtěl zapojovat do diskuse, ale nedá mi to. Myslím že hodně lidem vadí posvěcení náhradní odměny zákonem (vlastně taková jiná daň) v případě kolektivní presumpce viny. Osobně několik let fotím jak analog, tak i digital. Generuji díky digitálním fotkám a scanům negativů poměrně velký objem dat, který archivuji na DVD (archivní média nejsou nijak levná a vše dělám 2x) a nyní i HDD. Byť se těchto nosičů nikdy nedotkl byť "bit" cizího autora, poplatek při pořízení zaplatiti musím. To je ale můj problém.....

Ve svém okolí ale často slýchávám udivení nad tím, že se tento autorský poplatek platí i z tiskáren, kopírek a jiných zařízení pracujících s dokumenty na papíře. Ano, i ony mohou sloužit k rozmnožování autorsky chráněných děl, nicméně mnohdy jsou určeny k tisku/zpracování interně vzniklých dokumentů (firemní sféra) ve větším množství než při domácím použití a taktéž bez užití "chráněné" předlohy. Poplatků se tato skutečnost ale nedotýká. Leda by se dal jakýkoliv dokument považovat za dílo autorsky chráněné a společnost se stala členem OSA?

Neznám žádný efektivní a spravedlivý systém pro uplatnění autorského práva, třeba je současně platná právní úprava jednou z cest, ale určitě ne jediná. V tomto státě a prostředí "legislativního průjmu" právních nedodělků/torz/paskvilů je mnohdy problém s vymožitelností práva, ale souhlasím s tím, že nedodržování norem s kterými nesouhlasím, není řešení.

Já už tady nekolikrát psal, že ty výhrady k poplatkům chápu, ostatně, já je taky platím, že? Změnit se to dá jedině zákonem, já za to fakt nemůžu :crying_anim: .

 

2: Decebal

 

Ne, to už jsem se trochu rozčílil a nechal se unést.

No a fantazie to přečetla mezi řádky. :)

 

Ale pivo si radši dám, dobrá nápad.

 

Ale jak je to prosím s možností kopie CD s ochranou?

A kde si tedy můžu stáhnout tu muziku pro mou potřebu?

Ještě že to střílecí jsou "jen" smajlíci.

Proboha, já nevím :suicide_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že bych já měl většinový názor ???

 

Decebale, co musim udělat, aby mě vzali do OSA ?? :D To s tím poloprázdným sálem a placením za plný, placením za prázdný cédéčka, za vypnutou telinu ... mě přesvědčilo. Navíc jsi použil argument, což mi vyrazilo dech. Chlapíci osáci postkomunistický, maj to legální, že já debil dycky stojím stranou a mudruju, když možná můžu mlejt mlejnek a jiní za mě budou vybírat (no dobře tedy) poplatky ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že bych já měl většinový názor ???

 

Decebale, co musim udělat, aby mě vzali do OSA ?? :D To s tím poloprázdným sálem a placením za plný, placením za prázdný cédéčka, za vypnutou telinu ... mě přesvědčilo. Navíc jsi použil argument, což mi vyrazilo dech. Chlapíci osáci postkomunistický, maj to legální, že já debil dycky stojím stranou a mudruju, když možná můžu mlejt mlejnek a jiní za mě budou vybírat (no dobře tedy) poplatky ?

Cigi, pokud nemáš problém s analýzou psaného textu (o čemž já pochybuji), najdeš to na stránkách OSA. Stačí troška talentu a budeš va vatě :thumbsup_anim: ! A nech už těch urážek - je třeba Robert Plant nebo David Gahan postkomunista? Oba jsou totiž členy ochranného svazu který vybírá polatky, jako spousta dalších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V UK byl komunismus ??

Nebyl, já taky nechápu proč nazýváš postkomunisty lidi, co s bývalým režimem neměli nic společného, někteří dokonce byli režimem perzekuováni. Protože jsou v autorském svazu který vybírá poplatky? Tak to jsou postkomunisty i ti dva pánové. Srovnej si to v hlavě jak chceš.

edit: překlep

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nám nakonec debata utekla k tomu, kdo je komunista a kdo ne. To je tedy hezký.

A já bych tak stahoval, když můžu, ale nevím kde, aby to bylo legální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nám nakonec debata utekla k tomu, kdo je komunista a kdo ne. To je tedy hezký.

A já bych tak stahoval, když můžu, ale nevím kde, aby to bylo legální.

To se zeptej Cigiho, ten s tím přišel, já nic já :guitar: .

 

V tom druhém Ti nepomůžu, nemají na mysli iTunes ap.?

edit: překlep

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...