Přejít na obsah

Česká pirátská strana


Ondraj

Doporučené příspěvky

Ale vzdyt tim padem uz poplatky zaplatila TV za to, ze si lide kteri zaplati televizni poplatky mohou promitat/poslouchat audiovizualni dila nebo to tak neni?

Ne, tak to není, televize neplatí za to že lidi mohou koukat na ona díla, nýbrž za to, že je vysílá a tím si zvyšuje sledovanost. Lidi za to, co vidí nebo slyší v TV/R neplatí nic, platí veřejnoprávní poplatky ale to je jiná pohádka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je snadné. Na sportovních kanálech se vysílá reklama, předěly, jingly, znělky atd., ty všechny obsahují chráněná díla. Toť vše.

edit: překlep

Ty vole tak to už je fakt silné kafe. Ještě za reklamy platit... to už je kolikrát? 3x??? Za použití hudby v reklamě, za odvysílání v TV, za sledování doma i za sledování v hospodě... Humus... fakt humus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pekař dodá do obchodu pečivo. Dostane za zboží zaplaceno, ale ještě si nechá zaplatit poplatek, že díky tomu pečivu chodí do obchodu lidi. A od lidí pak vyinkasuje další poplatek za to, že jim to chutnalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole tak to už je fakt silné kafe. Ještě za reklamy platit... to už je kolikrát? 3x??? Za použití hudby v reklamě, za odvysílání v TV, za sledování doma i za sledování v hospodě... Humus... fakt humus.

Ale Ty za to nic neplatíš. Platí za to ten, kdo to používá pro svůj kšeft.

 

Takže pekař dodá do obchodu pečivo. Dostane za zboží zaplaceno, ale ještě si nechá zaplatit poplatek, že díky tomu pečivu chodí do obchodu lidi. A od lidí pak vyinkasuje další poplatek za to, že jim to chutnalo.

Troška demagogie nikdy neuškodí :rolleyes: .

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto státě přeci není nic vyjímečného na x-násobném danění téměř čehokoliv....

Bohužel tento princip vybírání "desátků" mi do tohoto konceptu skvěle zapadá a tak bych uvítal něco na způsob "přímé platby" jak ho nabízí např. iTunes Store (i-legalne.cz nepovažuji za zajímavý jak svou nabídkou, tak i platbami za pronájem času poslechu, tedy subskripční model distribuce).

Přeci jen v současné produkci je hodně obtížné nalézt konzistentní album a tak dávám přednost výběru konkrétních skladeb a přímou platbu za ně. Fandím i těm interpretům, kteří svou produkci nabízí "přímo", není to určitě nejefektivnější cesta jak se dostat do povědomí lidí, ale zase nejsou svázáni produkčními smlouvami, případnou selekcí skladeb tak aby album bylo zacíleno na konkrétní skupinu posluchačů atp.

Ale asi to bude i tím, že neposlouchám "masový styl", ale dávám přednost jazzu, blues, vážné hudbě a některým konkrétním interpretům rock/metal z období 70's - 80's.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pekaře a kuchaře bych to nevztahoval, za prvé to používají svůj mrzký kšeft a prodávají věci, který každý potřebuje a je morální, aby to bylo levný, a za druhý si to ani nezaslouží, maximálně interpretační práva, ty bych ovšem dal i svým zedníkům, klucí třou bídu s nouzí, krize je drtí a oni tvoří veřejné blaho. (Tedy , když tvoří dům ode mne, nebo od hciq. když staví bastl domkařů, tak by měli ještě platit!!) :D :D

 

Z uvedené diskuze pro mne vyplývá jediné poučení - B O J K O T členů OSA. Jak by asi tak mohlo vypadat ? přestanu si kupovat cédéčka (stejně už jsem poslední blbec, kdo to dělá), přestanu chodit do hospod s telinou a rádiem, do obchodů, kde si sice kupuju rohlíky, ale kazí mi k tomu chuť nějaký popíkový bard, bbc budu poslouchat jen v autě, v telině jen zprávy a sport, když půjdou reklamy, vypnu to radši (možná by stačilo vypnout zvuk, jako to dělám teď ??) co koncerty ?? Vlastně mě to nijak citelně nepostihne !! Rozhodně míň, než můj romantický bojkot čínského zboží.

 

Proboha někdo, od koho to přijme, vysvětlete decebalovi, jak je to s kšeftem, ziskem a kdo to vlastně nakonec platí. Já ty jeho názory prostě považuju za post- , případně kriptokomunistický a přiznávám, že nejsem objektivní.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na pekaře a kuchaře bych to nevztahoval, za prvé to používají svůj mrzký kšeft a prodávají věci, který každý potřebuje a je morální, aby to bylo levný, a za druhý si to ani nezaslouží, maximálně interpretační práva, ty bych ovšem dal i svým zedníkům, klucí třou bídu s nouzí, krize je drtí a oni tvoří veřejné blaho. (Tedy , když tvoří dům ode mne, nebo od hciq. když staví bastl domkařů, tak by měli ještě platit!!) :D :D

 

Z uvedené diskuze pro mne vyplývá jediné poučení - B O J K O T členů OSA. Jak by asi tak mohlo vypadat ? přestanu si kupovat cédéčka (stejně už jsem poslední blbec, kdo to dělá), přestanu chodit do hospod s telinou a rádiem, do obchodů, kde si sice kupuju rohlíky, ale kazí mi k tomu chuť nějaký popíkový bard, bbc budu poslouchat jen v autě, v telině jen zprávy a sport, když půjdou reklamy, vypnu to radši (možná by stačilo vypnout zvuk, jako to dělám teď ??) co koncerty ?? Vlastně mě to nijak citelně nepostihne !! Rozhodně míň, než můj romantický bojkot čínského zboží.

 

Proboha někdo, od koho to přijme, vysvětlete decebalovi, jak je to s kšeftem, ziskem a kdo to vlastně nakonec platí. Já ty jeho názory prostě považuju za post- , případně kriptokomunistický a přiznávám, že nejsem objektivní.

Vlez mi na záda, chytrolíne. Jestli Tady něco smrdí socíkem, jsou to Tvé kecy. Kdyby ses podíval na stránky nadace OSA, tak bys aspoň věděl, kolik akcí a kulturních počinů je z vybraných peněz podporováno. Mezi členy se totiž rozděluje až to co zbyde. Bojkotuj si koho chceš, stejně jen kecáš a budeš rád dál poslouchat, ale to bys nebyl hrdina na netu, tady se to dobře vykřikuje. A přestaň raději poslouchat úplně všechno, protože OSA vybírá peníze i pro zahraniční autory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomto státě přeci není nic vyjímečného na x-násobném danění téměř čehokoliv (...) Fandím i těm interpretům, kteří svou produkci nabízí "přímo", není to určitě nejefektivnější cesta jak se dostat do povědomí lidí, ale zase nejsou svázáni produkčními smlouvami, případnou selekcí skladeb tak aby album bylo zacíleno na konkrétní skupinu posluchačů atp.

Ale asi to bude i tím, že neposlouchám "masový styl", ale dávám přednost jazzu, blues, vážné hudbě a některým konkrétním interpretům rock/metal z období 70's - 80's.

 

No a další blud je na světě - posluchač, který poslouchá "jen ty kvalitnější žánry", protože je to umění, má pocit že jeho hudebníci ty peníze nepotřebují. A popík ať si vydělává na ostatních. No tak za 1. přesně tenhle přístup zvyšuje koeficienty příjmů těch sračkových odrhovaček a jejich patlalů. 2. Čím méně takový žánr bude "dotován koeficientem", tím větší šance je, že se procentuálně začně propadat i tvorba. Je to dokázané dlouhodobě.

 

A ano - I okrajoví hudebníci tvoří tak, že cílí na svou skupinu (chceš - li marketing). MOžná prvobytně pospolně, ale míří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a další blud je na světě - posluchač, který poslouchá "jen ty kvalitnější žánry", protože je to umění, má pocit že jeho hudebníci ty peníze nepotřebují. A popík ať si vydělává na ostatních. No tak za 1. přesně tenhle přístup zvyšuje koeficienty příjmů těch sračkových odrhovaček a jejich patlalů. 2. Čím méně takový žánr bude "dotován koeficientem", tím větší šance je, že se procentuálně začně propadat i tvorba. Je to dokázané dlouhodobě.

 

A ano - I okrajoví hudebníci tvoří tak, že cílí na svou skupinu (chceš - li marketing). MOžná prvobytně pospolně, ale míří.

Nemluvě o tom, že právě menšinové žánry jsou penězi z OSA silně podporovány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dovolím si podotknout, že moji známí muzikanti patří vesměs mezi ty tzv. menšinové žánry (to není žádná chvála nebo záruka kvality, prostě to poslouchá míň lidí a necpou se do médií kozama) a s OSOU se buď soudí, nebo na ni rezignovaně nadávají. Asi si té silné podpory moc neváží, co decebale ?

 

fristo, teda to je ptákovina, cos napsal. Zaprvé vkládáš quasarovi něco do pera, co nenapsal ani to z toho nevyplývá, za druhé z toho vyvozuješ něco, co je jakežtakež pravda právě jenom v tom zlodějským systému OSA (jak jinak z něj vystoupit - to by pak byla hlava XXII) a navíc zčistajasna prohlašuješ za dlouhodobě dokázanou souvislost nějakého propadu tvorby s dotováním koeficientem - takovej demagog nejsem ani já, to by totiž znamenalo, že ten propad bude výhradně kvantitativní - pak to souhlasí, čím více peněz, tím více plytkého škváru. Ale ani to není dlouhodobě dokázané, alspoň si to nedovím tvrdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, dovolím si podotknout, že moji známí muzikanti patří vesměs mezi ty tzv. menšinové žánry (to není žádná chvála nebo záruka kvality, prostě to poslouchá míň lidí a necpou se do médií kozama) a s OSOU se buď soudí, nebo na ni rezignovaně nadávají. Asi si té silné podpory moc neváží, co decebale ?

 

fristo, teda to je ptákovina, cos napsal. Zaprvé vkládáš quasarovi něco do pera, co nenapsal ani to z toho nevyplývá, za druhé z toho vyvozuješ něco, co je jakežtakež pravda právě jenom v tom zlodějským systému OSA (jak jinak z něj vystoupit - to by pak byla hlava XXII) a navíc zčistajasna prohlašuješ za dlouhodobě dokázanou souvislost nějakého propadu tvorby s dotováním koeficientem - takovej demagog nejsem ani já, to by totiž znamenalo, že ten propad bude výhradně kvantitativní - pak to souhlasí, čím více peněz, tím více plytkého škváru. Ale ani to není dlouhodobě dokázané, alspoň si to nedovím tvrdit.

Cigi, jména, konkrétní příklad, fakta :D !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zejména tento úsek o autorovi říka více než dost:

"Nebudu se pouštět do polemiky na téma oprávněnosti/neoprávněnosti autorských práv a jejich zpoplatnění - nějak cítím, že je to výsledek něčí práce a tudíž by asi na peníze měl mít nárok. Ovšem jako většina národa na to kašlu a CDčko si přepálím, místo abych cpal peníze do

nadnárodních monopolů a přispíval jim dobrovolně tak na benzín do Lamborghini. To je myslím spíš otázka osobního postoje - osobně neznám nikoho kdo by to řešil jinak."

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas sice pravdu, ale nemeni to podstatu jeho sdeleni potazmo odkazovaneho clanku...

Jistě. Ovšem správné by bylo, kdyby autor po čase přidal i zprávu, jak to celé dopadlo, že? Já taky můžu napsat, že jsi podezřelý, že okrádáš v přestrojení důchodce. A pak se nic neprokáže, ale to už bude lidem, kteří to o Tobě budou číst, úplně fuk. Prostě okrádáš stařenky. To už je holt mediální doba. A člověk, který si stěžuje na chování instituce (která mimochodem jednala dle zákona) a jedním dechem přiznává, že porušuje zákony, pro mne opravdu není seriózní zdroj.

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem si řek, že do tý debaty už nepolezu, ale nikdy neříkej nikdy. Hale decebale, je mi jasný, že ti ten tvůj postoj nikdo z hlavy nevyžene. Mám ale jednu otázku. Seš nějakej ouřada z OSA nebo hudebník. pokud to druhý, tak mi prosím něco řekni o sobě nebo o tvý tvorbě. Fakt by mě to zajímalo.

 

díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě. Ovšem správné by bylo, kdyby autor po čase přidal i zprávu, jak to celé dopadlo, že? Já taky můžu napsat, že jsi podezřelý, že okrádáš v přestrojení důchodce. A pak se nic neprokáže, ale to už bude lidem, kteří to o Tobě budou číst, úplně fuk. Prostě okrádáš stařenky. To už je holt mediální doba. A člověk, který si stěžuje na chování instituce (která mimochodem jednala dle zákona) a jedním dechem přiznává, že porušuje zákony, pro mne opravdu není seriózní zdroj.

 

Podstatná a snad i seriózní je, přece tato zpráva http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci...2821_domaci_jan , ze které vychazí článek na D-fens a jejíž odkaz, je tam uveden. A neoháněj se zde zákony a demagogií, prosím. :worried_anim:

Upraveno uživatelem BUBÁK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sem si řek, že do tý debaty už nepolezu, ale nikdy neříkej nikdy. Hale decebale, je mi jasný, že ti ten tvůj postoj nikdo z hlavy nevyžene. Mám ale jednu otázku. Seš nějakej ouřada z OSA nebo hudebník. pokud to druhý, tak mi prosím něco řekni o sobě nebo o tvý tvorbě. Fakt by mě to zajímalo.

 

díky :)

Z mých odpovědí se už asi dalo pochopit že ouřada asi nebudu. Co se té druhé otázky týče, jsem příznivcem neprolamování nicku, od toho si ho dáváme, že? Nemluvě o tom, že polovina lidí si pak na mně zgustne, že si tady honím triko. já na tohle forum nechodím onanovat, mám rád hodinky, toť vše :guitar: . Hodím Ti to večer do SZ, teď se odpojuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemluvě o tom, že právě menšinové žánry jsou penězi z OSA silně podporovány.

Muhehe, tohle bylo fakt hodně dobrý. Vlastně ne, vůbec to nebylo dobrý...

Jo, pokaždé, když zkopírujeme MP3, bůh sejme jednu indies kapelu, co? :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...