Přejít na obsah

Česká pirátská strana


Ondraj

Doporučené příspěvky

No, dovolím si podotknout, že moji známí muzikanti patří vesměs mezi ty tzv. menšinové žánry (to není žádná chvála nebo záruka kvality, prostě to poslouchá míň lidí a necpou se do médií kozama) a s OSOU se buď soudí, nebo na ni rezignovaně nadávají. Asi si té silné podpory moc neváží, co decebale ?

 

fristo, teda to je ptákovina, cos napsal. Zaprvé vkládáš quasarovi něco do pera, co nenapsal ani to z toho nevyplývá, za druhé z toho vyvozuješ něco, co je jakežtakež pravda právě jenom v tom zlodějským systému OSA (jak jinak z něj vystoupit - to by pak byla hlava XXII) a navíc zčistajasna prohlašuješ za dlouhodobě dokázanou souvislost nějakého propadu tvorby s dotováním koeficientem - takovej demagog nejsem ani já, to by totiž znamenalo, že ten propad bude výhradně kvantitativní - pak to souhlasí, čím více peněz, tím více plytkého škváru. Ale ani to není dlouhodobě dokázané, alspoň si to nedovím tvrdit.

 

Hele di se bodnout. Není to demagogie Tahle diskuse mně přestává bavit. Narozdíl od tebe vím o čem mluvím a neplácám jen tak do fóra pitomosti. Snažil jsem se vám vysvětlit některé principy. Asi by se to mělo vráti zpátky k pirátské straně a ne k OSA. Což se nám nějak vymklo z rukou. Ta souvislost je v rámci přerozdělení peněz uvnitř OSA, což si nikdy nezažil, pač si tam nikdy nebyl. Uvnitř jsou tlaky jako jinde. Je to profesní komora, v níž má řada skupin naprosto protichůdné zájmy, ale MUSÍ spolu existovat. Tvůrci, co nejsou v OSA, jsou sami proti sobě, ale je to jejich věc. Nicméně divil by ses, jak proměnlivé to je. A mimochodem, když jste u těch závistivých položek, jako peníze, nemusí znamenat, že nejhranější, znamená největší příijmy. Aby se popík dostal na "rovinu" třeba s nějakým "hodnotným" žánrem, tak musí jeho "úspěšnost" dosáhnout daleko vyšších otáček provozu. Jenže ty "menšinové" žánry nejsou všechny na tom stejně, musí zkrátka o svoji existenci bojovat. Když nebojujou, tak jdou po schodech dolů - tolik k tomu co si nepochopil ( a možná pochopit nechtěl). Vypaluj si, a mrmlej na všechno ... je to skvěle konstruktivní.

 

Hlásím odchod z toho vlákna. Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak asi to není úplně scifi.

 

Švédská pirátská strana jde do Evropského parlamentu

 

Je neuvěřitelné, jaký bič si na sebe upletla kolečka zábavního průmyslu, když jeho tlak na nejznámější torrentový tracker/vyhledávač The Pirate Bay přinesl kýžené trpké ovoce. Rozsudek nad čtveřici provozovatelů TPB ve Švédsku byl počátkem mašinérie, který nejprve způsobil masivní nárůst členů švédské Piratpartiet a následně vznik České pirátské strany, (která je nyní ve fázi registrace na Ministerstvu vnitra). Nejčerstvějším výsledkem tažení proti svobodné výměně informací na internetu je úspěch švédské Pirátské strany, která získala ve volbách 7,1 % hlasů hlasujících švédských občanů, což stačí na jedno křeslo v Evropském parlamentu

 

zdroj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to jsem zvedav co z toho nakonec bude. uprime, vadi mi ze OSA vybira poplatky za prazdna media. je to jen pokuta pro lidi co to pouzivaji pro sebe. to ze to neumi zajistit jinak, je probelm OSy.

ovsem nelibi se mi ani myslenka piratske strany, ze internet bude free, stahovani neni zadny zlocin. ja sem teda pro poradne velke financni pokuty, rekneme devastujici pro ty, co proste kradou a dal siri soft, filmy, hudbu.

 

vetsina normalnich firem uvolni demo sw, hudby, filmu a kazdy ma moznost si to zkusit a pote bud zakoupit nebo nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vetsina normalnich firem uvolni demo sw, hudby, filmu a kazdy ma moznost si to zkusit a pote bud zakoupit nebo nic.

Nemyslím, že firmy uvažují takto.

Viz hudba a její zamknutí na konkrétní přehrávač (že, Apple) nebo e-books a jejich zamknutí na konkrétní čtečku (hardware).

Jejich uvažování jde přesně opačným směrem, takže zjevně můžeme buď sklapnout podpatky, nebo např. podpořit pirátskou stranu ve svém okolí...

Support your local pirate :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím, že firmy uvažují takto.

Viz hudba a její zamknutí na konkrétní přehrávač (že, Apple) nebo e-books a jejich zamknutí na konkrétní čtečku (hardware).

Jejich uvažování jde přesně opačným směrem, takže zjevně můžeme buď sklapnout podpatky, nebo např. podpořit pirátskou stranu ve svém okolí...

Support your local pirate :D

 

nevim. ja mam vsechny ebooky citelne na pc. neivm jak funguje itunes, ale pokud maji takovy model, tak ho maji. mas moznost se rozhodnout. milionum lidi to evidentne nevadi. verim, ze se da nakoupit , byt o neco draz i bez ochrany. mit ipod, tak si koupim veci do ipodu. a pokud bych chtel mit plne "funkcni" mp3 tak si priplatim. ja s tim problem nemam. zatim jsem vzdy vse mohl otestovat. stejne jako u softu.

 

coz me privadi k otazzce, na co je 90% populace uplne novy photoshop + veskery pluginy? je to jako kdyz jsme pred 20 lety shaneli vsechny 3D studia, auto cady atd a pritom nam to bylo k nicemu. ale vsichni to museli mit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

911 - tak nejak, taky PS4 nebo jaka verze je aktualni nepotrebuju, na moje upravy nekvalitnich fotek mi staci i vyborna free vec Paint.NET, s AutoCADem a dalsimi softy jsme se vyblbli na skole kde jsme je meli k dispozici + nejakou domaci lite verzi.. Kazdopadne fakt, ze na audio CD jsou ruzny ochrany, diky kterejm mas problem si to vubec nekde prehrat, ze u hernich CD musis mit jak kokot CD/DVD vlozeny v mechanice a nebo si musis stahnout No-CD crack abys ho mohl mit ulozeny v polici mezi zbytkem medii je vec, ktera mi uplne normalni neprijde.. kdyz jsem onehda kupoval nejakou hru - myslim, ze to byl Chameleon nebo neco podobnyho tak jsem to malem nezvladnul nainstalovat a po instalaci mi pocitac hlasil ze tam mam nejaky viry, ktery souvisely s nejakou Starwars nebo jakou ochranou - to bych si jako platici zakaznik uplne nepral..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....a po instalaci mi pocitac hlasil ze tam mam nejaky viry, ktery souvisely s nejakou Starwars nebo jakou ochranou....

 

>> Starforce << . . . mimochodem pěkná mrcha ruská, dost lidí po instalaci originálního softu se Starforcem mělo následně problémy s PC, mechanikama atd. :cigar:

Je to spíš k zlosti . . . . a to je orig. soft.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Friedrich - jo to je presne ono, bylo to skutecne k vzteku.. Docela dlouho jsem hledal navody jak to po odinstalovani vsechno zrusit, smazat atp, moc se tomu nechtelo..

To je jako by mě někdo mlátil lopatou do hlavy s tím, že mě díky tomu nebudou bolet nohy, a že bych mu měl hodně poděkovat, co všechno pro mě dělá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čerstvá zkušenost s legálním stahováním. Koupil jsem si album český skupiny na i-legálně.cz . Formát WMA s nějakou pojebanou ochranou, která znemožňuje přehrávání na mým mobilu, media playeru i autoradiu. Chvíli jsem se s tím trápil, pak jsem zagůglil, stáhnul to od nějakejch pirátů a mám pokoj. Umí to někdo s českou muzikou líp než i-legálně ? Tam už nigdy nepudu :thumbsdown_anim: .

Upraveno uživatelem Viktor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Nevím, kam a do jaký sekce to vrazit, ale chce se mi blejt: SOCANI JSOU NEJVĚTŠÍ BOJOVNÍCI S KOMUNISMEM a organizovali "samet" v 1989, speciálně Dienstbier sen. a jun., Pelikán, Zaorálek a Sobotka. To snad není pravda, na podzim jdu k volbám i kdybych tou dobou byl bez nohou a rukou (Pán Bůh mě netrestej)

http://www.cssd.cz/dokumenty/clanky/a23517.html :thumbsdown_anim: :crybaby: :fyou: :rifle:

Gde je nějaký "blicí" smajl? Zejména je dobré si prohlédnout i obrázky z "meetingu", na posledním vypadá Sobotka jak chovanec s IQ 70.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no az se toho chyti decebal, tak ti to jasne vysvetli, ze ho okradas a mel bys platit i za vyzvaneni. ja bych jeste nejasal :)

Ja ne, ja mam vyzvaneni vzdycky jedno z tech co je v telefonu preddefinovano, v drtivy vetsine pripadu to prvni co tam nastavi vyrobce.. je mi celkem putna jak mi zvoni telefon ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kam a do jaký sekce to vrazit, ale chce se mi blejt: SOCANI JSOU NEJVĚTŠÍ BOJOVNÍCI S KOMUNISMEM a organizovali "samet" v 1989, speciálně Dienstbier sen. a jun., Pelikán, Zaorálek a Sobotka. To snad není pravda, na podzim jdu k volbám i kdybych tou dobou byl bez nohou a rukou (Pán Bůh mě netrestej)

http://www.cssd.cz/dokumenty/clanky/a23517.html :thumbsdown_anim: :crybaby: :fyou: :rifle:

Gde je nějaký "blicí" smajl? Zejména je dobré si prohlédnout i obrázky z "meetingu", na posledním vypadá Sobotka jak chovanec s IQ 70.

 

OT: No máš pravdu, sem to asi nepatří, ale i tak jsem se zasmál. Akorát bych řekl, že není pěkné takto upřednostňovat Sobotku na úkor ostatních soudruhů... Protože si myslím, že jejich IQ s tím Sobotkovým nádherně souzní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...