Přejít na obsah

Phishing od "PayPal"


Doporučené příspěvky

Přátelé, normálně bych to sem nedával, ale tenhle phishingovej mail byl dost rafinovanej. Prece jen ale prisel na muj druhy mail, ktery jsem PayPalum nedaval a vyskytly se v nem chyby ve spellingu. Prvni moje reakce ale ovsem byla zcela duveriva, nebot PayPal ucet mam, platim s nim a text nebyl ve stylu "Milacku pane, biřmovat e-mail.."

Poslal jsem ho na spoof(at)paypal.com a samo ze to byl fraud!

Cekam komentare typu: "Vzdyt jse to jasnej podvrh, to je videt, blbec" apod. takhle jsem taky kdysi reagoval na rybáře od KB a Citi treba, ale zjistil jsem, ze stat se to muze kazdymu (teda ja jen klik na ten odkaz, ale nic nevyplnil, tak blbej zas opravdu nejsem :) )

Doufam, ze to nekoho zachrani aspon...

 

post-268-1244562779.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec není chyba, že na to upozorňuješ, protože zejména člověk se slabou znalostí angličtiny, jako já, může lehce naletět. Mě se podobný případ stal, během přihlašování na PayPal jsem nějak nabořil již probíhající autorizaci a přišlo mi hlášení, že byl zjištěn pokus třetí strany o připojení během autorizace a chtělo to po mě poslat všechny možné údaje, jméno, heslo, mail, atd. (což by nebylo divné, ale stránka vypadala divně a hlavně nebyla zabezpečená), jinak že mi bude zablokován účet. Tak jsem se na to vykašlal, neboť to bylo podezřelé ale ihned jsem si změnil heslo. Pak jsem napsal na merchant PayPalu mail, co se mi stalo, že je vše v pořádku a šlo o omyl v připojení, že jsem pro jistotu změnil heslo, no a nic, vůbec nereagovali, tak jsem si řekl, že je to v pořádku. A pak jsem potřeboval platit a ejhle účet byl blokován. Aktivace byla o nervy, protože to po mě chtělo všechny osobní údaje znovu, ověření platební karty, zodpovězení kontrolních otázek, ale původně zadané otázky (jako třeba jméno matky za svobodna) už tam v nabídce vůbec nebyly a nové to nevzalo, chtěli ověření adresy zasláním nějakého bankovního dokumentu kde je jméno a adresa, atd., no hrozná pakárna a spousta vyplňování formulářů, no a pak mi to odblokovali. Takže příště bych na podobnou stránku, jakou uvádíš, asi rychle reagoval, aby se to celé neopakovalo a to je přesně případ, kdy bych na podobný podvod mohl naletět. Takže díky za upozornění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mik@: na login, ale ta stranka je trochu jina myslim, chybi tam treba search bar....mam takovej dojem

 

pavca: to jsem rad

 

 

edit: delsi odpoved

Upraveno uživatelem vanderB.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam za sebou blokaci presne kvuli tomuto. Pred ctrnacti dny jsem dokoncoval praci do skoly a prisel mi mail od "paypalu". Diky spechu jsem prehledl, ze mailova adresa je spatne, bylo to od paypal@ nejaky cisla.com Ale vzhled mailu byl naprosto totoznej s tema od paypalu. Mluvil o zablokovani uctu a odbloku na prislusnem linku. Ja jak spechal, jen jsem to jen proletl a klikl na link. Ten me hodil na stranky ktere opet vydpadaly presne jako paypal, se vsim vsudy. prihlasil jsme se a chtelo to po me tunu udaju. Coz me nezarazilo, ty jsem vyplnoval i pri registraci paypalu. Zarazily me az polozky jako "social security number" a pin ke karte. Par takovejch jsem nehcal prazdnejch (zase uplnej vul nejsem) a pokusil se odeslat. Coz neslo, chtelo to vse. Jenze tou dobou uz mi to zacalo smrdet, nimral jsem se v tom, zjistil, ze URL te stranky nesedi, ze na cokoliv kliknu (help, historie uctu apod.) me hodi opet na ten dotaznik, puvod mailu atd. Okamzite jsem kontaktoval paypal, blokace karty, zmena prihlasovacich udaju.

Nikdy se mi tohle nestalo, davam si pozor, bohuzel jsem tentokrat dojel na nepozornost. Jinak musim rict, ze komunikace s paypalem pohotova a velice dobra, na "osobni" bazi, zadny maily generovany pocitacem.

Takze pozor na to, od koho prichazi maily. Vcera mi to prislo znova :(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně to je naprosto v pořádku, jen je taky dobrý naznačit, jak je to taky stupidní. To se někdy pamatuje ještě líp.

 

Tady asi nejde o to, co je stupidní. Samozřejmě, že na účet se při běžném přístupu (platba, kontrola, změny) zaloguji normálně. Tady ale jde, jako u mě, když jsem omylem nabořil autorizaci, o to, že se zobrazí stránka, kde je požadována spousta údajů pro ověření a tam už není možné se nikam zalogovat, tam se prostě jen vyplňují požadované údaje. Mě se stránka zdála podezřelá (viz výše) a tak jsem komunikaci stornoval a zablokoval se mi účet. Pořád to bylo lepší, než naletět podvodníkům, ale nevím, jak v tomto případě, když je to on-line a chce to jen a jen vložení údajů, ověřit, že to není podvod. Pokud to víš, tak uvítám radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady asi nejde o to, co je stupidní. Samozřejmě, že na účet se při běžném přístupu (platba, kontrola, změny) zaloguji normálně. Tady ale jde, jako u mě, když jsem omylem nabořil autorizaci, o to, že se zobrazí stránka, kde je požadována spousta údajů pro ověření a tam už není možné se nikam zalogovat, tam se prostě jen vyplňují požadované údaje. Mě se stránka zdála podezřelá (viz výše) a tak jsem komunikaci stornoval a zablokoval se mi účet. Pořád to bylo lepší, než naletět podvodníkům, ale nevím, jak v tomto případě, když je to on-line a chce to jen a jen vložení údajů, ověřit, že to není podvod. Pokud to víš, tak uvítám radu.

počkej, tomu nerozumím, to jako, že jsi několikrát špatně zadal heslo nebo mejl a vyštěklo to na tebe jméno tvý tetičky, nebo něco jinýho. Mě se to zatím nestalo tak nevím a navíc si nepamatuju jestli jsem tam něco vůbec zadával. Je to už pár let. Mě ale zarazila jiná věc, na svůj ověřenej účet jsem dal jinou kartu, od jiný banky, na úplně jiný jméno a žádný ověření tý nový karty nebylo potřeba. Okamžitě se dala použít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně to je naprosto v pořádku, jen je taky dobrý naznačit, jak je to taky stupidní. To se někdy pamatuje ještě líp.

 

Jsem na tyhle veci opatrnej. Nikdy se mi nic podbnyho nestalo, vdycky dvakrat, ale spise trikrat ci ctyrikrat merim nez rezu. Plna hlava jinych starosti a mozna podvedoma duveru v Paypal zpusobila chybu. Jednu. Nazvat to stupidni je mozna moc, to bych pouzil u nekoho, kdo to dela opakovane. Nicmene, v podstate mas recht. Clovek by mel kontrolovat vse a vzdy a kdyz na to nema cas, tak to nechat na dobu kdy ho mit bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

počkej, tomu nerozumím, to jako, že jsi několikrát špatně zadal heslo nebo mejl a vyštěklo to na tebe jméno tvý tetičky, nebo něco jinýho. Mě se to zatím nestalo tak nevím a navíc si nepamatuju jestli jsem tam něco vůbec zadával. Je to už pár let. Mě ale zarazila jiná věc, na svůj ověřenej účet jsem dal jinou kartu, od jiný banky, na úplně jiný jméno a žádný ověření tý nový karty nebylo potřeba. Okamžitě se dala použít.

 

Stalo se mi to tak, že jsem prováděl platbu na PayPay a protože mám několik e-mailových adres a mám sklerózu, tak jsem do přihlašovasího protokolu napsal špatnou ardesu a dobré heslo, nevzalo to, tak jsem dal správnou adresu, ale překlepl jsem se a asi napsal jsem špatně heslo a až napotřetí jsem dal oboje správně a přihlásil jsem se. Začal jsem vyplňovat platbu a najednou naskočila stránka, která byla něco jako PayPal security center (já už nevím, jak to bylo nadepsané), nebyla zabezpečená (oni to asi tak mají, protože už jsem byl zalogovaný), psali tam, že byl zjištěn pokus třetí strany o proniknutí na můj účet a chtěli osobní údaje, číslo karty, zodpovězení kontrolních otázek (ty už ale, nevím, jak je to možné byly jiné, než jsem před lety zadával), přihlašovací adresu a heslo a nevím co ještě. A psali, že pokud to neodešlu, tak mi zablokují účet. Část jsem vyplnil, ale pak mě to celé vyděsilo, tak jsem to sprostě zavřel a hotovo. Obratem jsem se zalogoval a heslo jsem změnil. Přišel mi mail, že pokud neskočím na následující link (tam byl ten samý formulář) a nezadám požadované údaje, tak že účet bude zablokován. Bál jsem se phishingu, nevyplnil jsem, ale napsal jsem na merchant PayPal co se mi stalo, jak jsem postupoval, že jsem změnil heslo a že je vše v pořádku, a bylo ticho, tak jsem si řekl, že je to dobré, ale při příštím pokusu o platbu jsem zjistil, že je účet zablokován. Odblokování mi dalo dost zabrat, ale to jsem psal výše.

 

To s jinou kartou je divné, protože jsem četl, že někdo nezadal to, že má novou kartu a oni mu ji u tuzemské banky zablokovali, takže nešla použít ani v bankomatech. Že by naše banka jim dala echo, že se karta obměnila? Jak jinak by to mohli vědět?

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...