Přejít na obsah

Co říkáte na hodinky ELYSEE


Doporučené příspěvky

odklízeči, tvé příspěvky vypadají jako seriozní, ale jsou to čisté podpásovky. Co jsou Elysee zač nevíš, protože jsi ještě žádné neměl v/na ruce. Ale i pro tebe platí má vážně míněná nabídka.

 

A obecně. Prošel jsem si tady více diskuzí a je to jedna velká reklama na levnější hodinky se švýcarskými strojky a na to, že se hodinky jsou tak krásný šperk je tady až neuvěřitelně sprostoty.

Nevim v cem jsou me prispevky podpasovky, i kdyz chapu, ze jako prodejce to tak muzes citit. Ano jsem asi ironicky, protoze radei ironicky, nez sprosty ;)

 

Co jsou hodinky Elysee zac vim a nemusel jsem je mit na ruce. Internet je v tomto ohledu nadherny prostredek, jak se dozvedet neco i bez toho, ze bych si to musel osobne vyzkouset!

 

Mas pravdu v tom, ze tady kde kdo reklamuje nejake hodinky. Vetsinou se ale jedna o samotne (soukrome) uzivatele fora! Jedinou vyjimku tady ma PRIM a chronomag! PRIM jako ryzi ceska znacka a chronomag jako majitel fora. Urcite jsou tady i jini prodejci, ale na rozdil od tebe, jsou zatim anonymni. Ty jako prodejce jsi udelal chybu, ze jsi si neprecetl podminky (jako urcite 90% lidi sem prihlasenych ;) ). Tvoje druha a vetsi chyba byla, ze jsi se sam prasknul. Kdyby jsi hodil link na stranku, lidi by to ofrflali a driv nebo pozdeji zapomeli. Ted sis naopak vyrobil neopakovatelnou antireklamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
Jak rikam panove, nema cenu to dal rozpitvavat ;) Roman si da pohov s reklamou, ktera se tu netrpi a ktera mu v konecnem dusledku udela vic skody nez uzitku a my ostatni to budeme ignorovat. Mazat to tu nejdu, protoze by pak diskuze ztratila smysl a aspon se ostatni priuci co je elysee zac ;)

To je sen. Elegantne otvorené zadné dvierka pre takticko/strategický ústup a Mr. Elysee ich nevyužil. Asi tiež hodlá vstať z popola ako nemenovaný vták.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nejsem profík, ale ani nerozděluji hodinky pouze na digitální a mechanické.

Chtěl bych si zakoupit nové hodinky a nejde mi o to odkud pochází, ale co v nich je za strojek.

Když už do něčeho hodlám vrazit X tisíc, tak chci aby to vydrželo. Nápis SWISS MADE pro mne neznamená jen "vyrobeno ve švajcu" ale i záruku kvality. Nebráním se ani hodinkám z jiných zemí, ale jen v případě, že budou osazeny kvalitním swiss strojkem. Lo návštěvě tohoto fóra jsem pochopil, že ruské i německé hodiny mohou nabídnout dosta kvality za málo peněz. Ale když jde o hodinky z Asie tak jedině CASIO :-) Elysee možná nabízí zajímavé kousky s různými konplikacemi o kterých bych si u swiss modelů mohl nechat jen zdát, ale fakt tomu tak nějak nevěřím. Na druhou stranu Elysee hodinky se swiss strojky jsou drahé - tím myslím, že nemusím sahat po Elysee, ale třeba po jiných firmách, které implantují swiss strojky do svých hodinek a nabízí je za menší ceny.

 

Jak zde již bylo řečeno - kamenem úrazu zde není jen značka (původ značky), ale i ceny hodinek!

 

PS: kdyby mi nevadily strojky z číny a kdybych chtěl machrovat komplikovanými hodinkami, taxi rovnou obědnám kopie Vacheronu, nebo A.Lange ud Sohne etc... a vyjde mě to pořád levněji než Elysee :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Roman: Pokud bude mít Chronomag zájem můžeš se s ním domluvit, zapůjčit mu některé hodinky Elysee a pokud jsou opravdu takové jak tady píšeš, tak se nemusíš bát o dobrou reklamu. Myslím, že každý z nás dokáže uznat svou chybu a klidně se i omluvit.

Ale bez tohoto si i já budu myslet, že Elysee je značka čínských, ne zrovna moc kvalitních hodinek, kde se snaží prodejce zaujmout především potenciální neznalé zákazníky. A zrovna oblíbený trik všech čínských luxusních podvrhů je v dokonalosti jejich internetových stránek - musí nějak zapůsobit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale co furt všichni máte proti té Číně? (Nemyslím politicky, lidská práva a podobně, jde mi o průmysl.)

I samo IBM prodalo svou divizi do Číny (Lenovo). Myslím, že v Číně to pořádně jede, a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno. Mám proti Číně velké výhrady, ale vždyť dnes se v Číně vyrábí kdeco!

A mimochodem, pokusy srovnávat ceny v našich obchodech a "za čárou" už tu byly a došlo se k závěru, že to prostě tak je - DPH, clo, riziková přirážka :) - nemám pocit, že by toto byl příliš jiný případ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to babaq, proti Číně nic nemám, ale musí se tvářit jako Čína. Může být i německá značka, ale s označením vyrobeno v Číně. Podívej se na např. na kalibr u Elysse 29010 s vlastním kalibrem Elysse.

Co takle nějaký test Romane? Nabídka již zde i když nepřímo padla dvakrát a to od Lukáše a dříve od PanzerBear, popřípadě by se dal najít i soudní znalec, který zpracuje vyjádření. Nebo je i tato otázka podpásovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

já si neodpustím své tradiční varování před čínskými mechanickými strojky v nízkých cenových relacích. Ty mechanické komplikace, které jsou tak atraktivní, jsou většinou dost odfláknuté nebo nedořešené a po pár měsících často přestávají fungovat. měl jsem tu už čtvery různé čínské low-cost hodinky hrající si na luxus a ukazatele power rezerve spolehlivě začaly ukazovat hausnumera. Typicky podle ukazatele jsem měl ještě patnáct hodin chodu a hodinky stály.

 

Je hezké, že jsou to komplikace navíc, jenže v tomto případě většinou komplikace v původním a nikoliv hodinářském slova smyslu.

 

Samozřejmě nemluvím o miyota a seiko strojcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Roman: Pokud bude mít Chronomag zájem můžeš se s ním domluvit, zapůjčit mu některé hodinky Elysee a pokud jsou opravdu takové jak tady píšeš, tak se nemusíš bát o dobrou reklamu. Myslím, že každý z nás dokáže uznat svou chybu a klidně se i omluvit.

Já zrovna tohle moc nedoporučuju. mám zázračnou vlastnost, že se mi pod rukama běžně rozpadají výrobky, které jsou mírně sflikované a né nadarmo mi výrobci mobilů cpou své prototypy, aby se ukázalo, zda a co nepřežije. A ty čínské strojky mi hoří pod rukama jak na běžícím páse :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mimochodem, pokusy srovnávat ceny v našich obchodech a "za čárou" už tu byly a došlo se k závěru, že to prostě tak je - DPH, clo, riziková přirážka :) - nemám pocit, že by toto byl příliš jiný případ.

No, pokud jsou hodinky dovezené do Německa a tam něco stojí, tak u nás mohou stát maximálně o 4% více, protože DPh je u nás přesně o tolik vyšší. Clo a další podobné z německa neplatíte, jsme už jedna říše, jen doplatíte rozdíl v DPh, pokud jste plátce dph, jinak jako neplátce ani to. zbytek je tedy přirážka obchodníka nebo to hůře nakoupil přímo v číně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mimochodem, pokusy srovnávat ceny v našich obchodech a "za čárou" už tu byly a došlo se k závěru, že to prostě tak je - DPH, clo, riziková přirážka :) - nemám pocit, že by toto byl příliš jiný případ.

No, pokud jsou hodinky dovezené do Německa a tam něco stojí, tak u nás mohou stát maximálně o 4% více, protože DPh je u nás přesně o tolik vyšší. Clo a další podobné z německa neplatíte, jsme už jedna říše, jen doplatíte rozdíl v DPh, pokud jste plátce dph, jinak jako neplátce ani to. zbytek je tedy přirážka obchodníka nebo to hůře nakoupil přímo v číně.

Ano, to je pravda. Na to jsem nepomyslel.

A proč to "hůře" u "nakoupil přímo v Číně"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč to "hůře" u "nakoupil přímo v Číně"?

Protože záleží na množství a na smlouvání. Když chcete větší množství a umíte smlouvat a vyjednávat, dostanete radikálně lepší cenu, jenže to v Česku moc nejde (množství) a neumíme (smlouvat), takže nakonec to třeba vyjde lépe přeprodat si to od někoho z německa, kdo navíc už vyřešil clení :)

 

(ale to je jen taková nezávislá úvaha, nikdy jsem v číně kontajner hodinek nekupoval a když bůh dá, ani to nikdy neudělám)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu se teď vyjadřovat konkrétně k hodinkám Elysee, ale k hodinkám vyráběným v Asii obecně. Kde je problém? Pokud výrobce použije kvalitní ocelová pouzdra 316L Stainless Steel, švýcarský strojek ETA 2824-2 a celkově odvede práci, kterou má odvést, připadne mi naprosto irelevantní, jestli hodinky montuje čínský nebo německý či švýcarský"dělník". Navíc, většina z Vás nikdy nebyla v továrnách "profláklých" swiss výrobců (např. Tissot, etc.) - kde se hodinky mnohdy vyrábí ve stejně masovém množství jako hodinky v Asii, takže Vaše názory na mě působí spíše jako předsudky vůči neevropské produkci než fakty podložená tvrzení. Pochopitelně nemluvím o "vysoké hodinařině". Bavíme se o "spotřebních" automatech do cca 10 K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tu zaznělo několikrát, ještě jednou pro Kid_A: hlavní problém není v tom, že hodinky jsou vyrobeny v Číně, problém je v tom, že se tváří, že jsou z Dusseldorfu. Kromě pouzdra (i v použité oceli bývá značný rozdíl) a strojku je ještě hodně důležitý ciferník, kvalita ručiček a jejich správná délka a (ne)okopírování jiných designů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nemam problem koupit si China-made hodinky pokud obsahujou swiss strojek a jsou kvalitne udelane (a nejsou to totalni kopie zname znacky typu "Lolex" :D ). To ale neni pripad firem Trias, Elysee a treba i PRIM MPM, ktere do svych hodinek (az na par vyjimek) strkaji strojky cinske produkce a pochybnych kvalit, ktere vydrzi maximalne par mesicu a uz za par tydnu neukazuji co maji, nehlede na to, ze jejich "turbillony" jsou tam jen pro srandu kralikum. Tech par kousku, do kterych davaji swiss strojky pak stoji stejne, jako jakykoliv jiny swiss vyrobek bezne (seriove) produkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc, většina z Vás nikdy nebyla v továrnách "profláklých" swiss výrobců (např. Tissot, etc.) - kde se hodinky mnohdy vyrábí ve stejně masovém množství jako hodinky v Asii,  takže Vaše názory na mě působí spíše jako předsudky vůči neevropské produkci než fakty podložená tvrzení.

Taky jsem si to kdysi myslel. Ale pak jsem se jednou byl podívat ve fabrice v Pardubicích, zasvědcení vědí. Na jedné lince montují Apple, pak myslím Dell a pak noname počítače. I zeptal jsem se mistra, čím se tedy ty mašiny v kvalitě liší, když je to všechno na stejné lince, stejní lidé. On mi podal tlustou složku papíru s nadpisem "Procedury kontroly kvality Apple" - tam byl seznam toho, co pracovník na lince kontroluje po ukončení svého úkonu, než výrobek (spíš rozrobek) pošle dál. Pak mi podal jednu stránečku téhož pro ty z mého pohledu noname výrobky. Diametrální rozdíl. Například se u nich nekontrolovala pevnost mechanického uchycení u řady dílů, takže zatímco u značkového výrobku se přesvědčili, zda se přiletovaná součástka nekinklá, u noname výrobku na to dlabali. Výsledek je zřejmý: mechanickým namáháním například při prepravě notesu snadno vznikne kinkláním součástky studeňák, i když celá noname sestava prošla na výstupu testem elektroniky - to bez mechanického testu nezjistí.

 

Mistr pravil moudře: nám je to jedno. Co si firmy přejí kontrolovat, to kontrolujeme. Nám za to ale platí a u levných výrobků logicky nikdo tu kontrolu a opravy či vyřazení méně povedených výrobků neplatí.

 

Řekl bych, že podobně to bude i s hodinkama - alespoň ta zkušenost je, že zatímco švýcarské hodinky mi ještě nezkolabovaly, číňany jsem zatím oddělal všechny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pánové, když nestačil Moderátor, přišel Administrátor. Tři stránky jsou popsány o něčem, co jste neviděli. A nevěřím, že se kvalita hodinek dá bezpečně zjistit z internetu.

 

Když mi bylo vytknuto, že nefungují některé odkazy na webu Elysee a já jsem vysvětloval, že Elysee mají možná nejlepší hodinářský web v Čechách, tedy minimálně úplností popisu a obrázků hodinek, tak se řeklo, že jasně, jinak by se ty hodinky neprodaly.

 

Teď je zase snaha podsunout, že všechny čínské výrobky jsou stejné. To už se mě ani nechce říkat, co je to za hloupost, dnes, kdy tam jde jedna investice za druhou... Mě to nepodsunete, jelikož vidím rozdíl mezi první dodávkou hodinek Elysee z roku 2004 a tou poslední.

 

Po tom, o jsem myslím osvětlil, že nejsem zloděj a neprodávám Elysee jednou tak draze, tak mne nutíte abych musel vysvětlovat, proč 10 % na ne jen 4 % navýšení DMC. Jako kdyby nestačilo vědět, že v Česku je jedno z největších zdanění mzdy, že loni byl jiný kurz než nyní, že v Česku se prodá mnohařádově méně hodinek než v Německu a tudíž i Elysee, že v Česku jsou zdaleka nejvyšší bankovní poplatky, že v klenotnické branži bylo doposud běžné nejen neplatit v termínu, ale až po několika cestách na prodejnu, a další, kvůli kterým je dobré si udělat malý polštář, třeba pak bude možnost o něco slevnit... A mimochodem, víte o kolik procent se v Česku prodávají dráže Longines, Breitling, Omega nebo třeba Rolex? Máte odvahu to zodpovědět spoludiskutérům?

 

Ale faktem je, že dnes jsem ty příspěvky mohl alespoň dočíst, jelikož ubylo urážek od noname old black sabotéra. Sorry pánové.

 

Tak, jak jsem nabízel možnost vrácení zakoupených hodinek, tak samozřejmě nebudu mít nic proti seriozní nabídce na test hodinek Elysee. Dovolte mi větu, že již nyní je testují stovky lidí v Česku a zatím je ani jeden z nich nevrátil ;)

 

To Kamil: Unitas strojek mají dle mých informací tři modely Elysee z řady Swiss Made Edition a to modely 7381500, 7381502 a 7381504W. Nemohl jsi je najít, protože jsem je dosud nedovezl a také proto nevystavil. Cena se u nich pohybuje v rozmezí 15 - 17 tisíc Kč.

 

Všem dobrou noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Romana jestli dá číńan nebo rus švýcarský strojek do pouzdra tak vyjde nastejno. Při montáži se toho moc zmršit nedá. Ovšem čínské strojky, to už je jiná kapitola.Lidé jim nevěří. Také dost lidí třeba nekupuje korejská auta. Elektroniku chce většina jedině japonskou. Je to o pocitech. Můžeš vyprávět o činských hodinkách co chceš. Samozřejmě i každá funkce navíc na čínském strojku zvyšuje možnost komplikací. Myslím,že se zde moc nechytneš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...