Přejít na obsah

výběr spacáku..


Doporučené příspěvky

  • Po letech...

Mám asi šest spacáků a chci další, takže jsem spíš asi sběratel :-) No, každopádně většina z nich dodrbaných, propálených ale funkčních, přiznávám :-) Na další cestu chci zkusit prostě něco nového, nemáte někdo zkušenosti s Fjallraven spacáky? Tahle značka je my poslední dobou strašně sympatická a mám s ní samé pozitivní zkušenosti. Komfort chci kolem nuly, bude se spát pár nocí i v -10C, ale to už se nějak přistrojím. Je mi sympatický tento třisezonní model, jo a ještě bych zapomněl, preferuji umělé vlákno před peřím.

 

https://www.hudy.cz/spacaky/fjaellraeven-abisko-three-seasons-180,100035000-atlantic-blue.html

post-364-0-00100700-1546543788_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Značku má ráda přítelkyně, kvalita prý super ale cena, ta cena :D

 

Jinak ale oba máme Rock Empire Blizzard Mosquito a jsme naprosto spokojený :) teplo v tom je, v -2 stupních jsem ve Slovensku spal jak mimino jen v trenkach a tričku. Mosquito úprava je marketing a nikdy jsme nepocitil účinek ale v -10 jsem komára ještě neviděl :D RE mužů doporučit, HudY Hudeček má i fajn přístup, kdy jsem po cca 6 letech rozbil zip a výměna byla zdarma :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Značku má ráda přítelkyně, kvalita prý super ale cena, ta cena :D

Jinak ale oba máme Rock Empire Blizzard Mosquito a jsme naprosto spokojený :) teplo v tom je, v -2 stupních jsem ve Slovensku spal jak mimino jen v trenkach a tričku. Mosquito úprava je marketing a nikdy jsme nepocitil účinek ale v -10 jsem komára ještě neviděl :D RE mužů doporučit, HudY Hudeček má i fajn přístup, kdy jsem po cca 6 letech rozbil zip a výměna byla zdarma :)

Cenově jsou výš, ale ta kvalita a pohodlí super. Jinak v Hudy nakupuji dlouhá léta a také spokojenost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam vyzkousene https://www.mountainhardwear.com/cold-weather-sleeping-bags/ a spokojenostSent from my iPhone using Tapatalk

V ČR máš kontakt na nějakého prodejce? Mám od MH pár super věcí, ale všechno koupené v zahraničí. U nás tuto značku moc nevídám, což je škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Afri: Už som to na fóre písal, možno si nezachytil... Odkedy poľský Cumulus urobil webový konfigurátor, drvivá väčšina ostatných spacákov prestala dávať zmysel :) Navrhneš si spacák presne podľa seba - vonkajšiu (trebárs aj superľahkú membránu) i vnútornú látku, perie (môže byť aj hydrofóbne!), dĺžku zipsu (podľa toho, ako veľmi ti záleží na hmotnosti), légy, límce, pomer náplne v predných/zadných komorách, prípadne aj preplnenie komory... Proste, čo ti napadne.

 

Pre nás, čo už presne vieme, čo na naše trekovanie potrebujeme, je to dar z nebies. Ani gram navyše! :)

 

Ale je to teda perie, no keďže sa dá objednať hydrofóbne, vlhkosti ani mokra sa báť netreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý nápad, ten configurátor je výborný :-) Když ono přiznejme si, dnes dělá dobrý spacáky kdekdo, není to až taková alchemie, aspoň já jsem byl doposud spokojený tak nějak se vším co jsem měl. Pro mě je ta konfigurace až zbytečná, zase takový fajnšmejkr nejsem, prostě zalezu, nějak přespím a doufám že přežiju :-) Ale dekuji moc za tip, opravdu fajnová strategie. Spíš mě ale zajímá přímo ten model od Fjallravenu, prostě se mi tak nějak líbí, hlavně ta značka :-) :-) Chci ho zkusit.....mimochodem má výborně řešený zip.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ČR máš kontakt na nějakého prodejce? Mám od MH pár super věcí, ale všechno koupené v zahraničí. U nás tuto značku moc nevídám, což je škoda.

Kupoval jsem drive v Rock Pointu,

Ale nevim jestli maji zastoupeni, myslim ze ne

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teď používám Spacák Carinthia defence 4 a maximální spokojenost.

 

Ten je hodně fajnový, hlavně za ty peníze.

 

To liskus: Jo, dříve jsem ho také občas někde zahlédl, ale třeba teď nemá Rock Point vůbec nic. Taky byli docela srandovní ty ceny, čepici kterou jsem kupoval v zahraničí za 1600,-Kč jsem viděl u nás za 4.000,- :lol2: Prostě taková ta klasika......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prima dělá skvělé spacáky, mám ultraletňák 500 g, který tahám do cca +12° (noc), jinak mám 30-letý péřák šitý od soukromníka, cca 1,8 kg, a stále skvěle slouží - loni v únoru při -16° (noc) a pohoda...

 

Jinak kdo by chtěl velmi lehký a skladný a přitom teplý spacák tak zde, kamarád vozí tenhle a zvažuju, že do něj taky půjdu....

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska přišla liška, upřímně parádní spacák, hlavně krásně pohodlný, všechno na dotek příjemné materiály, nic z čeho by člověku naběhla husina. Zip výborně řešený, no bavil mě i děti než přišlo rozčarování že je rozpáraný v límci, au :-( Je vidět že byla látka špatně založena a nevyšel steh, tohle by se stávat nemělo a zvlášť u Fjallravenu.

Přemýšlím jestli ho objednat znovu, samozřejmě to mohlo být kusem, no, nechám si to projít hlavou....

post-364-0-97114200-1547149047_thumb.jpg

post-364-0-98404300-1547149053_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...