Přejít na obsah

Tissot T52.5.421.13


Piotr

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mamka koupila otci k narozeninám hodinky značky Tissot s označením uvedeným v názvu tématu. Koupila je v kamenném obchodě asi za 4500,- Kč. Asi po dvou dnech používání se sedřelo pozlacení z kovové části na řemínku (a to úplně). Na pouzdře hodinek jsou takové černé fleky (málo patrné, ale jsou tam a nedají se vyleš***). Navíc se sekundová ručička v části ciferníku (od 6-12) zastavuje mezi jednotlivými dílky. Mám pocit, že hodinky této značky by podobnými nedostatky trpět neměly a obávám se, že se jedná o padělek. Jaký na to máte názor Vy, kteří se v tomto vyznáte?

 

Hledal jsem ten model na oficiálních stránkách Tissot, ale nebyl tam (byly tam podobné, ale ne úplně stejné).

 

Předem děkuji za Váš názor.

 

Piotr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mamka je dnes zkoušela reklamovat, ale v obchodě jí řekli, že na tom opasku se to stalo opotřebováním (něco o agresivním prostředí apod.). S tou sekundovou ručičkou se to prý stává. Nepsal jsem to tady, protože jsem byl zvědavý, jestli mi někdo napíše něco podobného, jako řekli mamce v tom obchodě.

Jde mi především o to, jestli si myslíte, že u švýcarských hodinek za 4500,- (žádné funkce kromě datumovky) je něco takového tolerovatelné.

Jdu udělat tu fotku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim co jsi s nima delal, ale ze by po dvou dnech mela slezt ta povrchova uprava - nevim, nevim. Nenechal bych se tak lehce odbyt.....

S tou vterinovkou to je tezsi, taky mam hodinky kde se mi netrefuje presne na indexy.

 

Taťka je měl pouze v práci 2x (kancelář), s hodinkama zachází opatrně... V obchodě prej mamce říkali, že na tom pouzdře už to tak zůstane (jakože to už nebude horší). Pokud by to tak zůstalo, dalo by se s tím žít, ale když už si někdo koupí švýcary, očekává od nich kvalitu... :( Jsme zklamáni. Vypadá to, že nejsou originální Tissot. Ale jak to dokázat? Nevím no, nevyznáme se v tom. Třeba Tissot není zas tak dobrá značka, jak si běžně laik myslí? Taky mě zaráží, že na ofiko stránkách Tissotu tento model vůbec není.

Upraveno uživatelem Piotr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taťka je měl pouze v práci 2x (kancelář), s hodinkama zachází opatrně... V obchodě prej mamce říkali, že na tom pouzdře už to tak zůstane (jakože to už nebude horší). Pokud by to tak zůstalo, dalo by se s tím žít, ale když už si někdo koupí švýcary, očekává od nich kvalitu... :( Jsme zklamáni. Vypadá to, že nejsou originální Tissot. Ale jak to dokázat? Nevím no, nevyznáme se v tom. Třeba Tissot není zas tak dobrá značka, jak si běžně laik myslí? Taky mě zaráží, že na ofiko stránkách Tissotu tento model vůbec není.

Nevim jestli to tak zustane, ale nemohlo to byt takhle dojebany uz pri koupi, jen jste si toho pri tom umelym svetle nevsimli? Fakt se mi nechce verit, ze je tohle mozny :) Ze by byly nekde na krame fejky Tissotu za ctyri litry se mi moc nezda, celkove fejky Tissotu asi nebudou az tak bezny.. Na ofiko strankach byt nemusi, muze to byt starsi kolekce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to tak zustane, ale nemohlo to byt takhle dojebany uz pri koupi, jen jste si toho pri tom umelym svetle nevsimli? Fakt se mi nechce verit, ze je tohle mozny :) Ze by byly nekde na krame fejky Tissotu za ctyri litry se mi moc nezda, celkove fejky Tissotu asi nebudou az tak bezny.. Na ofiko strankach byt nemusi, muze to byt starsi kolekce..

Těžko říct... Myslím si, že to takové nebylo, ale taky se mi to nechce věřit... Taky je zajímavé, že nejvíc slezlý to je na vrchní straně (tzn. že se to muselo otírat rukávem) a říká se, že na pozlacení je nejhorší, když má někdo agresivní pot, takže by to IMHO mělo slézt spíš ze spodní strany, která je v přímém kontaktu s kůží. Jinak to balení, záručák a vše kolem vypadá originálně, ale nejsem v tom odborník- je to jenom můj pocit.

Jinak, co říkáte na tohle: http://tissot-hodinky.tym.cz/ ? Píšou tam, že by měla být obsažen příručka s informacemi ve 14 světových jazycích... My tam nějakou příručku máme, ale "pouze" v 7 jazycích. Opravdu nevím, co si o tom všem mám myslet :(

Upraveno uživatelem Piotr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Piotr: nedaj sa odbyť v žiadnom prípade...prípadne oslov "obchodnú inšpekciu", alebo pri nasledovnej návšteve túto možnosť spomeň. Snáď sa im otvoria oči a zjednajú okamžitú nápravu, veď aj staré "žiguláky" mali lepšiu povrchovú úpravu ako tie Vaše tissot-ky. Držím palce - zdraví, Pišta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Piotr: nedaj sa odbyť v žiadnom prípade...prípadne oslov "obchodnú inšpekciu", alebo pri nasledovnej návšteve túto možnosť spomeň. Snáď sa im otvoria oči a zjednajú okamžitú nápravu, veď aj staré "žiguláky" mali lepšiu povrchovú úpravu ako tie Vaše tissot-ky. Držím palce - zdraví, Pišta

 

Dík, tohle jsem potřeboval "slyšet". V hodinkách se nevyznám a proto jsem nevěděl, jestli nechci od hodinek za 4,5k moc, když se prodávaj hodinky nad 100k :) Taťka je právník, takže s reklamací by neměl být problém, potřeboval jsem se jenom ujistit, zda nemám přehnané nároky na jedny z nejlevnějších švýcarů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak řekl Dantechno, netoleroval bych to ani u hodinek za litr. Štvala by mě přeska, černý fleky nevidím a to, že hodinky nezapadají do indexů bohužel musíš zčekovat při koupi, tohle se děje i u x-krát dražších hodinek (kus od kusu). Místo mamky tam jdi ty a udělej tam pořádnej bordel, to zabírá, osobně jsem už párkrát takové pozdvižení udělal a rozhodl se z obchodu neodejít (u obuvi), nebo reklamaci opakovat dokola... Jako právník vím dobře, že právo je při podobných drobných sporech dosti na straně spotřebitele proti obchodníkovi a při takovéto situaci bych se na tom hezky vyřádil už jen pro zábavu... nenchat se odbýt!!! Výhružkama právníkem a obchodní inspekcí se nezdržuj, stačí si na to téma přečíst něco na netu a pak jim jen naznačit, že víš, jaké máš postavení. "Ludvo, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej Homolka"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...aj keď je všetko na tomto svete "len na prenájom" ( veď nič z toho čo si naškrečkujeme, si so sebou za Homolkou na "druhý breh" nezoberieme)neznamená to, že aj keď to stálo "len" pár tisíc, tak sa za to necháme len tak oje..ť... apropó, a nezabudni sem zavesiť správičku o tom ako si to s tými ignorantami vybavil.... Pozdravuje, Pištabáči

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Dík, tohle jsem potřeboval "slyšet". V hodinkách se nevyznám a proto jsem nevěděl, jestli nechci od hodinek za 4,5k moc, když se prodávaj hodinky nad 100k :) Taťka je právník, takže s reklamací by neměl být problém, potřeboval jsem se jenom ujistit, zda nemám přehnané nároky na jedny z nejlevnějších švýcarů :)

Informoval by jsem rovněž generální zastoupení v ČR, jak se k reklamaci postavil prodejce. Měl jsem problém s dobíjením na strojku Braun. Servis ani po měsíci neodtrstranil závadu a informomali mě, že asi za dva týdny možná. Obratem tohle měli na ústředí v Práglu a borec mi volá, že můžu využít svých práv, ale byl by nerad. Po pár hodinách volají ze servisu, proč jsem si už nevyzvednul přístroj po opravě. Všechno jde

Upraveno uživatelem kinaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...