Přejít na obsah

Citizen Nighthawk BJ7010-59E


Doporučené příspěvky

Tak konecne som sa po dlhom rozhodovani pri vybere leteckych hodiniek rozhodol pre vyber tychto hodiniek - Citizen BJ7010-59E Nighthawk. Cakal som mozno trosku lepsi efekt, ako ten, ktorym na mna zaposobili. Za tie peniaze myslim ze nie su az tak kvalitne prepracovane. Neviem, ci ich mam dat reklamovat, alebo je to tak na vsetkych. Pre ilustraciu uvadzam foto, kde su zakruzkovane "mensie" chybicky.

1) Ocelovy tah je mierne poskrabany

2) Na zadnom kryte je taktiez skrabanec

3) Sekundova rucicka nebeha presne

4) Pri otacani lunety na letecke vypocty sa luneta pohybuje aj tak ako by sa nemala - nie len kruhovym smerom, ale aj tak ako je to zakruzkovane na foto. Ma volu asi 0,5 - 1 mm. Na Youtube som zavesil aj video, dufam, ze to tam bude vidiet

(

) Este vopred sa ospravedlnujem za foto, ktore su zial len z mobilu na makro rezime.

 

Poradte mi, ci to je ok a ma to tak byt, alebo ich mam dat reklamovat. Su to nove hodinky a mam z nich trosku hlavu v smutku. Dakujem za vase nazory a odpovede.

post-7193-1245533562.jpg

post-7193-1245533572.jpg

post-7193-1245533582.jpg

post-7193-1245533592.jpg

post-7193-1245533602.jpg

Upraveno uživatelem cibalko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že nejsi v eufroii chápu, ale trochu se obávám toho, že ti řeknou že sis je poškrábal sám... I když za zkoušku nic nedáš.

A co povies na tu sekundovku a otocnu lunetu... to je podla teba normalne? Myslim, ze na hodinkach za 13 000 by si mohli dat zalezat aspon natolko, ze sekundovka bude chodit presne na idexy a nie mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co povies na tu sekundovku a otocnu lunetu... to je podla teba normalne? Myslim, ze na hodinkach za 13 000 by si mohli dat zalezat aspon natolko, ze sekundovka bude chodit presne na idexy a nie mimo.

 

No řeknu ti, že mně osobně to přijde nechutný a drzý od pordejců a výrobců něco takovýho prodávat a vydávat za luxusní zboží (běžná populace si myslim hodinky za 13k za luxusní považuje), ale realita je bohužel taková, že sekundovka nedopadá na indexy ani u některých longinesů za 3x tolik. Nevim jak je to se zárukou, ale pokud se budoou kroutit s oděrkama, trval bych na sladění tý vteřinovky a je víc než pravděpodobný, že to nebude posunutou vteřinovkou, ale nepřesným tiskem a v takovým případě by asi museli hodinky vyměnit, ale to skutečně plácám, protože je možný, že na tohle se záruka nevztahuje ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řeknu ti, že mně osobně to přijde nechutný a drzý od pordejců a výrobců něco takovýho prodávat a vydávat za luxusní zboží (běžná populace si myslim hodinky za 13k za luxusní považuje), ale realita je bohužel taková, že sekundovka nedopadá na indexy ani u některých longinesů za 3x tolik. Nevim jak je to se zárukou, ale pokud se budoou kroutit s oděrkama, trval bych na sladění tý vteřinovky a je víc než pravděpodobný, že to nebude posunutou vteřinovkou, ale nepřesným tiskem a v takovým případě by asi museli hodinky vyměnit, ale to skutečně plácám, protože je možný, že na tohle se záruka nevztahuje ...

Diky za nazor. Cital som o nich, ze sa vyrabaju dve verzie - US verzia, ktora ma na ciferniku este napis Nighthawk a ta vraj nema detailne spracovanie. O europskej verzii som zas pocul, ze ta sekundovka na niektorych hodinkach nechodi presne. Tak som to schytal aj ja :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tak nad tim přemýšlim, tak mi přijde nejsmutnější fakt, že lidi se bojí nákupů v zahraničí právě z podobných důvodů a ty si nakonec zaplatil za hodinky 2,5x víc, než by stály s dopravou ze světa a s největší pravděpodobností bys je odřený nedostal (alespoň mně se nikdy nic takovýho nestalo). S těma indexama to bude asi všeobecný problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že vteřinovka nedopadá přesně na indexy je běžné, ale obávám se, že to není tiskem nebo nepřesnostmi při výrobě ciferníku (manželka má na svých jinak precizních - a podstatně dražších - Ebel indexy plastické a dělá to taky) - spíš si myslím, že je to dáno vlastnostmi kvarcového strojku a přenosem jeho kroku na ručku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar

Já je minulý týden kupoval z E-bay pro známého, vyšly i s cestou na 4000,- poškrábané sice nejsou ale vteřinovka i luneta, stejný problém. Za tyhle peníze se mi zdá zpracování adekvátní, ale za 13K bych jim to asi omlátil o hlavu.

Upraveno uživatelem milosklikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je minulý týden kupoval z E-bay pro známého, vyšly i s cestou na 4000,- poškrábané sice nejsou ale vteřinovka i luneta, stejný problém. Za tyhle peníze se mi zdá zpracování adekvátní, ale za 13K bych jim to asi omlátil o hlavu.

 

Pod to bych se podepsal ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde si ich kupoval? V kamennej predajni alebo na eshope?

Kupoval som ich v Ziline v kamennej predajni. Ani ich nemali na sklade, tak ich objednavali. Za dva dni boli na predajni a hned som si ich aj zobral. Najhorsie na tom je, ze vsetky spomenute vady som si nevsimol hned v predajni, ale az na druhy, treti den doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou vterinovkou nevim nevim. Jak pisou ostatni, to je bezna vec. Spis je klika narazit na takovy kde sedi presne na indexech:-( Poskrabani neres, za chvily je dobijes jeste vic. Vule u lunety by me stvala, ale nemel jsem poznost porovnat jine kusy tak ti taky neporadim. Ale zase plati, ze porad tu resime hodinky-spotrebni zbozi. Na tech bilych Orientech co jsem ti postoval byla taky. Jeste zkus napsat clenovi Vit. Tomu jsem prodal Poljoty s logarem, uz nevim jestli meli taky vuli. V tehle cenove hladine s tim musis pocitat. Jestli te zacnou stvat prodej je a kup ty Seika nad kteryma jsi uvazoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou vterinovkou nevim nevim. Jak pisou ostatni, to je bezna vec. Spis je klika narazit na takovy kde sedi presne na indexech:-( Poskrabani neres, za chvily je dobijes jeste vic. Vule u lunety by me stvala, ale nemel jsem poznost porovnat jine kusy tak ti taky neporadim. Ale zase plati, ze porad tu resime hodinky-spotrebni zbozi. Na tech bilych Orientech co jsem ti postoval byla taky. Jeste zkus napsat clenovi Vit. Tomu jsem prodal Poljoty s logarem, uz nevim jestli meli taky vuli. V tehle cenove hladine s tim musis pocitat. Jestli te zacnou stvat prodej je a kup ty Seika nad kteryma jsi uvazoval.

Diky za radu. Aj jad tym som uvazoval. Tie Seika som taktiez pozeral a na nich ide korunka pre lunetu tak lahucko, ze to vyzera ako by to boli hodinky za 100Kc. Na moj vkus sa otaca az prilis lahko. Ale asi som moc vyberavy :D Zrejme si ponecham tie citizeny. Vsak nie je to az taka zasadna chyba, ktora by mohla mat nieco spolocne s funkcnostou celych hodiniek. Na tych citizenoch sa mi paci, ze maju ECO Drive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inac sa mi velmi pacia, tak tie chybicky krasy strpim :D A co sa tyka tej otocnej lunety na vypocty... je to uzasna vec. S tym sa da vypocitat takmer vsetko. Pre pilota vyborna vec. Aj ked uz niektori clenovia spominali, ze dnes uz v modernych lietadlach pocita za pilota v lietadle FMS a na zemi dispecing :D

Ale je to fajn :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud na tom opravdu umis pocitat, mas muj respekt. Ja skoncil vzdy u nasobeni a do tydne jsem to zapomel.

Jasne, viem. Za den som sa to naucil. Je to vcelku jednoduche :) A pokial s tym robis castejsie, tak zabudnut sa to snad ani neda. Ja sa teraz ucim na skusky z navigacie, tak to plne vyuzivam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uhel snosu?

Pilotky jdou mimo me a letani nerozumin. Ale kdyz nic nenajdes ve foru poloz dotaz ve vseobecne diskuzi, tady si toho piloti nemusi vsimnout. Myslim ze to ma treba Breitlng, z levnejsich urcite rusove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...