Přejít na obsah

Něco zajímavého kolem tisíce peněz amerických


Doporučené příspěvky

2 skalis - jasně, 41 a 36,5 je rozdíl, ale všude se píše o tom, jak jsou opticky veliké. Proto je zvažuji a proto se na ně jedu podívat dřív než je koupím.

Antea má pouzdro o pár mm větší - když jsem kdysi měl na ruce anteu KS (rozměr cca stejný jako Tangente) tak to s nožičkama nebylo tak tragické jako u "full-size" antey... Proto Tangente apriori nezavrhuji.

 

A pilotky? Na ty pořád koukám - jak na ty od Stowy tak od archimede - a pořád mě od nich něco zrazuje... Nevím, asi to bude tím, že jsem je ještě neměl v ruce - možná by se to velice ryche změnilo... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za mě JeanRichard Diverscope s hnědým páskem nebo na gumě. Cena na www.thewatchery.com je 1162 USD a určitě to tady nebude žádná masovka, kterou bys viděl na každé ruce....chtěl jsem je jako hodinkami do vody, ale nakonec koupím nějaké Ocean7, takže z toho sešlo. A dokonce myslím, že jsem s nimi dojednal i nějakou slevu. To už ale nevím jistě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To samý dilema jsem vyřešil pomocí glycine airman. Myslím, že by se daly sehnat i bally nebo sinn U1 a snad i nejlevnější tudory. A pochopitelně ORIS, všechny jsou minimálně zajímavé, některé náramně!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 cigi - glycine airman jsou moc hezký, rychlý pohled na chrono24 ukázal minimum tisíc ojropeněz, což je trošku moc... Podobně Sinn U1 - což jsou pro mě asi nejlákavější Sinny, ale nosit je denně ke košili, nevím nevím...

Ball mě hodně lákal před nějakou dobou, teď momentálně si nejsem jist...

U Orisu se mi líbí TT1 divers, ty ale vzhledem k mému stylu nejsou univerzální - diversky si ke košili člověk může vzít občas, ne však denně. Možná bych si vybral z řady artelier... (třeba small second)

 

2 NiG - MeisterSinger? Prohlížel jsem je taky již několikrát a nevím... Nejsou špatné, ale "je přece tolik jiných hodinek"... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Andreasi, podívej se na nabídku internetového obchodu WILLIAM JOHNSON COMPANY. To je autorizovaný dealer Glycine, mohl by sis tam něco vybrat, s Glycine neuděláš nikdy chybu. Ještě k MIDO, mají atypické pouzdro, které na fóru nemá příliš mnoho příznivců, ale jsou opravdu hodně kvalitně zpracované a nebudou to poslední, které si koupím. Nyní mám v hledáčku tyhle. Problémem MIDO je uchycení řemenu, které neumožňuje repliku, ale se stejným problém se setkáš u některých modelů ORIS.

Podívej se také na Marvin, po dlouhém spánku se znova rozjeli.

 

Edit - úplně jsem zapomněl na Revue Thommen, měl jsem jedny a byly fajn. Jediná výtka se týkala koženého řemenu, který se hrozně zúžoval.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Glycine bych samozřejmě bral... Tvůj prodejce má v nabídce tři modely - 24h Airman - který má hezké pouzdro ale 24h nechci, pak něco s průměrem 48mm bez korunky a jedek quartz. Doufám že to je tím, že má dovolenou...

Mido nezavrhuji, určitě se na něj půjdu podívat naživo. Tvar pouzda může být zvlášť vhodný pro tenká zápěstí tím jak je jakovby elipsoidní - teď mám na ruce tyhle omegy (na kovu) a s tvarem pouzdra jsem velice spokojen. jakorát si nejsem jist jestli chci dvoje přece jen v něčem podobné kousky...

a pak je tady otázka řemene - sice na jedné straně mě zas tak úplně nebaví častá výměna řemenů, ale nemít možnost výměny kovu za nic jiného mš trochy zrazuje - zmiňované omegy jsou totiž taky jenom na kovu. Tím mě taky láká Nomos, ke kterému se pořád vracím - kožený řemen, který něco vydrží a není nutné jej tak často měnit.

 

Omlouvám se za typografické nedokonalosti, píšu jednou rukou páč na druhé chovám synka... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera díky kibimu měl možnost na ruce zkusit pár kousků a výsledky jsou docela zajímavé... :)

Archimede Pilot Chrono jsou sice nádherný hodinky, ale na mé poněkud ***ěrné zápěstí moc vysoké... Neseděj. Podobně Arcadie - pouzdro sice sedí, ale optický dojem je poněkud nevalný... Kupodivu nejlepší pocit jsem měl z kousku o kterém v tomhle vlákně - z pochopitelných důvodů - nepadla žádná zmínka - Seiko Sumo. :D

A teď jsem sám zvědav, jak tenhlě oříšek rozlousknu... Ach jo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Orisy mi nějak nevoní, nevím proč, jejich dizajn mě neoslovuje - jak jsem psal výše - snad kromě TT1 divers, na které se jistě půjdu podívat v reálu. Něčemu sportovnějšímu se nebráním - spíš se bráním něčemu vysloveně oblekovému.

Dnes mi ale došlo, že asi potřebuji hodinky, které bych mohl nosit na kůži - mít je pořád na kovu není nic pro mě (tím je ohrožen TT1 i Mida). Jasně, můžu použít třeba nato nebo kaučuk - ale kůže je kůže...

Třeba Suma na kůži - nevím nevím jak by to vypadalo... To už by větší univerzálnost nabízely třeba alpinisty - ty bych ale musel nejdřív zkusit, ale tak jako tak bych si asi připadal, že jsem se od dosavadních seiko spirit neposunul (skoro) nikam výš...

 

To kdyby třeba ty limitovaný Glycine Lagunare měli menší velikost i cenovku, bylo by to skoro ideální... Něco podobně mininalistického (jednoduchého) by se mi velice líbilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...