Přejít na obsah

Valjoux/ETA 7750 - chronograf kaput


Návštěvník Tada

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Tak jsem dneska zapnul chronograf na svých Steinhart Chrono II a zjistil jsem, že nefunguje minutový sčítač chronografu - respektive občas ručka poskočí - za 10minut udělal tak 4minuty... Hodinky jinak pracují normálně. Nikde mi neupadly, ani do nich nemohlo natéct.

 

Co by to mohlo být?

 

P.S.: Asi pojedou stejně zpátky ke Günterovi na záruční opravu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Nojo, štve mě to - za týden vyrážím na dlouhou cestu autem a jsem prostě zvyklý mít puštěné stopky, když řídím...

 

Divím se, že klekly zrovna Chrono II, kdyby mi chcíply jakékoliv vintage, tak bych se nedivil, ale ty nejnovější hodinky, to je teda překvapení...

 

Takže dovolená se ponese v duchu Prim Sport Igen a Vulcain Cricket - jediné momentálně použitelné hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem prostě zvyklý mít puštěné stopky, když řídím...

 

To je zajimava forma chronouchylky :thumbsup_anim:

 

Ale privadi me k jedne technicke otazce na mistni hodinare. Taky jsem si nedavno poridil chronograf a tak by me zajimalo, jak je na tom mechanismus z hlediska opotrebeni, kdyz takhle dlouho bezi. Komponenty ustroji chronografu totiz mivaji loziska bez kamenu a tak ocekavam, ze staly zaprah pro ne neni asi idealni? A znam par lidi, kteri maji chrono a maji ho spustene kvuli viditelnemu pohybu vterinovky. Jak to tedy je?

 

Ja sam chrono pouztim jen vyjimecne ale musim uznat, ze je to zajimava komplikace a hracicka (hlavne to druhe). Ale zaroven jsem zjistil, ze u drazsich hodinek by to pro me nebylo. Opravdu radsi zustanu u decentnejsich triruckovych modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
To je zajimava forma chronouchylky :thumbsup_anim:

 

Není to ani tak chronoúchylka jako praktická věc - nemusím si pamatovat v kolik jsem vyrazil na cestu, stopky mi ukazují jak dlouho jsem na cestě (ne že bych jel jako o závod :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ja si pred cestou vynuluji palubni pocitac a ono mi to vse spocita vcetne prumerne rychlosti, poctu km, spotreby atd. navic to samo pozna kdyz zastavim a tu dobu nepocita do jizdy.

 

Mozna az budu mit chrono tak treba take budu zapinat stopky :D , je fakt ze ten palubak meri jen v minutach ale na 800km je to jedno na cestu do prace by byly stopky gut.

 

 

edit - treba jen nejsou ty tve stopky zabehle skus to poradne procvakat treba se to usadi a zuby zapadnou tam kam maji, no ted jsem se dival na ty kola a nevypada to ze by procvakani pomohlo, jsou tam 2 pruzinky a asi nejsou uplne na spravnem miste - tak ten servis

 

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Tak to ja si pred cestou vynuluji palubni pocitac a ono mi to vse spocita vcetne prumerne rychlosti, poctu km, spotreby atd. navic to samo pozna kdyz zastavim a tu dobu nepocita do jizdy.

 

Tak v dovolenkovém voze mám stopky i na desetiny vteřin, asi jediná dobrá věc co ten hloupý iDrive umí...

 

Stopky jsem procvakával pořádně a nic, už jsem psal Günterovi, snad to stihnu vyřídit do konce týdne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to ani tak chronoúchylka jako praktická věc - nemusím si pamatovat v kolik jsem vyrazil na cestu, stopky mi ukazují jak dlouho jsem na cestě (ne že bych jel jako o závod :D ) Máš dvoje hodinky, tak si jedny nastav na 0,00 hodin, kdy vyjedeš a máš to místo stopek

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska zapnul chronograf na svých Steinhart Chrono II a zjistil jsem, že nefunguje minutový sčítač chronografu - respektive občas ručka poskočí - za 10minut udělal tak 4minuty... Hodinky jinak pracují normálně. Nikde mi neupadly, ani do nich nemohlo natéct.

 

Co by to mohlo být?

Až to v servise zistia, daj vedieť vo fóre. Mne sa to isté stalo na dvoch kusoch IWC GST s rovnakým kalibrom...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

neuveritelne ale tento isty problem so stopkami mam aj ja na HAMILTONOCHnosene 2mesiace... Su v zarucnej dobe tak som ich supol do jedineho autorizovaneho servisu na SVK v rimavskej sobote. Tento tyzden by to mali vyriesit tak som zvedavy. Ak budu skor OK ako tvoje dam vediet cim to bolo, ak mi to zradia....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
neuveritelne ale tento isty problem so stopkami mam aj ja na HAMILTONOCHnosene 2mesiace... Su v zarucnej dobe tak som ich supol do jedineho autorizovaneho servisu na SVK v rimavskej sobote. Tento tyzden by to mali vyriesit tak som zvedavy. Ak budu skor OK ako tvoje dam vediet cim to bolo, ak mi to zradia....

 

Mě z německa napsali, že to zkontrolovali a nic tomu prý nebylo - každopádně když mi hodinky přišly, tak fungují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě z německa napsali, že to zkontrolovali a nic tomu prý nebylo - každopádně když mi hodinky přišly, tak fungují...

Áno, to mi zo servisu IWC písali tiež. Pritom pri odovzdávaní na servis som to ukazoval. Nakoniec som to musel filmovať na videokazetu, aby sa mnou vôbec zaoberali...

 

Tipujem, že po pár dňoch nosenia sa ti chyba prejaví zasa... Daj vedieť.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada
Áno, to mi zo servisu IWC písali tiež. Pritom pri odovzdávaní na servis som to ukazoval. Nakoniec som to musel filmovať na videokazetu, aby sa mnou vôbec zaoberali...

 

Tipujem, že po pár dňoch nosenia sa ti chyba prejaví zasa... Daj vedieť.

 

Nestraš! Naštěstí už mám konečně zpátky svůj druhý chronograf z opravy, takže nezůstanu bez stopek, ale tam nemám hodinový sčítač, takže všecko budu muset odřídit za 45minut :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se mi párkrát stalo, že mi ze záručního servisu vrátili spravenou věc s komentářem "nic tomu nebylo" (nešlo o hodinky). Nejsem si jistý, ale myslím, že tímto si prodejce snaží ušetřit jeden pokus zákazníka o reklamaci vady, aby mu nemusel později vracet peníze (po několika reklamacích stejné vady na to má právo). Nevím, možná jsem jen paranoidní, ale vím stoprocentně, že reklamuji jen vadné zboží a ono se zázračně vrací spravené bez jediného zásahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...