Přejít na obsah

Renovace Glahutte 17 Rubis


Doporučené příspěvky

Po nějakém čase rozmýšlení jsme se rozhodli poslat na renovaci hodinky po dědovi. Výsledkem jsem já osobně nadšen. Tímto děkuji Apepovi za poskytnutý kontakt a za cenné rady. Tady pár fotografií z průběhu a výsledek

U koho jste je delali, muzu-li se zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně tak, každému návštěvu u Andrého vřele doporučuji - sám se taky musím pochlubit s další renovací, kterou pro mne dělal. Před časem jsem tady na fóru koupil GUB 1 (od Edy - s dovolením připojuji jeho fotky původního stavu), a protože se mi jejich vzhled zdál trochu smutný, barvy přece jen už trochu vybledlé, atp., což jim neubíralo samozřejmě na sběratelské hodnotě, ale já zase nejsem takový sběratel, spíš uživatel (snad to není nic proti ničemu :)), tak jsem se s Andrém domluvil a hodinky mu poslal. Neměl bohužel jiný číselník, na GUB 1 je toho už málo, jsou to padesátá léta, nicméně strojek pochválil, že je skutečně kvalitní a spolehlivý, nakonec se tedy renovace realizovala a tento týden si pro hodinky jedu. Až je budu mít, tak sem hodím fotky další.

post-3657-1246431608.jpg

post-3657-1246431659.jpg

post-3657-1246432978.jpg

post-3657-1246433007.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně tak, každému návštěvu u Andrého vřele doporučuji - sám se taky musím pochlubit s další renovací, kterou pro mne dělal. Před časem jsem tady na fóru koupil GUB 1 (od Edy - s dovolením připojuji jeho fotky původního stavu), a protože se mi jejich vzhled zdál trochu smutný, barvy přece jen už trochu vybledlé, atp., což jim neubíralo samozřejmě na sběratelské hodnotě, ale já zase nejsem takový sběratel, spíš uživatel (snad to není nic proti ničemu :)), tak jsem se s Andrém domluvil a hodinky mu poslal. Neměl bohužel jiný číselník, na GUB 1 je toho už málo, jsou to padesátá léta, nicméně strojek pochválil, že je skutečně kvalitní a spolehlivý, nakonec se tedy renovace realizovala a tento týden si pro hodinky jedu. Až je budu mít, tak sem hodím fotky další.

 

Ten pruhled na strojek s neprimo pohanenou centralni vterinovkou se mi moc libi. Je to takova prijemna moderni variace na vintage hodinky, ktere pruhled nemivaly. Sklo bude asi mineral, ze (nebo akrylat)? Sikovny chlapik, ten pan Stoppok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten pruhled na strojek s neprimo pohanenou centralni vterinovkou se mi moc libi. Je to takova prijemna moderni variace na vintage hodinky, ktere pruhled nemivaly. Sklo bude asi mineral, ze (nebo akrylat)? Sikovny chlapik, ten pan Stoppok.

Je to akrylát (na číselníku), André ale dává vždycky i ještě jedno náhradní, jako bonus :) Edit: To dýnko s průhledem je z nerezu a sklo je minerál.

Upraveno uživatelem Apep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Jaká byla cena, mám podobný kousek po dědovi.

 

 

Apep už o tom psal v tomto vlákně: http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...13348&st=20

 

Hallo Herr ......., hier die Möglichkeiten des großen 36mm Gehäuses in goldfarben, mit oder ohne Glasboden und den möglichen großen (größten) 33mm Zifferblättern für Ihre Handaufzugsuhr (ohne Datum) Kal. 70.1 oder 70.3 von Glashütte.

Preise:

Zifferblatt 36,00 Euro

Gehäuse (ohne Glasboden) G2/01 95,00 Euro

Gehäuse (mit Glasboden) G2/01G 105,00 Euro

Zeigersätze mit Leuchtmasse 11,00 Euro und ohne Leuchtmasse 8,00 Euro

Lederband in braun oder schwarz mit Glashütte Innenprägung 8,50 Euro

Versandkosten 9,00 Euro (Hermespaket)

 

Evtl. passt Ihr alter Boden auf das Gehäuse.

Bilder, wie Ihre Uhr dann mal aussehen könnte, sehen Sie auf der Homepage unter www.as-glashuette.de "Antike GUB Sammleruhren"

 

Ein Angebot zum Umbau, bei gleichzeitiger vollständiger Revision, bei uns, unterbreiten wir gern auf Anfrage.

 

Viele Grüße aus Glashütte

 

André Stoppok

 

AS Glashütte/Sa.

Dresdner Straße 7

01768 Glashütte

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

Pánové, nevíte, kde se dá pořídit nerezové pouzdro pro východoněmecké hodinky Glashütte s kal. 70.1? Na ebay jsem našel pouze pouzdra na kal. 75. Nevím, jaký je jejich původ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplňuji, že jsem zkoušel napsat hodináři Schwartzerovi z Magdeburgu, který mimo jiné prodává přes ebay nerezová pouzdra na kal. 74 a 75. Odpověděl mi, že na kal. 70.1 nová pouzdra nemá a použití pouzdra, které je určeno pro kal. 74 a 75, není možné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ještě mě napadá otázka. Opravdu nelze použít pouzdro určené pro kalibry 74 a 75 (automaty) také pro kalibry 69 a 70 (ruční nátah)? Hodinář by to měl vědět, ale zvenčí se mi to okem jeví tak, že automaty mají stejné pouzdro, pouze dýnko je jiné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...