Přejít na obsah

sprisneni SWISS MADE


Slick

Doporučené příspěvky

Podle mne by bylo pro nas jako zakazniky nejlepsi aby SWISS MADE = KOMPLETT MADE IN SWISS. Urcite to neni jednoducha problematika, naklady verzus finalni cena, ale je mi soufl z toho jak kazdy 'taman' vesele mate nevedouci spoluobcany.

 

Kdyz nejsou hodinky komplet SWISS tak muzou prece jeste stale mit napr SWISS MOVT :), pokud teda ten MOVT Miyota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to znamenat to, co to označuje, nic víc, nic míň. Prostě naplnit co nejpřesněji formu obsahem a tomu co nejblíže přizpůsobit pravidla. Podle mně to s kvalitou a tak nemá nic společného, od toho je cosc certifikát, normy na vodotěsnost a pod., je to označení původu, výroby, udělání. To, jak se přesně stanoví, co je a co už není někde vyrobeno, je pochopitelně oříšek, ale řešitelný, v eu se tím zabývají tisíce lidí, co berou miliardy ročně. myslím, že zrovinka stanovení pravidel pro označování výrobků je je dobrou náplní činnosti pro brusel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mělo by to znamenat to, co to označuje, nic víc, nic míň. Prostě naplnit co nejpřesněji formu obsahem a tomu co nejblíže přizpůsobit pravidla. Podle mně to s kvalitou a tak nemá nic společného, od toho je cosc certifikát, normy na vodotěsnost a pod., je to označení původu, výroby, udělání. To, jak se přesně stanoví, co je a co už není někde vyrobeno, je pochopitelně oříšek, ale řešitelný, v eu se tím zabývají tisíce lidí, co berou miliardy ročně. myslím, že zrovinka stanovení pravidel pro označování výrobků je je dobrou náplní činnosti pro brusel.

 

:speak_cool: to by bylo skvele, kdyz uz na nas 'organy EU' mysli tim ze donutili mob.operatory 'prehodnotit' roaming, tak by se mohli uplne stejne zamerit na exaktni definice :smile_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slick: problém je, že nás nikdo nemate. certifikační autorita si "swiss made" nepochybně skrze auditory prověřuje a firmy IMHO nepodvádí. Holt je to moc volné... Bití jsme my, protože to v nás evokuje jakousi poctivou srdcovou tradiční hodinařinu...

 

Ted jsi to vystihl. Chce to presne definovat a smitec.

 

ad mateni: Ja mel na mysli takove to klasicke: "Ale paninko, to je SWISS MADE, vidite tady dole? To je prace mistru sveho oboru": pravil pan trimajice v ruce puzzle z ruznych casti Asie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty slušnější firmy (rozuměj firmy, který z tebe chtějí vytáhnout co nejvíc peněz) pochopily, že swiss made už je dneska tak trochu o ničem a udělaly si pro sebe menší hřišťátka, který mají působit jako známka kvality - viz Poincon de Geneve, Fleuritest a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty slušnější firmy (rozuměj firmy, který z tebe chtějí vytáhnout co nejvíc peněz) pochopily, že swiss made už je dneska tak trochu o ničem a udělaly si pro sebe menší hřišťátka, který mají působit jako známka kvality - viz Poincon de Geneve, Fleuritest a podobně.

:jawdrop: wow tak to jsem netusil :jawdrop:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Swiss made je jen marketingovej blábol co zvýhodňuje jednu skupinu před druhou, ale primárně je to nástroj na lepší odchyt hejlů. V dnešní rychlý době je na některý zboží potřeba dávat takovéto pseudoznačky kvality. Taková značka musí být úderná a lehce sdělitelná, založená na nějakým reálu (tradice je super, vždy rádi zamáčkneme slzu nostalgie). Musí mít systém primitivní jak facka, aby to pochopil i ten největší trotl, ale musí zároveň poskytovat dobrý manévrovací prostor. Odborný výklad musí být natolik komplikovaný a nejasný, aby odradil většinu hnidopichů. Pak stačí jen roztáhnout sítě a hejlové přifrčej sami. Dříve bylo snahou, a to nejenom v hodinařině, vytvořit výrobek s co nejdelším servisním intervalem a bez potřeby výměny vojetejch součástek. Prostě se co nejvíc přiblížit ideálu, aby to fungoval furt. Dokonalý tech. řešení, supr materiály a ultimátní zpracování. Toto si dnes ve všech parametrech udrželo jen málo značek a většinou jsou to ty, u kterých na ciferáku neuvidíte žádný Swiss made, i když jsou Swiss jak řemen. Dnes například u hodinek díky naprosto nesmyslný např. WR 200 a jinejch označení, jako M ATM, Bar....má většina těch, co se víc či míň zajímaj o hodinky, naprostej guláš v tom, co s nima mohou vlastně dělat. Proto možná taky nikde není udávanej hydrostatickej tlak vyjádřenej třeba v kPa. Pak by si každej, kdo dojel základku, mohl spočítat, v kolika metrech mu do nich nateče. Navíc jsou nuceni, pod hrozbou neplatnosti některýho z údajů, každej x interval nechávat tyto hodnoty překontrolovat a něco v nich vyměnit. Pak je ještě plno dalších podobnejch hejlovin. Za všechny, takovej ten globální servis nabízenej třeba firmou xy. Jak vám přepucnou pouzdro, rozeberou stroj, všechno tam vyměněj a za pořádnej ranec vám to pošlou s ostentativně přiloženým pytlíčkem původního haraburdí. Tady se vlastně nabízí otázka, co je vlastně špatně, kdy po x letech byla provedena taková brutální výměna navíc, když v té echt hodinařině se nepočítá na desítky, ale na stovky.

 

P.S. hehe... měl jsem to rozepsaný a když jsem se k tomu vrátil, tak jste si to zatím převyprávěli sami... tak sorry

Upraveno uživatelem hciq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...