Přejít na obsah

Prosím radu -výběr DVD rekordéru s hard diskem


Conrad

Doporučené příspěvky

Na světě TV Freak vyšel dnes hezký článek popisující DVB vysílání a některé jeho normy. Není tam ale nic o DVB-C nebo DVB-H.

 

http://www.tvfreak.cz/art_doc-4656822ED8A9...CD0029B581.html

 

Milý Patriku díky za snahu,ale text je pro mne asi tak srozumitelný jako by byl například tento pro tebe

http://www.gist.nadory.cz/1-definice.html

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to uvedl jako příklad toho, že nemá smysl investovat do nějakého drahého kombinovaného zařízení s vizí, že to vydrží x let. DVD rekordér je morálně zastaralý už nyní:

1) disk

a) zpravidla dost malý disk, bývá obvykle v řádech stovek MB a přitom se běžně prodávají 2 TB disky

B) zpravidla možnost montáže jen jednoho disku

c) disk je zpravidla (i když existují dražší varianty se šuplíkovým HDD) namontován napevno, jeho vyjmutí (v případě poruchy, výměny za větší) vyžaduje rozebrání celého přístroje a ztrátu záruky. Ne vždy přístroj podporuje větší disky, někdy může používat i speciální formát souborů. Někdy je tak nutné nakupovat předražený HDD přímo v servisu výrobce.

d) data na disku bývají někdy kódována, je tak problém v případě, že je chceš dále zpracovávat

 

2) mechanika - místo DVD se začíná postupně prosazovat blue-ray

 

3) tuner - obvykle mají jen DVB-T, navíc obvykle zvládají jen MPEG-2 (např. v Praze už pokusně ve 4. multiplexu vysílá HD Nova a ČT1 v normě MPEG4). Jen nejdražší přístroje zvládají i DVB-S a jen málo z nich již používaný DVB-S2. Na DVB-C pravděpodobně nenarazíš vůbec.

 

4) jakákoliv oprava je dost drahá. Když se ti na PC porouchá vypalovačka, koupíš za pár stovek novou. Když se ti porouchá v DVD rekordéru stáhne tě servis o několik tisíc.

 

Proto bych doporučil nějaký ten STB. Aktuálně píšeš, že si vystačíš s DVB-T, takový seženeš za tisícovku http://www.dvbtshop.net/index.php?wid=me610t a k němu koupíš za 2 - 3 tisíce externí HDD v USB boxu. Až se rozhodneš přejít na satelit, tak si koupíš jen takový co zvládá DVB-S (nebo dražší s DVB-S2) a budeš mít ztrátu jen 1090 Kč (ten HDD připojíš k tomu novému). A ani to nemusí platit, můžeš dále využívat oba (když si koupíš další HDD) a nahrávat tak jak z DVB-T, tak ze satelitu a třeba i naráz. Nebo ho využít jen jako STB k druhé (třetí, čtvrté, páté) TV do kuchyně (ložnice, koupelny, dětského pokoje,...). Popřípadě rovnou koupíš model co umí DVB-T a DVB-S (neumí DVB-S2) za tři tisíce (a budeš na něj opět moct nahrávat 2 programy naráz).

 

Podle mého názoru budeš těch filmů vypalovat minimum, většinou stejně půjde jen o to, aby ti neutekl nějaký film / díl seriálu. A když budeš potřebovat vypálit, není nic jednoduššího, než USB Box s HDD odpojit od STB a připojit k PC a můžeš začít vypalovat.

 

U DVB-C to bude komplikovanější, tady si připrav tak 10 tisíc :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já s ním osobní zkušenost nemám, jak jsem napsal, vyřešil jsem to koupí USB tuneru k notebooku, ale nezáleží tak trochu na disku? Jaký k tomu má připojený HDD? Jestli klasický desktopový 3,5", tak ten se připojuje ještě přes adaptér do 230 V zásuvky. Mám doma jeden takový (občas ho připojuji k routeru) a ten se točí i když ho připojím jen do elektřiny, ani ho nemusím připojovat k routeru.

Trochu jiné by to mohlo být při připojení notebookového 1,8 nebo 2,5" disku, ten se napájí jen z USB, tam by záleželo na tom, jestli ve stand-by provozu je USB port napájen.

Může to být u různých přístrojů různé, dával jsem odkaz na ten nejlevnější, právě z důvodu omezené morální životnosti, možná je to u dražšího jiné. Samozřejmě není nutné připojovat klasický HDD, je možné připojit i flash disk (stejně jako tu SD kartu, nebo přes USB čtečku jakoukoliv paměťovou kartu - doma k routeru občas připojím takhle CF kartu z foťáku). Nevýhodou je potom velmi malá kapacita. Na 1 film nebo 1 díl seriálu není problém, ale když toho bude chtít nahrát víc (třeba při odjezdu na dovolenou) tak už to nejspíš stačit nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) disk

a) zpravidla dost malý disk, bývá obvykle v řádech stovek MB a přitom se běžně prodávají 2 TB disky

B) zpravidla možnost montáže jen jednoho disku

c) disk je zpravidla (i když existují dražší varianty se šuplíkovým HDD) namontován napevno, jeho vyjmutí (v případě poruchy, výměny za větší) vyžaduje rozebrání celého přístroje a ztrátu záruky. Ne vždy přístroj podporuje větší disky, někdy může používat i speciální formát souborů. Někdy je tak nutné nakupovat předražený HDD přímo v servisu výrobce.

d) data na disku bývají někdy kódována, je tak problém v případě, že je chceš dále zpracovávat

 

2) mechanika - místo DVD se začíná postupně prosazovat blue-ray

 

3) tuner - obvykle mají jen DVB-T, navíc obvykle zvládají jen MPEG-2 (např. v Praze už pokusně ve 4. multiplexu vysílá HD Nova a ČT1 v normě MPEG4). Jen nejdražší přístroje zvládají i DVB-S a jen málo z nich již používaný DVB-S2. Na DVB-C pravděpodobně nenarazíš vůbec.

 

4) jakákoliv oprava je dost drahá. Když se ti na PC porouchá vypalovačka, koupíš za pár stovek novou. Když se ti porouchá v DVD rekordéru stáhne tě servis o několik tisíc.

 

1.Disk?a co?

a)Zcala normální standard je 250 GIGA

B)?jeden disk 250 giga stačí každýmu

c)když se mi pokazí disk ,stejně tak cokoliv jinýho ,proč bych ho vymontovával já a tím přišel o záruku?normálně du do krámu na rekalamaci ne?nechápu

d)kódována?taky nechápu

2.Blue-ray se neprosazuje vůbec a naopak sou s ním čím dál větší potíže(v půjčovnách půlka filmů problémy s poškrábáním například)

3.Tuner dvb-t naprosto stačí,v mpeg se u nás reálně nebude vysílat ani za 10 let (stačí si o tom něco přečíst)

4.Ono pokazit se může všechno že?

Upraveno uživatelem panedge
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ehm, ja ted uzivam doma cca 2 TB... :D

2 TB v PVR? Proboha, co tam nahráváš? Já tam mám 500 GB jenom proto, že jsem tam vyhodil původní disk z PC, když jsem si koupil větší. Nacpal jsem tam všechny MP3, to je asi 100 GB a dalších asi 100 GB jsou nahrávky, co jsem se ještě na ně nestačil podívat. Ani se nestíhám dívat na to, co jsem nahrál a občas se stane, že film dávají v TV znovu a já ho ještě nestačil zkouknout ze záznamu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.Disk?a co?

a)Zcala normální standard je 250 GIGA

B)?jeden disk 250 giga stačí každýmu

c)když se mi pokazí disk ,stejně tak cokoliv jinýho ,proč bych ho vymontovával já a tím přišel o záruku?normálně du do krámu na rekalamaci ne?nechápu

d)kódována?taky nechápu

2.Blue-ray se neprosazuje vůbec a naopak sou s ním čím dál větší potíže(v půjčovnách půlka filmů problémy s poškrábáním například)

3.Tuner dvb-t naprosto stačí,v mpeg se u nás reálně nebude vysílat ani za 10 let (stačí si o tom něco přečíst)

4.Ono pokazit se může všechno že?

a) Omyl, chtěl jsem samozřejmě napsat GB a ne MB.

B) Když se ti pokazí disk v rámci dvouleté záruky na přístroj, tak ano. Jenže životnost dnešních disků je počítána na 3 - 5 let (při trvalém používání, v DVD rekordéru vydrží samozřejmě déle; ovšem tam je to zase obtížnější s chlazením oproti externímu).

d) Ano, některé přístroje ukládají data na disk v kódované formě. Někdy "neúmyslně" - nějaký proprietální FAT systém, někdy úmyslně. Snaha filmových lobby na omezení kopírování filmů. Dokonce je v normě DVB-T vysínání vyhrazeno, že konkrétní vysílání může mít označení (tzv. flag), že nesmí být nahráváno a nebo může být nahráváno, ale pouze kódovaně, právě aby si divák nemohl pořad zkopírovat. Zatím se používá spíše jen v USA, ale je jen otázkou času, kdy to dorazí i do Evropy.

3) Jinak v mpeg se vysílá uz teď. A to v MPEG2 (multiplexy 1, 2 a 3) a v MPEG4 (multiplex 4) - sám ho v Praze chytám.

4) ano, pokazit se může všechno, proto je dobré, když se to dá levně opravit (vyměnit)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Potřeboval bych nahradit Playstation 3 s Play TV modulem jakožto rekordér TV vysílání.

Nečetl jsem diskuzi nahoře celou, ale vzhledem k datu by to asi bylo po více než šesti letech dost neaktuální.

 

- Chtěl bych "krabičku", která umí nahrávat DVB T vysílání a kvůli těm několika HD stanicím i DVB T2. Nejde mi o DVB S ani C.

Nevím jestli je nutnost mít dva tunery, nebo jeden duální, ale chtěl bych mít i možnost nahrávat jeden program a na druhý se současně dívat.

 - Zadávání programů na časové ose, nebo zadat jen čas nahrávky, případně denní opakování, ale to je asi standard.

 - FullHD výstup přes HDMI, Ethernet, ale raději Wifi a připojení na domácí NAS server.

 - Na PS3 jsem to myslím využil 2x ale byl by fajn možný export nahraného souboru (třeba jako v případě PS3 ve formátu m2ts)

 - Nevadil by Youtube client, prcek vyžaduje před spaním desetiminutovku videí s tématikou výtahů, vlaků atd...

 

Nevím jestli toho nechci moc, ale já na TV pořady v reálném čase nekoukám. Vyselektuji co mě zajímá, zkouknu kdy se mi chce a smažu. Takhle jsem to dělal na PS3 a fungovalo to tak jak jsem popsal v požadavcích nahoře.

 

Co myslíte? Koukal jsem na nějaké Dreamboxy a věci od VU+ a přišlo mi to hodně o satelitním vysílání, tak nevím jestli to není zbytečný. Kdyby to stálo do deseti, bylo by to fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych šel cestou:

 

a) pokud ti funguje PS3 tak bych ho dál používal (pokud ti odešlo, tak teď vzhledem k ps4 se jich povaluje k prodeji všude dost

B) postavit něco samo domo na bázi RPi (hledej OSMC, openlec) - výhoda tohoto řešení je, že tam doinstaluješ cokoli si budeš přát a nejsi tedy omezen tím jak to někde v číně vymysleli - jenom pozor nemá to tuner, takže je ho k tomu potřeba připojit (asi formou STB)

c) použít navržené řešení STB a disku (umí to relativně každá krabička od 1k výš), ale moje zkušenosti s UI těchto mašinek jsou dosti strašné a možná i omezující

 

a jako poslední variantu bych zvážil nějakou službu jako je O2TV, která pár hodin drží archiv a můžeš z archivu po tuto dobu přehrát případně pak selektivně pořady nahrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VS: to nevypadá špatně. Jeden tuner by stačil, pokud to znamená, že duální umí jednu věc nahrát a jinou současně zobrazovat.

 

bandi: já mám právě obavu z toho uživatelského rozhraní, jak to dole popisuje Monk. Používám to přece jen denně a mám tam třeba padesát nahraných pořadů na zkouknutí.

 

Monk: když mi první (tlustá) generace PS3 odešla za svitu červené ledky smrti, pár dní jsem hledal a chtěl jí nahradit něčím co se k tomu lépe hodí, ale trvalo to dlouho a tak jsem v časové tísni koupil další PS3 (hubenou) a tu mám doteď. Přijde mi jako blbost, že bych nakonec nenašel na TV něco jiného, vhodnějšího, než funící herní konzoli. To co píšeš vypadá dobře a pročtu to, ale to asi dohromady nedám, proto jsem začal s něčím hotovým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden tuner by stačil, pokud to znamená, že duální umí jednu věc nahrát a jinou současně zobrazovat.

 

 

Jeden tuner umožňuje nahrávat program a současně sledovat jiný program ve stejném multiplexu nebo ze záznamu.

2 tunery umožňují současně nahrávat 2 programy a sledovat třetí v rámci dvou multiplexů nebo ze záznamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Máte někdo konkrétní zkušenost s produkty od VU+?

Na prodejně asi nikde k vidění není a nechce se mi to objednávat jen podle specifikace naslepo.

Líbí se mi tenhle:

https://www.alza.cz/vu-duo2-combo-dvb-s2-t2-1tb-d1533404.htm

 

Jsem zmatenej z mnoha kombinací a nevím jestli je lepší mít samostatně tuner T/T2 a zabudovaný S2 a nebo zabudovaný S2/T2?

Chtěl bych každopádně na jeden program koukat a druhý případně zároveň nahrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo konkrétní zkušenost s produkty od VU+?

Na prodejně asi nikde k vidění není a nechce se mi to objednávat jen podle specifikace naslepo.

Líbí se mi tenhle:

https://www.alza.cz/vu-duo2-combo-dvb-s2-t2-1tb-d1533404.htm

 

Jsem zmatenej z mnoha kombinací a nevím jestli je lepší mít samostatně tuner T/T2 a zabudovaný S2 a nebo zabudovaný S2/T2?

Chtěl bych každopádně na jeden program koukat a druhý případně zároveň nahrávat.

vu+ solo 4k ma dva tunery a 4 virtuálne môžeš nahrávať a zároveň pozerať ale potrebuješ lnb monoblok Twin s dvomi výstupmi do dvoch tunerov a máš to na jednu parabolu 2 satelity... mam len sat,nemám terestriál tuner..odporúčam aspoň 2 tera koli kapacite nahrávania, za 5 dní som nahral 300 giga filmov v fhd.. živé vysielanie už nepozerám nahram len čo chcem pozerať a nečakám kedy to budú dávať, otravné reklamy pretocim. Odporúčam priplatiť a ísť do 4k... okrem toho možnosť sharing ako veľká pridaná hodnota.... Upraveno uživatelem ewolucionar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám to stejně. Do deseti hodin večer nemám na TV čas a pak chci cca do půlnoci koukat na co chci já. Mě se zatím do paraboly nechce, stačí mi pozemní. Denně nahrají tak dva pořady a jeden až dva zkouknu a smažu, takže 1TB stačí bohatě. I teď se mi záznamy hromadí a HDD mám 320GB. Já nevím, jestli využijí 4K. chtěl jsem vybrat DUO2 s co nejméně sat.tunery a s co nejvíce T2, resp. abych jednu věc nahrával a na druhou koukal, maximálně dvě nahrával a na třetí koukal na tuneru TV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dal jsem na tvou radu a koupil VU+ SOLO 4K s dual S2 a dual T2.

Je to možná overkill na nahrávání DVB-T, ale vypadá to na hodně slušný přístroj.

Instalace HDD a základní konfigurace je za mnou, ještě je musím skamarádit s NAS serverem a displej mi neukazuje loga stanic vysílaných přes DVB-T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...