Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jo, jinak MIBO to dá - o nosnosti jsem psal tady: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/20786-koloběžky/?p=769938

Miba bych se vůbec nebál a mohu jen a jen doporučit. I Kostka vyrábí více modelových řad. Zaměřil bych se především na řadu MAX, u té uvádějí nosnost 150kg. Tour a Fun tuším jen 100kg. https://www.kostkakolobezky.cz/109-max

Upraveno uživatelem dr.bike
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
V 10. 9. 2019 v 19:29, dr.bike napsal:

Mám Káčko s 16/16. Jezdím ji každý den do práce. Obratná, lehká a když si dupnu i rychlá. Ženě jsem pořídil Mibo Mastra (viz pár postů výše se stařičkou tramvají). Káčko je srdeční záležitost. Víc nemám co dodat  :rolleyes: .

 

tumblr_inline_oaxtmxHR7E1qd1lwz_1280.jpg

Dneska jsem tu našel vlákno o kolobrndách a to mě potěšilo, neboť také vlastním a jezdím jednu velmi podobnou této modré.

Vychází z modelu K-Bike K7, ale má vzadu 16" kolo a jmenuje se Friend.

Produkuje je jedna firmička v Praze, kde jsem jí kupoval a jsem s ní velmi spokojený.

Viz: https://www.kolobezky-pro-dospele.cz/products/kolobezka-friend/

Prodávající a výrobci jsou velmi milí lidé a mohu je tedy velmi doporučit.

Zde je jedna recenze: https://priblizovadla.cz/kolobezka-friend/

 

A fotka té mojí

 

 

kolobezka.jpg

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jerryl - každý má svůj vkus a možná to funguje, ale tenhle jeklový svařenec se mi nelíbí. Nějak mi není jasné stupátko s nášlapnou plochou jen v zadní části, já mám rád delší, kam se mi vejdou obě nohy a navíc někdy stojím víc vpředu a jindy víc vzadu. A zdá se mi to nebo jsou ty podélné jekly vpředu otevřené? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezdá.
Kolobka je v podstatě z tohoto: www.kolobezka.com
Jsou to drobný kolobky. Dle mého stylově hozený do zábavy a sportu, než nějakého "cestováni" a pohodlí
Ale mě se strašně líbí a kdybych kupoval kolobku, a že už jsem byl několikrát načatý, tak pro zábavu K6 je pro mě...:-)
Mě jsou jak vzhledově, tak i vším okolo sympatické...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, estetika je věc názoru, ale ten zbytek se týká geometrie a ergonomie. Stát vpředu a odrážet se, to je opravdu styl paní radová. Podívej se na nějaká videa, jak se má jezdit a jaké děláš chyby. Ty máš velkou skládací Kostku, ta má samozřejmě delší nášlap, než koloběžka 16*16. Ten náběh vpředu je dobrý při případném škrtnutí spodku, navíc je nášlap pevnější (potvrdí nějaký strojař). Já sice nemám tento typ, ale K-5, babičku tohoto typu. Káčka jsou prostě klasika a srdcovka. A to, že jsou Jäkly děravé, má výhodu, že případnou vodu vyliješ, jak říká Petr Vavruša. Kostky měly dřív problém, že se do zazátkovaných trubek dostávala voda, což není dobré. Nyní pokud si dobře vzpomínám dělají trubky s povrchovou úpravou vnitřku. Toto dělají i někteří výrobci ocelových kol. Problém s délkou nášlapu mají majitelé ploutví třeba i na Kicbike, musí je ve sjezdech za sebe dávat šikmo.

Upraveno uživatelem zbuddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ivane i ostatní,

na tom vzhledu se skoro shodneme, mě se také líbí velký koloběžky, jako máš ty a pořád po nich pokukuju, ale nakonec u mě převážily požadované vlastnosti.

Já ji mám hlavně jako městské pohybovadlo po Praze, a velikostí je pro mě minimum pro trochu rozumnou jízdu a maximum pro rychlou přepravu autem a MHD a i tak se musí přimhouřit oko.

Z počátku jsem koukal na K5, ale připadalo mi to, jako by ji někdo dělal na koleně v garáži. No ono to tak skoro je :)

Pak mi kamarád půjčil K7 a ejhle ono to vůbec nejelo blbě a tak jsem se o Káčka začal zajímat víc a dopadlo to jak vidíš.

Není to zrovna modelka, ale ona je to taková láska na druhý pohled, protože dělá radost tím, že prostě funguje a je to léty prověřená prakticky nezničitelná konstrukce.

Ale je to jenom koloběžka - 2 kola a něco mezi tím, takže by bylo blbý, kdyby to nefungovalo.

 

Délka nášlapu? 

toho jsem se jako nováček také bál, ale není vůbec potřeba, protože nohy se většinou střídají, takže stojí jenom jedna noha a při sjezdu se nohy trohu vybočí a není problém.

Naopak delší nášlap by prodlužoval rozvor a tím zvětšoval pružnost a pravděpodobnost škrtání spodkem.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Koukám, že je jsou tady koloběžky. :D

Já mám asi rok Trexx-e a jsem fakt moc spokojenej. Od té doby kolo docela zahálí. Ujedu na ní při stejné námaze přibližně stejnou vzdálenost jako na kole, akorát trochu pomaleji. Do kopce se jí moc nechce, ale jak se to srovná tak frčí skoro sama. A z kopečka fajn zážitek.
Měl jsem možnost si tenhle typ vyzkoušet od kámošky a sedla tak jsem ji pak pořídil.

 

1.jpg

IMG_2183.JPG

IMG_2561.JPG

RKGQ9758.JPG

Upraveno uživatelem biknik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, tak jsem se konečně letos taky sklouznul. Nechci se vymlouvat, ale stále to nevycházelo a asi jsem dal párkrát přednost jiným aktivitám. Před dvěma týdny jsem jel na pár dnů služebně do Německa a tak jsem si vzal Kostičku sebou, co kdyby. Je skládací a v kufru moc místa nezabere, tak co. Nevyšlo to předminulý pátek, sobotu ani neděli, celý den v práci a pak už jsem byl zralý tak na večeři, jedno pivo a postel. Ale v pondělí to konečně klaplo a tak jsem si vymyslel na rozhýbání takový malý okruh po okolí. Mezi Lipskem a Drážďany je sice placka, ale kupodivu ne úplná, je tu hodně lesů, rybníků, větrných mlýnů, jsou tu docela malebné vesničky, ne jako v Alpách ale taky pěkné. Uprostřed trasy, po 8 km jsem se stavil v hotelu u rybníka, dal si pivko, po kterém mi děsně ztěžkly nohy, ale brzo jsem to zase rozjel. Ještě zastávka u mlýna, pozdravit kozy v místní minizoo a honem zpátky do našeho bezva prázdninového hotelu Wiesenhof, udělaného ze starého statku, abych se stihnul vysprchovat a zajít na skvělou véču. PS: Dalších pár dnů mne dost bolely nohy, po tom koronavirovém nicnedělání jsem fakt hrozná lemra.. 

104225458_1428778357306515_4245635963886153583_n.jpg

104182534_1428778333973184_634535844491441135_n.jpg

84316987_1428778383973179_4634229696249218568_n.jpg

IMG_20200615_174131~01.jpg

104125828_1428778420639842_5905925780398728900_o.jpg

104235611_1428778487306502_8578103543403355684_n.jpg

104217844_1428778523973165_399455955266389015_n.jpg

IMG_20200615_185948~01.jpg

Screenshot_20200615_184555_com.garmin.android.apps.connectmobile~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ivan Lelák napsal:

No jo, tak jsem se konečně letos taky sklouznul. Nechci se vymlouvat, ale stále to nevycházelo a asi jsem dal párkrát přednost jiným aktivitám. Před dvěma týdny jsem jel na pár dnů služebně do Německa a tak jsem si vzal Kostičku sebou, co kdyby. Je skládací a v kufru moc místa nezabere, tak co. Nevyšlo to předminulý pátek, sobotu ani neděli, celý den v práci a pak už jsem byl zralý tak na večeři, jedno pivo a postel. Ale v pondělí to konečně klaplo a tak jsem si vymyslel na rozhýbání takový malý okruh po okolí. Mezi Lipskem a Drážďany je sice placka, ale kupodivu ne úplná, je tu hodně lesů, rybníků, větrných mlýnů, jsou tu docela malebné vesničky, ne jako v Alpách ale taky pěkné. Uprostřed trasy, po 8 km jsem se stavil v hotelu u rybníka, dal si pivko, po kterém mi děsně ztěžkly nohy, ale brzo jsem to zase rozjel. Ještě zastávka u mlýna, pozdravit kozy v místní minizoo a honem zpátky do našeho bezva prázdninového hotelu Wiesenhof, udělaného ze starého statku, abych se stihnul vysprchovat a zajít na skvělou véču. PS: Dalších pár dnů mne dost bolely nohy, po tom koronavirovém nicnedělání jsem fakt hrozná lemra.. 

 

Přesně proto mě kolobky baví, ta skladnost. Do normálního auta se sklopnýma opěradlama vzadu se vejdou dva lidi a dvě kolobky i s dalšíma zavazadlama naprosto v pohodě a není nutné řešit žádný opruz s nosiči, zamykáním, starostmi o ukradení, apod. Já vím, že kolo se dá třeba rozložit, že na kole toho člověk ujede mnohem víc, zejména, pokud jsou někde kopečky, ale takhle člověk chce vzít s sebou "co kdyby", tak jsou ty kolobrndy super. Hrozně jsem si lebedil, když jsem si onehdá byl schopný dát sjezdový výlet Punkevním žlebem ve 3 dospělých a 2 dětech a všichni jsme se i s kolobkama v pohodě naložili do jednoho auta, bez jakéhokoliv nosiče, kufr zavřený. Pravda Galaxy není zrovna mrňous, ale taky to není žádný ultražebřinák typu Multivan, atp. Taky jsem udělal tu zkušenost, že nás s kolobkama vzali do busu, ze kterého by nás s kolama vyfakovali. Prostě, je to jen o něco menší stroj, ale ten malý rozdíl v rozměrech řeší překvapivě hodně situací a na takové lehké výletování je to paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...