Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Sphinxx napsal:

No, ale Mezka mám, jak jsem psal na terénní a hrubé jízdy, navíc tedy i vyjížďky s pejsky. Teď bych rád zkloubil velikost Wolfa a tvrdost s výdrží u Mezka, tak jsem se díval na Kostku, konkrétně tuto: https://www.kostkakolobezky.cz/mushing/669-kolobezka-kostka-mushing-racer-pro-g5.html 

Při Tvé postavě se podívej na MIBO, to jsou držáky a velkou kolobku si u nich vybereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 15 hodinami, biknik napsal:

Protože jsem z časových důvodů přidělal po koupi jen jeden a od té doby jsem se nerozhodl jestli budu používat oba blatníky a nebo žádný. :D
A taky mám pidi bonbón auto a sundavám přední kolo, když ji vezu a ten přední by překážel. Zatím jsem nebyl předním kolem nějak víc ohozen tak nechávám jak je. :D

Chápu. A zadní blatník je důležitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsíci...

Tyhle fristajlovky tady prohánějí snad všechny děti. Mladej na tom blbne asi dva roky, tak prej co jako máš konkrétně za otázky a kolik jseš ochotnej do toho nasypat? :D (jako odpoví gratis, myšleno jakej máš budget na tu fristajlku) :)

20200928_214412_copy_768x1088.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

ten rozdíl velikosti kol 20/12 je už dost velkej, nějak mi uniká smysl tohoto řešení. mám 16/12 a potom 20/20 a třeba v rychle projížděný zatáčce je rozdíl velikosti přední/zadní znát. ta 12 na zadku už je tak jako hraniční pro nějaký delší cesty.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele zrovna na kolobce bych vzhledem k ceně asi nešetřil.

Naše země je víceméně kolobková velmoc, je tu pár skvělých výrobců, tak je škoda vybírat kolobku v supermarketu :). Osobně mám výbornou dlouhodobou zkušenost s Mibo z Rožnova, jiní zde zase třeba s tou Kostkou atp.. Mibo mi geometrií, robustností i celkovou filozofií značky sedla nejvíc a proto jezdím na nich. Když teď koukám na jejich sortiment, tak bych např. volil 16/16 nebo 20/20.  Ale jak říkám, jiní zase milují Kostku, tak poradí něco od něj :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Harwey napsal:

Aha diky, ono na dlhsie trasy to urcite nebude, mozno po hradzi, okolo komina, par km denne. To uz ale asi bude stacit aj z Lidla alebo z Decathlonu...nie? Len tie nemaju take nosnosti.

Přidám se k názoru, že bych na koloběžce moc nešetřil. Velikost 26/12 je taková divná a protože v přímém srovnání poznáš okamžitě vliv velikosti kol na jízdu, raději bych trochu připlatil a koupil tuto 26/20:

https://www.kostkakolobezky.cz/tour/829-kolobezka-kostka-tour-max-g6.html

Máme doma vlastně skoro ty samé, jen Tour Fold, tedy skládací verzi. Zkoušeli jsme jich víc, proti čemukoliv s menšími koly jede lépe a po 5 sezónách vše funguje bez závad, i když posledních pár let jezdíme málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Harwey napsal:

Aha diky, ono na dlhsie trasy to urcite nebude, mozno po hradzi, okolo komina, par km denne. To uz ale asi bude stacit aj z Lidla alebo z Decathlonu...nie? Len tie nemaju take nosnosti.

Je to jako kolo ze supermarketu, takže na hovno náboje, ráfky, prostě všechny komponenty a vše co s tím souvisí. Navíc spousta levných značek se dělá s geometrií co kreslil nějaký ignorant. Těžký vergl s vysokým nášlapem spolehlivě odradí jakéhokoliv uživatele. Rozhodně doporučuji pořídit kolobku od firmy která ví co dělá.

Velmi zjednodušeně na popisované účely kola 26/20 nebo 20/20 nebo 20/16.
Kostka je hodně populární, sám jednu teď jezdím, tam bych doporučil Tour Fun nebo případně Tour Max
jako 26/20 kolobky, spolehlivý a bytelný, z menších Hill Fun nebo Hill Max. Ještě z vlastní zkušenosti můžu
mluvit za MIbo a Yedoo. Mibo Royal na 20/20 je super, počítej dvojnásobek ceny Kostky, u 26/20
Mibo Universe je cena srovnatelná s Tourkou Kostky.
Toliko české koloběžky (ještě Morxes, ale značku koupila Kostka a nové modely pod jejich taktovkou ještě
nejsou na trhu).
Yedoo je česká firma, ale na rozdíl od Kostky, Morxes a Mibo nevyrábí v ČR, nicméně neodvážil bych se proti
značce říct křivé slovo. Jezdil jsem ji a spokojenost veliká. Tady vybírej mezi Trexx, Roadstr a Dragstr, všechno
už je nová řada v hliníku a každá z nich je pecka.

Osobně z toho všeho - podle sebe, jsem velkej a těžkej, takže bych sahal po 26/20 a do finále bych vybral 
Tour Max, Universe a Trexx. Ale pokud není vysoká tak možná budete lovit ve 20/20 nebo 20/16 výběru.
Samozřejmě mrkni na bazarové, spousta paní nadšených z pohybu na tom jede 3x a pak to prodává :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka vsetkym za tipy a rady. V mojom pripade kvoli ZTP je dolezita hlavne vyska riaditok (co najvyssie), tak som predvybral zopar kolobiek od vsetkych troch hore spominanych CZ vyrobcov co ste spominali. Dnes sa vyskytla moznost vyskusania, aj v tejto blbej dobe, nastastie, takze nakoniec Yedoo Mula. Jasne, ze to nieje uplne high-end, ale nastastie sedi fajn, tak hadam mi ju zena pozicia:)

https://www.yedoo.eu/cs/produkt/mula-6PEdqw

 

IMG_20210227_210959.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...