Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Já dělám atletiku a  koloběžkám se taky hodně věnuju, stejně tak jako moje atletické okolí. Můj trenér je například několika násobný vice mistr světa, a kamarádi mistři Evropoy, světa... A všichni bez výjimky jezdíme na tomto stroji: http://www.e-kolobezka.cz/cs/katalog/kickbike-racemax-20-151?

Ten eshop je právě mýho trenéra a jeho kamarádů, takže budu rád, když si u nich něco koupíte, ale nechci tady dělat moc reklamu. Ta koloběžka je skvělá,  neuvěřitelně tuhý rám, který se nehnul ani když nás na tom stálo 140 kg. A když si ji obujete do lepších plášťů, tak jede sama. Není náhodou, že na ní jezdí všichni co se koloběhu pořádně věnují, a taky to, že na ni letos pojedou tour de france, zkuste si schválně najít kick france 2013 ,)

Upraveno uživatelem goodhoko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoko: hele mě osobně by asi nevyhovovaly ty pláště, jezdím často terénní sjezdy a tohle je spíš silnice, respektive jen silnice. Jinak Kick je asi vrchol nabídky, to je fakt. Já na silnici obouvám Schwalbe a do terénu Kenda, takže obojí má svoje. Se vou váhou jsem maximálně spokojen s vlastnostmi kolobky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

měl bych dotaz na zdejší koloběžkáře. Přemýšlíme s manželkou, že bychom si taky pořídili nějaké ty kolobrndy, ale upřímě nevíme jaké.

 

Prvně jsme uvažovali o Kostka UNI Cross 20" ale raději bychom dali přednost větším kolům, takže přemýšlíme spíše nad  KOSTKA TOUR Cross 2 26"

 

Jelikož nemáme možnost si koloběžku nikde vyzkoušet, tak se ptám, jaká verze by byla lepší. Jezdil bychom hlavně po městě po cyklostezskách atd. Na cestu si s koloběžkou v dnešním provozu netroufnu. Já měřím 176cm a vážím 85kg.

 

Díky za rady.

 

Ještě odkazy na ty kolobrndy:

http://www.kostka-kolobka.eu/cs/kostka-tour/245-kolobezka-kostka-tour-cross-2.html

http://www.kolobezky-pro-dospele.cz/products/kostka-20-uni-cross/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

měl bych dotaz na zdejší koloběžkáře. Přemýšlíme s manželkou, že bychom si taky pořídili nějaké ty kolobrndy, ale upřímě nevíme jaké.

 

Prvně jsme uvažovali o Kostka UNI Cross 20" ale raději bychom dali přednost větším kolům, takže přemýšlíme spíše nad  KOSTKA TOUR Cross 2 26"

 

Jelikož nemáme možnost si koloběžku nikde vyzkoušet, tak se ptám, jaká verze by byla lepší. Jezdil bychom hlavně po městě po cyklostezskách atd. Na cestu si s koloběžkou v dnešním provozu netroufnu. Já měřím 176cm a vážím 85kg.

 

Díky za rady.

 

Ještě odkazy na ty kolobrndy:

 

 

Myslím,že do města a na cyklostezky jsou ideální kola 20 a zadní 16.já osobně mám Yedoo Mezeq disc a jsem nadmíru spokojen,jen bych si do města raději příště koupil levnější variantu s V-brzdami.Příšti rok si chci koupit ještě jednu kolobku,na delší trasy a můj výběr bude mezi novinkou Yedoo Trexx a Kostkou tour cross 2 s 26 a 20 koly.

http://www.kostka-kolobka.eu/cs/kostka-tour/245-kolobezka-kostka-tour-cross-2.html

http://www.kolobezky-pro-dospele.cz/products/kostka-20-uni-cross/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že jsi z Karviné. Já jsem z Orlové ;-)

 

Vzhledem k tomu, že momentálně by se nám hodila nižší cena, tak jsme se rozhodli, že jdeme do toho Yedoo Mezeq... Jen jsem se tě chtěl ještě zeptat, proč bys volil raději ty V brzdy? Jsou ty kotouče v něčem špatné? Předpokládám, že to budou docela jedovky, ale vypadá to fakt dost dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky z Orlové,samozdřejmě,že ti kolobku rád ukážu a můžeš si ji vyzkoušet.Ty V-brzdy ti pak vysvětlím...,když tak mi napiš na email paso12@seznam.cz a domluvíme se.Stejně bych chtěl sehnat nějaké lidi na společné výlety.Samotnému se mi nejezdí moc dobře... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také Mezeq Disc a naprostá spokojenost. V čem se Ti zdají být V-čka lepší? Jak dlouho ji máš? Předpokládám, že máš brzdy Tektro.

 

Jj,mám brzdy tektro,akorát,když jsem zabrdil dost prudce a kotouč pak začal při jízdě jakoby zvonit,tak jsem pak musel brzdy štelovat a to bylo něco.V servise mi řekli,že mechanické diskové brzdy se často musí štelovat,jiné je to u hidraulických.Kotouče jsou dělané hlavně na sjezdy,kde se brzdí dlouhodobě,aby nedošlo k zahřívání pláště.Proto se ve městě nevyužijí,postači v pohodě V-brzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to je určitě pravda. Ono, když pak člověk sjíždí například Ještěd, který je na kolobku docela strmý, tak ty kotoučovky docela užije. Do města to pro mě není špatné, protože se svojí váhou a výškou 122kg/199cm potřebuji při rychlejší jízdě (rozuměj i drobný kopec) rychlé a spolehlivé zastavení. Takže v poho. Jinak až na extrémy se snažím brzdit lineárně v klidu. V-čka nejsou až zas tak účinná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

V-čka jsou účinné "v pohodě", jediný problém je, že se při sjíždění prudkých a dlouhých kopců přehřívají (a to hodně) ráfky a hrozí prasknutí pneumatiky. Vzhledem k tomu, že už s tím počítám, tak sebou vozím vodu a občas zastavím a ráfky zchladím. Nicméně předpokládám, že tento problém je pouze u 12" kol, u větších by to mělo být v pohodě. Velká výhoda těchto nejmeších koloběžek od K-biku je naprosto bezproblémový transport - auto, autobus, vlak, letadlo - a vždy bez problémů.

 

Včera jsme byli s mladým na Lysé hoře a i s koloběžkou za 15 stovek se dá jezdit (minimálně v 10 letech). Přitom celkem prudký kopec - nahoru lesem a dolů asfalt - vždy nějakých 8 km a potom dalších zhruba 25 km po okolí. Jo a nahoře mlha, déšť a zima.

 

post-11054-0-72135800-1373111745_thumb.jpg

 

post-11054-0-35751000-1373111760_thumb.jpg

 

post-11054-0-91477100-1373112088_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super výlet. Koukám na ty fotky ... počasí na Lysé jako vždy nevyspytatelné :D . Vzhledem k tomu, že "pod" Lysou narodil, tak vím, že ty kopce jsou docela hup. A počasí také :D :D :D ...

 

Jinak právě účinnost těch brzd je dost důležitá při sjezdu, nedovedu si představit v té rychlosti sjezdu dolů, že by mi praskla pneu či něco podobného. To by bylo katastrofální ... Navíc jezdím bez přilby ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...