Přejít na obsah

Koloběžky


Gilius

Doporučené příspěvky

Cema - rychlejší nevím, do průměrně strmého kopce, když se nechci uštvat, jedu třeba 8 km/h a pěšky 4-5 km/h. Ale musím často střídat nohy a při téhle rychlosti, než je vystřídám, vždycky skoro stojím, což mne vytáčí:-). A pak jde i o to - aspoň u mne - že do kopce si při chůzi odpočinu, jsou asi namáhané trochu jiné svaly, vydýchám se a když pak na kolobrndu skočím, jde mi to chvíli výrazně líp. Když jedu kratší trasu a vím, že na druhé straně je skopec, tak to třeba i vyjedu, ale u delších tras to nehrotím a jdu pěšky, ono je u chcípáků jako jsem já otázka, co je v konečném výsledku rychlejší... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vím, o chytrých hodinkách je tu extra vlákno, ale protože je používám hlavně na koloběžku, nedá mi to - už měsíc testuju pro jeden obchod tahle Suunta, ještě měsíc je budu mít k dispozici a jsem z nich zatím nadšený:-). Nejsou 100%, uměl bych si představit pár vylepšení, ale proti GPS, co používám, i proti aplikaci Endomondo je to skvělé. Samozřejmě, ani cyklocomputer se na ně nechytá, ten mi ale jako doplňkové zařízení nevadí...

post-3283-0-55420800-1502793521_thumb.jpg

post-3283-0-80945900-1502793536_thumb.jpg

post-3283-0-31959100-1502793557_thumb.jpg

post-3283-0-55193000-1502793567_thumb.jpg

post-3283-0-92342200-1502793685_thumb.png

post-3283-0-15082600-1502793712_thumb.jpg

post-3283-0-57835400-1502793742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu u nás byli na návštěvě přátelé s rodinami. Včera projevili přání zkusit si koloběžky a ukázalo se, že tyhle dopravní prostředky mají zvláštní moc, vyvolávat na tvářích úsměvy...:-).

post-3283-0-81013900-1503300765_thumb.jpg

post-3283-0-41899600-1503308505_thumb.jpg

post-3283-0-28483900-1503308526_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem dal cca 10km po Lednicku-Valticu. Koloběžka byla půjčená svojí jsem z kapacitních důvodů nebral. Bylo znát, že je z půjčovny, kde asi dostává zabrat, trochu se vlnila při palbě u kopce. Moje to nedělá. Jinak jak píše Ivan, někdy je to fakt lepší a rychlejší pěšky. Nesnáším jízdu do kopce :-).

Tuhle žlutou Kostku v doprovodu se stejnou a ještě jednou 20/16 jsem potkal 2x v Lednici v období 13.-18.8.

Nepotkali jsme se?

post-2655-0-19237400-1503398949_thumb.jpgpost-2655-0-66142700-1503399021_thumb.jpgpost-2655-0-83001500-1503399152_thumb.jpgpost-2655-0-37363200-1503399424_thumb.jpg

Jinak to na Jižní Moravě byla na kolobky bída - za 5 dní jsem potkal kolobky jen dvakrát (a jednou zaparkovanou vinaře z Fuzgrunty)... na to jaká je to placka, je to škoda.

Byl jsem tam s kolobkou naprosto spokojenej. Jsem rád, že jsem koupil lepší Maxku a rozměr 26/20.

 

A ač natrénovanej, tak přeci jen jsem tam jezdil "dětským" tempem - včera jsem si dal na Ladronce a ve Hvězdě 10km za půl hoďky a málem jsem vyflus duši.

Zachránila mě pak Plznička u Holečků.

post-2655-0-86982000-1503399224_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandicoot -náhodou, já si můžu o průměru 20 km/h stále nechat zdát. Za ideálních podmínek na rovině držím tempo přes 20, ale v průměru za celou trasu to je míň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandicoot -náhodou, já si můžu o průměru 20 km/h stále nechat zdát. Za ideálních podmínek na rovině držím tempo přes 20, ale v průměru za celou trasu to je míň.

Byla to jen půlhoďka. Z kopce protivítr, takže jsem měl co dělat abych předjel barbíny na inlajnech a zpět do kopce. To na tý kolobce je najednou vidět kopec i takovej, co na kole vypadá jak rovinka :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandicoot: hele byl jsem jen jednou, a potkal jsem nejaky svitive zluty Cruisis (nebo jak se to pise), cerveny Tourky a pak nekoho na tehle zlutejch Kostkach blondyna + nekdo, ale to uz jsem neregistroval ;-)

...jo pak jeste u Apollonova chramu u rybnika jsem mijel nejakou skupinu a pan rikal "hele kolega na kolobezce", ale co tam meli za stroje jsem si nevsim...

...boty pouzivam silnicni bezecky a nekdy se mi to podklouzne, takze s vetsim vzorkem ny byly asi lepsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boty jsou nejlepší jakýkoliv bezecky. Lehkej vzorek jen když jezdíš polňačky, na silnici a město stačí v pohodě oběhaný silniční a vzorek je tam na nic. Když je moc ojezdíš ae zůstane zachovalej svršek, nech si je u ševce zbrousit a podlepit gumou na lezečky. Pak nekloužou ani na mokrým asfaltu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandicoot - ukazují toho spoustu, včetně aktuální rychlosti. V "tréninkovém" režimu můžeš listovat několika obrazovkami, s různými údaji, ale po připojení k Suunto Movescount si lze všechny zobrazované údaje (druh, velikost, počet...) nastavit podle svého, v tom mne hodinky hodně překvapily. Na popis je tu málo místa, ale fakt si ty hodinky nastavíš, jak chceš. Já na ně za jízdy taky nekoukám a spíš až po návratu měření zastavím, uložím a synchronizuju s PC. Najdeš tam třeba tohle, ale to je fakt zlomek, grafů a údajů je tam víc. Když jedeš myší po trase na mapě, v každém bodu to zobrazí čas, rychlost a tep, můžeš si i nastavit zóny tepu, ve kterých se chceš pohybovat a trasa je na mapě barevně odlišena podle zatížení. Tohle je ze včerejška, jel jsem sám a poprvé se mi dařilo držet se v oblasti, kterou jsem si představoval... 

post-3283-0-98889800-1503498724_thumb.jpg

post-3283-0-49507400-1503498754_thumb.png

post-3283-0-96035900-1503498781_thumb.png

post-3283-0-95376400-1503498792_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi 57 a mám 95 kilo. Tu jízdu o příspěvek výš jsem se snažil. Jel jsem sám, celkem to frčelo, experimentoval jsem s odrazem, takové to skoro vyražení zubů kolenem a pak zvláštní pohyb nohou, abych se efektivně odrazil. Při větších rychlostech se mi totiž stávalo, že jsem nohou líznul o zem až někde za sebou. Když jsem zvedal kolena výš, bylo to lepší, ale zase jsem moc dupal a nepředal celou energii na odstrčení. Ale pomalu na to přicházím, ještě to není ono, přesto se mi dařilo na rovině, za bezvětří, držet rychlost 22-24 km/h a to i několik málo kilometrů. Pak ale zpomalím - únava, technika už není tak precizní a výsledek na těch 22 km byl průměr 16,8 km/h (na záznamu je průměr i se zastávkami). Jako dobrý, zatím můj nejlepší, ale na tu makačku jsem čekal víc.

 

Včera mne kamarád vytáhnul na pivo, vedle do vesnice, něco přes 2 kiláky. Bohužel jsem byl po vydatné večeři. Ale řekl jsem si, že to je krátký sprint a makal jsem. V hospodě průměr 18 km/h. Říkal jsem si, že to musím udržet i zpátky, to už byl ale večer, zima, no a ta 2 piva... Prostě výsledek byl 17,4 km/h. Tuhle trasu občas jezdím:-) a nikdy jsem ještě takový průměr neudělal, bez piv a pauzy, kdy jsem prochladnul, by to bylo lepší. Navíc moje kondice je stále dost mizerná, abych se neuštval, musím po chvíli zvolnit a taky mne vždycky zpomalí stoupání, které už nedoženu, ale stejně, jak se dá proboha na kolobrndě udělat průměr přes 20 km/h?!?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, tenčí pláště. Mám to samé co ty, akorát neskládací, marathony jsou tam 1,5, vyměnil jsem je za Durano 1,1 a rozdíl je znát.

A to mám ještě o 20 kilo víc než ty. Dneska jsem dal 104 km, pár fotek hodím do bike vlákna a do skupiny na FB,
jsem se jim do bike vlákna vetřel, tady v  tomto je někdy strašně mrtvo :)

Kdyby jsi chtěl přesný pláště a duše jaký objednat tak to napíšu konkrétně co jsem tam dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tommas4 - jo, koukal jsem na FB a Tvých 104 km, skvělý výkon. Já jel tuhle pade, taky z kopce, resp. z Orlických hor domů s tím, že to bude snazší. Kulový - zima, protivítr...:-)

 

Budu rád, když mi napíšeš, jaké máš pláště. Tyhle koloběžky jsme koupili původně pro výlety na cestách obytnou dodávkou, což se daří realizovat a potřebovali jsme skládací variantu. Tam nebyl žádný velký výběr, na velkých kolech byla jen tahle Kostka, Mibo přišlo později. Jsme rádi, že pláště jsou univerzální, protože jezdíme i po lesních cestách. Snažím se tomu vyhnout, to drncání není žádný požitek, ale když jsme někde autem, nedá se tomu vyhnout. Ještě víc ale jezdíme na kolobrndách doma a moc nás to baví, i když máme i jiné koníčky a na kolobrndu si neuděláme tolik času. Ale obvykle jednou týdně, někdy častěji, se projedeme - ony ty věci, co se přitom vyplavují do krve, asi fakt fungují jako droga:-).. Ani doma si občas nemůžu vybrat, jestli pojedu jen po asfaltu, nebo i mimo, ale většinou se to daří a nebo je šotoliny jen kousek, takže tenčí pláště bych mít mohl a asi bych to řešil celými koly. Ale začínám si myslet, že lidi, co říkaj, že jedna kolobka nestačí, mají pravdu. Máme totiž i psa a občas ho zapřáhneme nebo běhá kolem nás a to po silnici nejde, takže by se by se hodilo něco víc do terénu než naše Kostky. Tak jak to vidím, potřebujeme:

- skládací univerzál, tj. stávající Kostky - pro převoz autem

- silniční koloběžku na tenčích gumách na delší výlety po okolí - ale aby zkousla i kousek rovné polní a lesní cesty. Velikost min. 26/20, spíš ale 26/26 nebo 28/28

- něco odolnějšího do lesa na výlety se psem - malinko vyšší nášlap, silnější pláště, kotoučové brzdy, kola 26/20. 

 

Hmm, tak teď fakt nevím...

 

wave ceptor - dobrej vtip:-)! Neboj, zůstanu tady. Už kvůli hledání čehokoliv o koloběžkách - na bike diskusi by to bylo jako hledání jehly v kupce sena.

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane, mas univerzalni kolobku s univerzalnima plastema ktery jsou dobry na silnici a nejsou spatny ani v terenu - konstrukce 26x20 je slusnej univerzal.

 

Neni kam spechat s vyberem dalsiho stroje - dej si par tisic km cas a projezdi se k "poznani".

 

Prvni problem, na kterej u 28x28 (a v mensi mire 26x26, coz je momentalne asi jen chystane Mibo GS) narazis je to, ze kdyz to velky zadni kolo poradne neroztocis, pojede se ti spis hur. Zvlast do kopcu.
Druha vec bude to, ze cim vetsi rozvor, tim vetsi snaha "sednout" si v terenu na prejizdenou nerovnost. Resi se to vyssi svetlosti, ale to zas zvysuje namahu a komfort pri jizde...

Dej tomu cas :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xbenny - to jsou takové úvahy, ale s těmi druhými koly na asfalt, tedy pokud by mi úzké pláště umožnily jet snáze a rychleji, by to nemusel být blbý nápad. A pak je tu i to, že Dáša chce jezdit často se psem. A jak jsem psal, mně to na té Kostce mimo asfalt strašně nebaví - hrozně to drncá, rozhodí mi to rytmus, furt se něčemu vyhýbám, jinak o to škrtám a to je jako když mě někdo píchne kudlou, jak přejedu šišku, je to jako bych v autě vjel na obrubník, projedu louží a brzdy začnou chrčet, prostě mi to nejde a tím pádem nebaví. Dáše to nevadí - na asfaltu ujedu já jí, na šotolině ona mně. Tam bych si uměl představit kolobku, která bude komfortnější...

 

Ale nijak to nehrotím, celé to vzniklo, že jsem teď párkrát docela makal a rychlost jsem zvednul asi o půl km za hodinu:-). Ale i na tom vidím, jak se zlepšuju, stále vidím pokroky v technice jízdy, což je příjemný bonus k tomu, že mne to baví. Ale já to zlepšování potřebuju, je to součást zábavy a bylo to tak u všeho, co jsem kdy dělal...:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Předevčírem jsem vytáhl po 4 letech kolo a dal si 22 km dlouhý podvečerní okruh. A přestože jsem byl v mládí vášnivý cykloturista a najezdil desítky tisíc km po tehdejší ČSSR, ale i na Balkáně či ve Skandinávii, vůbec mne to nebavilo. Jo, kolo je rychlejší než koloběžka, na nerovnostech méně drncá, neškrtá o zem, ale prostě to nebylo ono a těšil jsem se domů. 

 

Abych to mohl opravdu porovnat, včera jsem vytáhl Kostku a dal jiný okruh, podobně dlouhý, ale s malými kopečky. Aby to bylo náročnější, protože jak víte, i malý kopeček je na koloběžce kopec. Jako první mne překvapilo, že abych na kole v malilinkatém klesání udržel rychlost, musel jsem stále lehce šlapat. Koloběžka naproti tomu jede sama a zrychluje. Koloběžka jede pomaleji, v mém případě byl průměr o 6 km/h nižší. Některé nerovnosti, třeba obrubníky, jsem musel zastavit a Kostičku poponést. Do kopce chodím pěšky nebo jedu fakt skoro krokem. Ale celkově to byla mnohem větší zábava! Nespěchal jsem, vždy stačilo pár odrazů a pak už jen cca každých 10 metrů, abych jel ustáleně kolem 20 km/h. A přitom jsem se kochal okolní krajinou, blížícím se podzimem či balónem, který mne pronásledoval. Stál jsem na stupátku, kochal jsem se, protáhl se, i bez sedla mi to přišlo víc komfortní, než na kole (musím ovšem podotknout, že den předem jsem automaticky sáhl po koloběžkových kraťasech a ne po těch na kolo, s výstelkou vzadu a celou dobu mne bolel zadek). Po návratu jsem cítil celé tělo, nejen nohy jako z kola, ale celou cestu jsem si fakt užil. Nikdy bych nevěřil, že tohle jednou napíšu... 

post-3283-0-32382400-1504701021_thumb.jpg

post-3283-0-03755400-1504701033_thumb.jpg

post-3283-0-82791500-1504701050_thumb.jpg

post-3283-0-05420600-1504701063_thumb.jpg

post-3283-0-73594300-1504701072_thumb.jpg

post-3283-0-69136700-1504701229_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu rád, když mi napíšeš, jaké máš pláště.

 

sorry, úplně jsem to přehlédnul

dal jsem tam Schwalbe Durano 1,1 dopředu i dozadu + odpovídající duše

v pohodě to jezdí i polní cesty, nášlap šel jen o pár milimetrů dolů, ale ta šířka

plášťů je hodně znát, okamžitě jak jedeš na zpevněném povrchu jsi rychlejší

už mě cyklisti nepředjíždí vyjma žiletkářů :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...