Přejít na obsah

CCCP r. 1940 "ZIM"


Sasser

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

byla mi nabídnuta možnost investice do těchto starých hodinek. Bohužel vojenské "já si myslím že ruské námořnictvo" hodinky z minulého století neni ani z daleka moje pole působení. Proto bych se rád obrátil na Vás, jako na profesionály. Bylo by možné přibližně odhadnou cenu těchto překrásných hodinek?

 

Děkuji za jakoukoliv reakci

 

Makovský David

post-7964-1247165290.jpg

post-7964-1247165311.jpg

post-7964-1247165347.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě jasná předělávka nevalné kvality a ceny.

 

Presne tak. Uz to tady bylo mnohokrat. Tohle nejsou hodinky, do nichz by se dalo investovat.

 

Strojek, puvodem z kapesnich hodinek, byl pozdeji vlozen do noveho pouzdra. K tomu jednoduchy cifernik a rucicky. Nic, co by melo spolecneho s vojenskymi hodinkami z 2. svetove valky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to znamená, že fakta která mi uvedl prodejce tj. rok výroby 1940, vyrobeno továrnou ZIM v Rusku, se strojkem ULYSSE NARDIN v kterém je umístěno 15 rubínů a přísahou že se jedná o originál. Tak je lež...?

 

Nejsem znalec hodinek, ale občas jsem zajel na Ukrajinu a už pár metrů za hranicema se tyhle "zaručeně vzácný hodinky" prodávaly od 5-10 USD, pak 5-10 EUR... Asi to tam montujou po tisících - podívej se na eBay kolik jich tam je...

Upraveno uživatelem Jacoppo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti ty hodinky líbí, tak si je klidně kup. Cca. 1.000Kč - 1.500Kč by mohla být relevantní cena.

 

Na ukázku přidávám foto podobného kousku - sice se k němu neváže pohádka o válce a strojku UN, ale zase jsou to prý hodinky Stalinovy tajné policie :)

post-1118-1247177682.jpg

post-1118-1247177719.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti ty hodinky líbí, tak si je klidně kup. Cca. 1.000Kč - 1.500Kč by mohla být relevantní cena.

 

Na ukázku přidávám foto podobného kousku - sice se k němu neváže pohádka o válce a strojku UN, ale zase jsou to prý hodinky Stalinovy tajné policie :)

 

Podle strojku (jiny v te dobe snad ani nevyrabeli) a tvaru pouzdra by to mohlo sedet.

 

Zde jsem o tom psal na svem blogu: http://forum.chronomag.cz/index.php?automo...p;showentry=163

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to starší kalibr molnia nebo jeho předchůdce či kopie. Předchůdce (což by nebylo špatné) je tuším nějaký starý rolex nebo někdo takový, ale na to ten kalibr rozhodně nevypadá, spíše ranná kovářská práce Matičky Rusi. Cena tak max 60 USD. Existují i zdobnější a hezčí varianty tohoto kalibru. Staré rozhodně budou, protože 15 jewels varianta je opravdu někde úplně v historii. Jakýkoli ušlechtilejší hodinář by velmi pravděpodobně strojek signoval a nejspáš by ho udělal tak, aby se za svou značku na strojku nemusel stydět (nějaké to leštění, pruhy a podobně ...

post-821-1247224335.jpg

Upraveno uživatelem xmenm05
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...hm...jestli tomu dobře rozumím, tak tyto hodinky mají kalibr YK-6, který je opravdu Ruský a opravdu se jeho vyroba datuje kolem 40. let minulého století. A pravděpodobně i opravdu obsahuje 15 kamenů. ALE...ty hodinky jako celek nikdy oficialne nebyly vyrobeny. Je to jen starý strojek a cizí ciferník + pouzdro + ručičky a voala podvod za 250babek je na svete...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...hm...jestli tomu dobře rozumím, tak tyto hodinky mají kalibr YK-6, který je opravdu Ruský a opravdu se jeho vyroba datuje kolem 40. let minulého století. A pravděpodobně i opravdu obsahuje 15 kamenů. ALE...ty hodinky jako celek nikdy oficialne nebyly vyrobeny. Je to jen starý strojek a cizí ciferník + pouzdro + ručičky a voala podvod za 250babek je na svete...

 

Presne tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...