Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

To mas pravdu, takové zkreslení a tak malý dynamický rozsah z CD fakt nedostaneš. Zato však z dobrého řetězce s pračkou dostaneš z CD daleko lepší zvuk. Samozřejmě za předpokladu, že to není nějaký zmrvený remaster. Hele, já se taky těším, až si pustím staré desky, jsou to skvěle vibrace ale netahejme do toho zvukovou kvalitu. Obzvláště pak na gramofonech za pět litrů. Vibrace jsou samozřejmě důležité, možná to nejdůležitější, to je jasné. Nechme to u toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem benevolentni audiofil, digital i analog mam spolu v jednom pokoji a zatim se to navzajem nezere :)

 

edit: vibrace, to je pekne slovo :) kombinace zvuku, vzpominek, atmosfery, spolecnosti - a je jedno, jestli je to cd nebo gramofon...

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nechci podbizet, ale momentalne v prodejni sekci nabizim hodne slusnej starsi Onkyo AV receiver vcetne 5ti beden TVM... Mrkni jestli bys nemel zajem, trebas bychom doladili i cenu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bedjasson - ale dostanes, len to tiez nepolezie z najbeznejsieho prehravaca. Plus na dobrom HW je vela sucasnych aj minulych nahravok proste nepocuvatelnych. Digital je nemilosrdny format, ziadnu svoju "atmosferu" to nevyrobi :)

 

Ja som si napriklad cez weekend pustil v klude Up! a dost som zostal vyteseny. Aj z pohladu zvuku je to umelecke dielo, uplne plasticky priestor plny elektronickych, elektrickych aj akustickych nastrojov, ktore normalne nehrozi aby tam clovek pocul. Ked nahodis tu temu tak jej nebude rozumiet kazdy, najma ak to pocul na iphone alebo na beznom ricívri + repro. Povie ze dobry zvuk a hotovo.

 

gramo to je ako elektronky alebo sportova motorka so vzduchacom z Harleja. Ide to urobit, nie ze nie, ma to svoje caro, ale okrem toho pocitu samotneho zadostucinenia tam objektivne tazko moze byt nnieco viac. Ma to atmosferu, jazdi to, vyzera to, tak to vezmes na okruh a v prvej zakrute ta ojebe pubertacka na potunenej MT-03.. Technicky to proste pri hladani spickoveho riesenia nedava ziadny zmysel. Ihla hopsajuca po asfaltovej cross country spirale, to proste ni-jeee.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Možná stačí si upřesnit pojmy, požitek z přehrávání nebo čistota záznamu nebo tak něco.

Spousta CD je zmrvastrována, což se u gramodesek dříive nedělalo.  Stačí mít grafický ekvalizér a ten potvrdí to co je slyšet.

Takže z různého úhlu pohledu je pravda na obou stranách.

Jsem pro kvalitní LP a CD, ikdyž možností dynamiky u CD jsou větší tak nejsou často využívány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas na ekvalizéru vidím rovnou linii ohraničenou vrchem, kdy jen občas jednotlivé sloupce lehce padají o trochu dolů, po snížení hlasitosti je to obdobné i níže.

Ale jistě jsou kultivovanější prostředky.

 

Přesto už nějaký měsíc celkem často točím tento 30 let starý kolotoč.

post-20625-0-72057100-1410802787_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Občas na ekvalizéru vidím rovnou linii ohraničenou vrchem, kdy jen občas jednotlivé sloupce lehce padají o trochu dolů, po snížení hlasitosti je to obdobné i níže.

Ale jistě jsou kultivovanější prostředky.

 

Přesto už nějaký měsíc celkem často točím tento 30 let starý kolotoč.

attachicon.gifPioneer PL-550 foto.jpg

ach jo, tie reproduktory a gramafon....?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto nějak vypadá spektrogram nahrávky s malým dynamickým rozsahem - tím se chce říct, že rozpětí mezi nejtišší a nejhlasitější pasáží činí málo decibelů. V praxi je to dobře vidět na starších ručičkových VU-metrech, které ukazují vybuzení a kmitají permanentně těsně pod vrcholem.

Pokud to najdu, postnu sem song od Metallicy ve dvou verzích - origo album (nízký DR) a verze pro Guitar Hero (vyšší DR)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Loudness_war

http://avmania.e15.cz/loudness-war-valka-kterou-prohrava-posluchac-ukazka

post-166-0-86295500-1410811847_thumb.jpg

post-166-0-29390800-1410811854_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná stačí si upřesnit pojmy, požitek z přehrávání nebo čistota záznamu nebo tak něco.

Spousta CD je zmrvastrována, což se u gramodesek dříive nedělalo.  Stačí mít grafický ekvalizér a ten potvrdí to co je slyšet.

Takže z různého úhlu pohledu je pravda na obou stranách.

Jsem pro kvalitní LP a CD, ikdyž možností dynamiky u CD jsou větší tak nejsou často využívány.

 

Pán má zrejme na mysli spektrálny analyzátor, nie ekvalizér. Zvyšku príspevku nerozumiem vôbec, len teda že sa niečo gramodeskám nerobilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Je to v pracovně, repro hledám lepší...

gramec už je vintage ale když bude hodný, dostane nový kabát

to je v pohode, nie to som myslel, len som si spomenul na moje odveke problemy - ze ako umiestnit gramo a repraky, aby to neovplyvnilo prenos zvuku, bolo to este zaciatok 80 rokov a bol som uz asi dost fanaticky audiopako? Mal som Thorens a Dual a oba zial boli velmi citlive na umiestnenie, tak som vymyslal rozne stoliky na ihlach, podlozky? no sialenosti ( az nakoniec som mal gramafon vo vedlajsej miestnosti!!! ) A tak teraz ked som to u teba uvidel, ako spolu tam ziju, tak mi to vsetko prebehlo hlavou?. heheh?.

PS - novy kabat mu nedavaj, je to klasika a pekne spomienky - prachy radsej do hudby!

PS 2 - ked budes mat lepsie repro,ktore ozaj budu tlacit spodky, tak skus akusticky odizolovat gramafon a uvidis, ako v celom spektre sa to vycisti - ako keby si presiel na lepsiu prenosku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas na ekvalizéru vidím rovnou linii ohraničenou vrchem, kdy jen občas jednotlivé sloupce lehce padají o trochu dolů, po snížení hlasitosti je to obdobné i níže.

Ale jistě jsou kultivovanější prostředky.

 

Přesto už nějaký měsíc celkem často točím tento 30 let starý kolotoč.

attachicon.gifPioneer PL-550 foto.jpg

 

Gramec je nádherný, akorát nechápu uložení hodinek před basovým reproduktorem (vibrace + magnetismus) a taky uložení beden vedle gramofonu... nevím co ti to dělá, ale mě stačí na gramec "dýchnout" když hraje a už to zkreslení jde slyšet :)

 

edit : jo, mám tu NC500... takže asi bude dost citlivá...

Upraveno uživatelem Lu2cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je v pohode, nie to som myslel, len som si spomenul na moje odveke problemy - ze ako umiestnit gramo a repraky, aby to neovplyvnilo prenos zvuku, bolo to este zaciatok 80 rokov a bol som uz asi dost fanaticky audiopako? Mal som Thorens a Dual a oba zial boli velmi citlive na umiestnenie, tak som vymyslal rozne stoliky na ihlach, podlozky? no sialenosti ( az nakoniec som mal gramafon vo vedlajsej miestnosti!!! ) A tak teraz ked som to u teba uvidel, ako spolu tam ziju, tak mi to vsetko prebehlo hlavou?. heheh?.

PS - novy kabat mu nedavaj, je to klasika a pekne spomienky - prachy radsej do hudby!

PS 2 - ked budes mat lepsie repro,ktore ozaj budu tlacit spodky, tak skus akusticky odizolovat gramafon a uvidis, ako v celom spektre sa to vycisti - ako keby si presiel na lepsiu prenosku!

 

Byli-jsou na gramec výborné poličky na zeď, které mají jehlové štelování na každý roh poličky zvlášť... jednak dobře odtlumí gramo, a ještě i po nepřesné instalaci na zeď se dá gramec parádně hodit do naprosté roviny.... asi si ji koupím, páč teďka mám nožky podložené kouskama papíru  :mummy: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Byli-jsou na gramec výborné poličky na zeď, které mají jehlové štelování na každý roh poličky zvlášť... jednak dobře odtlumí gramo, a ještě i po nepřesné instalaci na zeď se dá gramec parádně hodit do naprosté roviny.... asi si ji koupím, páč teďka mám nožky podložené kouskama papíru  :mummy: 

 

ano,ano... presne to mi prave pripomenula ta fotka - tie rezonancie vedia velmi znehodnotit radost z vinilu!

myslim, ze dobry digitalny zdroj ( DVD Audio) je asi najlepsia konzerva, takze sa k vinilu uz nevraciam. A moje obrovske bedne by vyhodilo ihlu z drazky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...