Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

kluci, zeptám se tady jako těžkej OT, ale místní osazenstvo má myslím k dále uvedenému nejblíž.

Dotaz kamaráda: loni kupoval licenci na notovej SW z US, je s tím spokojenej, tak bych chtěl letos přikoupit nejvyšší verzi. Jenže eshop výrobce mu, na rozdíl od loňska, ukazuje cenu cca $100 + 21% DPH (což by jako odpovídalo české straně). Jednak už to samo o sobě naštve, ale hlavně neví, jestli to neháže jen nějakou chybu. Loni při stejné transakci, kdy platil asi 70 babek to bylo bez daně. Neporadíte? Díky.

 

 

případně poprosím laskavého moda o přesunutí do jiného, třeba obecného vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi na tom, jestli to ma vlastni eshop, nebo to pouziva nejakou "lepsi" platformu

zkusit to pres vpn/anonymizer.

nicmene je to snaha o danovy unik

a update byva vetsinou levnejsi... nez cela verze sw

ale jestli je tech 500 korun takovej neskutecnej problem..tak je asi lepsi, kdyz si koupi notovy sesit a fixku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná jsem to pro někoho nenapsal dost jasně, nejde o to vyhnout se za každou cenu dani, ale pochopit systém přiložení/nepřiložení daňové povinnosti, případně proč je stanovena zrovna na úroveň 21% (ve státech se pochopitelně liší podle toho kterého státu). navíc podle hodnoty by měla být částka od české daně osvobozena úplně. nevíte jestli je v tom od loňska nějaký posun? 

 

nekdo: prosímtě, jestli se v oblasti kupních práv SW nebo daňové oblasti US/EU nepohybuješ, nic k tomu nepiš, stejně jako nevyžádaný rady co má kdo dělat, díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bocko:

To su Beethoven Baby Grand.

Samozrejme, na pocuvanie hudby ich mam zapojene vylucne cez zosilovac.

Yamahu, teda multikanal receiver mam kvoli kino zvuku, kedy je nastaveny ako master. Vtedy yamaha riadi audiu (na nej sa neda ovladat hlas) a vienna funguju ako predne repraky. Yamaha si sama riadi sub, zadne a stredovy.

Jasne, mam to v dome. Milujem soboty, ked sa mi podari moje zeny odoslat do nakupneho centra a mozem si na par hodin uzit skutocne hlasnu reprodukciu :-)

Jasne myslel som ze su to Mozarty... Tak ta sobota je urcite na nezaplatenie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná jsem to pro někoho nenapsal dost jasně, nejde o to vyhnout se za každou cenu dani, ale pochopit systém přiložení/nepřiložení daňové povinnosti, případně proč je stanovena zrovna na úroveň 21% (ve státech se pochopitelně liší podle toho kterého státu). navíc podle hodnoty by měla být částka od české daně osvobozena úplně. nevíte jestli je v tom od loňska nějaký posun? 

 

nekdo: prosímtě, jestli se v oblasti kupních práv SW nebo daňové oblasti US/EU nepohybuješ, nic k tomu nepiš, stejně jako nevyžádaný rady co má kdo dělat, díky. 

 

pravdepodobne vyrobca ma pre neamerickych zakaznikov zastupenie v EU alebo proste prevadzkuje nejaku entitu kdesi v Lux alebo IR a uctuje tym padom aj DPH podla zakonov toho prislusneho statu. 

 

inac ako hovori nekdo - to uz je na diagnozu

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím všechny audio nadšence, zde je moje jedna část sbírky vintage hifi, kterou jsem v průběhu času nasyslil :-) Snad se bude líbit...CD od Sony x505es, ampy od Optonica, Proton, Sansui,..repro Kenwood ls990, Sony ss g4d, Tannoy Chester

Tyhle starý věcičky prostě miluju ;-)

post-22859-0-44885300-1508702747_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...