Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Lepil mi nějaké polské Tonsily do reprobeden Dexon , stejné jsem nesehnal tak jsem zkusil repas . Jezdil jsem okolo tak jsem si to tam zavezl a pak vyzvedl .

Bylo to tady http://www.ireprobedny.cz/servis-opravy-reproduktoru-a-prodej-nahradnich-dilu.html

Upraveno uživatelem Effe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před časem jsem si nechal znovu nalepit membrány , dělá to jeden chlapík v Šenově (u Havířova ).Pokud chceš můžu pohledat kontakt .

To se da, znovu nalepit membrany? A jak je to financne?

 

Vyskúšaj, či hrajú zvyšné reprá. Kľudne to pusti bez basáku, akurát pozor, aby neboli skratované odpojené káble. Ak do toho naozaj chceš investovať, môžeš pomerne lacno skúsiť:

Monacor SP-252E 4Ohm - to je repro pre uzatvorené bedne, nemusel by v tom hrať zle, akurát má trochu vyššiu citlivosť, môže to byť basovejšie.

Visaton W250S 4 Ohm - dal by sa vyskúšať

 

Obidva som našiel aj na https://www.ebay-kleinanzeigen.de

Ten Monacor skoro za facku:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/monacor-sp-252e-basslautsprecher-4ohm/895280100-172-8415

 

Ale ako už som písal, je to len barlička. Repas, ktorý spomína Effe, je tiež možný, len bude drahší.

To vypada dobre, neco takoveho jsem si predstavoval. Ted jsem zapojil na test dvoje jine repraky a zjistil jsem, ze prava strana hraje chrochtave a potichu (radio, deska), CD hraje chvilku ok a pak to zacne na prave strane chrochtat, pak zase chvili ok ... takze bude treba se podivat i do zesaku.

 

Kurna, oni vedeli, proc to chcou vyhodit. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber to jako renovaci primek. Zachráníš historický kousek, budeš mít radost z procesu renovace a ve finále to bude hrát. Určitě bych šel cestou výměny membrány, Ta bedna je spočítaná na konkrétní reproduktory, včetně výhybky. A Quadral zase není tak špatná značka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Repas by bol samozrejme lepší. Je ale treba si uvedomiť, že pôvodná membrána bude nahradená inou. Pochybujem, že ktosi bude mať origo. Iná hmotnosť membrány, iná tuhosť závesu. To môže parametrami repra celkom slušne pohnúť. Na druhú stranu, je to zatvorená bedňa, tá je pomerne tolerantná a asi najväčšiu úlohu bude zohrávať citlivosť repra, ktoré tam pôjde. Aby to nemalo buď málo, alebo veľa basov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s renovaci Primek je dobry primer, tak nejak bych to videl.

 

Jen pro predstavu k ucelu pouziti, ta sestava mi stoji v pracovne, 3x4 metry, vetsinu casu potichu hraje radio, mluvene slovo, nejake pisnicky. Obcas CD Queen nebo Buty, David Bowie... spis potichu a pak LP Hurvinka, co mi zbyly z detstvi, ty chci poustet dcerce, pokud bude mit zajem. Takze zadna divocina, zadne hifi studio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tom reproduktore bude vyhybka s ususenymi kondenzatormi, ergo nefunkcna, reprak zalepit samozrejme ide, ale bude to uplne iny reprak ako bol ked ho vyrobili, zavesy hraju farbami /asi fotene na orwo/ tak prepokladam ze su pruzne asi ako moje slachy v kolenach. Co mozes pre dobro veci urobit je, ze bednu rozoberies a ten odpad roztriedis na plasty drevo a kov. inac ako hovori hasňa. basove repraky nestarnu ako vino, basove repraky starnu ako kun*a.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja. 3,5 kV, na zakazku motane, v Plzni delane, dedikovana zasuvka na konec, predek, CD, PC, plus nejake dalsi, cele je to tezke jak cyp a funguje to dobre. Ale o konstrukci ti nereknu nic, bo tomu nerozumim. Zajimavosti ovsem je, ze jeho tvurce a legenda cekeho custom made HiFi je take chronomagor a aktivni zde na foru! To jsou veci, co? Konec hlaseni v ruskem jazyce.   

 

Já do tohodle vlákna ani nelezl a možná jsem u toho měl zůstat, jak tak koukám. Nemám rád hifisty (přesně, jak říká VB)  ;)

 

 

v tom reproduktore bude vyhybka s ususenymi kondenzatormi, ergo nefunkcna, reprak zalepit samozrejme ide, ale bude to uplne iny reprak ako bol ked ho vyrobili, zavesy hraju farbami /asi fotene na orwo/ tak prepokladam ze su pruzne asi ako moje slachy v kolenach. Co mozes pre dobro veci urobit je, ze bednu rozoberies a ten odpad roztriedis na plasty drevo a kov. inac ako hovori hasňa. basove repraky nestarnu ako vino, basove repraky starnu ako kun*a.. 

 

Zcela přesně. Investice do těch beden bude minimálně v pětinásobku jejich reálné ceny a zvukové kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s renovaci Primek je dobry primer, tak nejak bych to videl.

 

Jen pro predstavu k ucelu pouziti, ta sestava mi stoji v pracovne, 3x4 metry, vetsinu casu potichu hraje radio, mluvene slovo, nejake pisnicky. Obcas CD Queen nebo Buty, David Bowie... spis potichu a pak LP Hurvinka, co mi zbyly z detstvi, ty chci poustet dcerce, pokud bude mit zajem. Takze zadna divocina, zadne hifi studio.

Nenech se zviklat , zachráníš planetu od dalšího elektro odpadu a možná to bude hrát ještě líp než nové repráky .

Myslím ,že tam prodávají to zavěšení s lepidlem jako náhradní díl a nalepíš si to sám . To budeš teprve majster....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do tohodle vlákna ani nelezl a možná jsem u toho měl zůstat, jak tak koukám. Nemám rád hifisty (přesně, jak říká VB) ;)

 

 

 

Zcela přesně. Investice do těch beden bude minimálně v pětinásobku jejich reálné ceny a zvukové kvality.

Však jsem si dával pozor, abych tě tím označením neurazil.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoď ten šrot. Naprosté plýtvání energií na zaručeně špatný výsledek.

 

Nemám kuráž to sem napsat, ale myslím si to samé. Dostat zdarma enter hifi set, tak popadnu příležitost za pačesy, rozbiju prasátko a koupím si na 1. stránce hifi bazaru, ejhle! třeba toto: https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/mission-752/70776-cyrus-audiophile-reference-series/

 

A po zbytek života budu děkovat tomu, kdo mi otevřel oči ( uši) k nevšedním prožitkům z poslechu oblíbené hudby ( tak jak jsem to ještě nikdy neslyšel). No nic jdu se podívat jestli tu neseženu nějaký pěkný Diesel hodinky nebotakněco.  :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...