Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

https://www.reproobchod.cz/

Reproduktory z tohoto obchodu jsem "přezbrojil" sloupové Magnaty. Hrály hnusně, tak jsem si podle charakteristik vybral repra, co pasovala do stávajících děr a nové výhybky s větší strmostí. Teď pseudoMagnaty hrajou jako noha.

 

Jsem blb, sorry za mystifikaci. Dira je 23 cm, pak roztec mezi dirkama na sroubky je 24 cm a vyfrezovani je 26,2 cm...

 

Vnejsi prumer repro je tedy ca. 26 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hegel jsem slysel jenom jednou tady v Norsku u znameho na malych ptacich budkach. Hralo mu to pekne. Ale nebyl to zadny soustredeny poslech. 

Je to nekompromisná mašinka, strohý severský design a zvuk na veľmi vysokej úrovni za v podstate ešte zaplatitelnú sumu. Hlavne H360 je úplne bez kompromisov. To je cieľ mojej cesty - raz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem prodělal upgrade a doufám, že mi to tak nějakou dobu vydrží. Hraje to skutečně výborně, tak bych mohl mít nějakou dobu klid :-)

 

Současná sestava:

 

Xavian Ambra

Yamaha A-S2100

Project Debut Carbon

Project Phono Box RS

Bluesound Node 2

Project DAC Box DS 2 Ultra

 

Musím říct, že z výměny zesilovače jsem nadšen, Yamaha je zvukově výš, je dynamičtější než předchozí Naim Nait XS 2 a k tomu je neuvěřitelně sexy...

 

Dále jsem si pohrál s akustickou a nainstalovat panely od VMAudio - neuvěřitelné zlepšení, už žádný jednolitý hluk, který se objevoval v komplexnějších pasážích.

post-14565-0-96842700-1538508633_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu zlej, ale on už Xavian udělal bedny, které hrajou? Já jen, že jsem zatím žádné takové neslyšel. Teda nějaké zvuky to vyluzuje.

 

Chtít od Naimu dynamický nezkreslený projev je asi jako vyjet na okruh s Jaguarem XK 120 a čekat, že trhnu tamní čas. Naim zůstal obvodově 40 let nazpět a akorát tahá peníze z lidí za blbosti kolem. Proti tomu Jaguaru jinak nic, svezení to musí být fajnové, ale limity jsou jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu zlej, ale on už Xavian udělal bedny, které hrajou? Já jen, že jsem zatím žádné takové neslyšel. Teda nějaké zvuky to vyluzuje.

 

Chtít od Naimu dynamický nezkreslený projev je asi jako vyjet na okruh s Jaguarem XK 120 a čekat, že trhnu tamní čas. Naim zůstal obvodově 40 let nazpět a akorát tahá peníze z lidí za blbosti kolem. Proti tomu Jaguaru jinak nic, svezení to musí být fajnové, ale limity jsou jasné.

Jaké Xaviany jsi slyšel? Za sebe můžu říct, že hrají skvěle a totéž soudí i recenzenti. Před koupí jsem byl poslouchat v Long Play a tak jsem měl srovnání třeba s Dali Rubicon 2, Canton Vento Reference 9 DC, Focal Aria 906 atp., přičemž jsem se nakonec přiklonil k Ambrám.

 

Co se týče Naimu, Nait XS 2 jsi slyšel? Naim si s Ambrama seděl hezky a rozhodně se našlo mluvit o zkresleném projevu. Stejně jako s jinými bednami v LP, co jsem poslouchal. Neříkám, že se jedná o nejlepší zesilovač ve své třídě, ale rozhodně nehrál vůbec špatně.

 

Mám z toho pocit že zkrátka nechováš k těmto značkám sympatie a tak se snažíš dělat lidem ?osvětu?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusi robit ziadnu osvetu, je to skratka fakt ze Xaviany hraju podpriemerne. Sam som ich mal doma a museli z domu prec...

 

 

Nejsem si úplně jistej, jestli se dají srovnávat x let starý (dokonce snad úplně první model vůbec) entry level bedny s aktuálním modelem z vyšší třídy... Vřele bych vám doporučil poslech, třeba byste změnili názor.

 

Posílám alespoň odkaz na recenzi ve Stereo / Video

 

 

Tímto příspěvkem končím s tímto vláknem, nemám náladu tady něco obhajovat před lidmi, kteří pouze spekulují a dané komponenty neslyšeli. Je to čirá radost si s vámi psát.

 

Howgh

Upraveno uživatelem enGiN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xaviany jsem také měl a slyšel jsem jich taky dost. Stejně jako v případě Naimu se jedná o výrobky s výrazným vlastním chrakterem. Od Naimu jsem měl doma na opravu CD přehrávač a nějaký koncák. Vzhledem k tomu, že jsem technik těžko můžu mít pro Naim sympatie. Asi jako kdyby v Rolexkách byl základní strojek od Seika. Je teda fakt, že na trhu se vyskytují i mnohem větší průsery.

 

K recenzím v časopisu asi jen to, že to je občas celkem srandovní čtení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No na toto som spytal obsluzny personal - chbyli mi plnsie basy a priestornejsie vysky, no schladil ma s odvolanim sa na cloveka co to nastavoval a este utrusil poznamku, ze kvalitne stredy su to co hybe audiofil svetom ....

 

Nato, že zasa McIntosh nesklamal, ta zostava hrala otrasne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...