Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Na Pro-ject RPM3 bude 2M red postačovat v pohodě. Zvukově je více "digitální" - posazená výše. Pokud preferuješ "analogovější" zvuk, zkus Sumiko Oyster.

Naprostá bomba v poměru výkon/cena je Mucic Hall Tracker zde https://aukro.cz/mm-prenoska-music-hall-tracker-6949234740

Za tu cenu je to něco neuvěřitelného. Je to prakticky stejná přenoska jako Goldring Elektra, která stojí 5x tolik.

2M red je trochu detailnější, ale to nic neznamená, celá řada lidí preferuje "analogovější" zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekvalizer do hifi jednoducho nepatri. Nemame cas nato, aby sme pocuvali nekvalitne hifi...

 

Hudba je zábava, pokud to posluchače baví, tak je jedno co poslouchá a jak "nekvalitní" je hifi.

Navíc ona ta "kvalita" hifi je velmi obtížně meřitelná. Velká část hudby je amplifikovaná a tam není žádná reference věrnosti (čili kvality) zvuku.

Radost z hudby a "kvalita" její reprodukce při poslechu spolu vůbec nesouvisí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak equalizace se provádí několikrát během nahrávacího procesu: snímání, míchání, mastering.

Kdy se ti stane,že dvě vydání téhož alba zní stejně(mastering, lisovna lp,cd)

Jsou vydavatelství, která raw hi-fi jako Chesky records, Opus3.

DSP, Room Perfect jsou používány běžně při přehrávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaká je nejlepší přenoska  https://youtu.be/4vzcD8OK_Do?t=899

Zajímavej, oči otevírající, střízlivej a smířlivej rozhovor s konstruktérem ramínek a digitál též poslouchá.

Zestručněno Hi-Fi je iluze.

Mimochodem hi-fi je markeťáckej termín z doby kdy vynil records byl těžkej high end.

 

Mám doma kolotoče jak na stříbrný tak na černý placky. Pokud je vše zpracováno jak má být jsou pro mne tyto zdroje zaměnitelné a užívám si obé.

Přenosku používám 2M silver a je to ok. Z přesně z výše uvedeného neštěstí s uraženou chvějkou si odmítám koupit příliš drahou přenosku. Zkoušel jsem doma Grado Black a ta mi nechutnala. Na pop-rock to bylo fajn, ale Tchajkovskij zněl divně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hudba je zábava, pokud to posluchače baví, tak je jedno co poslouchá a jak "nekvalitní" je hifi.

Navíc ona ta "kvalita" hifi je velmi obtížně meřitelná. Velká část hudby je amplifikovaná a tam není žádná reference věrnosti (čili kvality) zvuku.

Radost z hudby a "kvalita" její reprodukce při poslechu spolu vůbec nesouvisí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěděl jsem, zda si děláš legraci nebo nechápeš. Teď už je to jasné...

Co myslíš, že je uvnitř té "kvalitné phono krabicky"?

Typický postoj hifisty.

Nazor som mal na ekvalizer ako korekciu v zostave kde to nepotrebujes! U gramo je asi jasne ze bez predzosilovaca to nepojde. Dakujem za pochopenie odbornici!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hudba je zábava, pokud to posluchače baví, tak je jedno co poslouchá a jak "nekvalitní" je hifi.

Navíc ona ta "kvalita" hifi je velmi obtížně meřitelná. Velká část hudby je amplifikovaná a tam není žádná reference věrnosti (čili kvality) zvuku.

Radost z hudby a "kvalita" její reprodukce při poslechu spolu vůbec nesouvisí.

 

Toto nie je úplne presne napísané, ale korelácia s mojím pohľadom na vec je veľmi vysoká.

 

Boa ale sme zli. Este McStinger a hifi lynch moze zacat.

 

Tentokrát bezo mňa, dnes nemám militantne-poučovaciu náladu. Neviem, čo sa so mnou deje, že som taký krotký. Asi že počúvam S.O.D. cez Dynaudiá. Zo 128kbit mp3 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...