Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Potřeboval bych poradit ohledně vintage zesilovači Pioneer.

Je nějaký podstatný zvukový rozdíl mezi sa 8500 mkII a sa 8800 blue line, kromě led indikátorů?

Jsou tyto zesilovače zvukově lepší než model sa 7500 mkII. Uvažuji o obměně, ale nevím zda to bude zvukově znát. Výkonově mi sa 7500 mkII stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

@Roland Sands

Nepočul sosm ich, tak iba domnienky. Adam je v segmente štúdiových monitorov veľmi slušná značka. Sám som svojho času zvažoval ako nearfieldy A7X, aj keď nakoniec som dal prednosť Dynaudio BM5. Čo sa týka T5V, náhodou som na ne narazil asi pred dvomi týždňami a zaujalo ma, že sa Adam pustil do "lacákov".

Pozrel som nejaké recenzie a podľa nich vyzerajú fajn. Jednu vec im ale pár ľudí vytýkalo, základný a stále počuteľný šum až "syčanie", niekto dokonca spomínal náchylnosť na chytanie rušenia z okolia. Ak to tak je naozaj, tak by ma z toho vystrelo, mať ich meter od seba. Takže ak kupovať, tak s možnosťou vrátiť.

Hrať asi nebudú zle, Adam by sračku von zrejme nepustil. Pravdepodobne im bude v tejto cenovej ťažko hľadať konkurenta. Asi aj basy budú mať napriek malému stredobasu slušné, bednička je pomerne veľká, porovnateľná so spomínanými Dynaudio BM5.

Neviem, k čomu to chceš, ale ak ide o niečo lacné a malé na hranie hudby k notebooku apod., tak sa mi svojho času celkom páčili aj JBL 305, tie majú trochu viac hifi charakter, nie sú úplne neutrálne a suché. Protipólom k JBL sú Yamaha HS5, na ich surovosť si treba zvyknúť. HS5 som mal pár rokov a celkom nerád som sa s nimi lúčil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Monitory jsem začal vybírat asi před dvěma týdny, s tím že si udělám radost na Vánoce. Stávající repro kupované cca před 10 leti už jsou dávno za zenitem a o kvalitě produkce netřeba mluvit. Při hledání náhrady jsem narzil na KRK Rokit 5 G4 a oslovil kamaráda který se pohybuje v branži ať nahodí alternativy a postrčí mě správným směrem. KRK byly posléze zavrhnuty a doporučen výběr z dvojice již zmíněných Adam T5V vs Kali Audio LP-6 Black.
Bohužel se kamarád dostal před pár dny do studia (viz.odkaz) kde měl možnost poslechnout více monitorů v různých cenových kategoriích. Tudíž do výběru byly zařazeny i Focal Alpha 50 a buget stále roste, z čehož nemám moc radost. Pokud by byl rozpočet dvojnásobný, sáhnu po Dynaudio BM5 mkIII na které pěl chválu po návratu ze studia.
Zadání znělo: kvalitní monitory do menší místnosti k PC/TV výjimečně na garden party, v cenové relaci +-10 tis.
Na pořízení nespěchám, takže kdyby Vás něco napadlo klidně přihoďte dalšího kandidáta. Šum u Adam bych asi nezvládl, tudíž zatím vítězí Focal Alpha 50. Ještě jednou díky oběma za postřehy.

http://3bees.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Roland Sands

Podľa mňa sa treba pozrieť aj na veci okolo, nielen na zvuk. Pozrieť recenzie, na Thomann.de je ich v nemčine dosť, lepší zdroj asi nie je. Som tak narýchlo pozrel, u Kali sa ktosi sťažuje na šum, u Focalu na veľmi citlivý standby mód (vypnutie pri tichom počúvaní, aj keď je signál).

Dynaudio BM5 mám tuším MKII. Pri slepom teste s inými bedničkami podobnej kategórie (na skladbe, ktorú dôkladne poznám) som najprv myslel, že si chalan zo mňa robí prdel a že zapol niečo z vyššej cenovej. Zrazu bolo počuť všetko, vrátane jemných reverbov a podobne. Dlho som neváhal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé,

zkusím zde opět trochu rozproudit diskusi a povídat si v Vámi o deskách, vinylech a LPčkách.

Moje osobní sbírka začíná nabírat rozměry, které se mi už nevejdou do DJ kufříku a tak bych si rád pořídil nějaký designový kus nábytku, pro odhadem tak max 200 desek (víc jich snad nikdy nebude). Nejlépe něco modulárního a ještě lépe s dvířky, aby se na desky zbytečně neprášilo (nevím proč, ale doma se mi práší hodně).

Našel jsem víceméně dvě řešení, která se mi líbí... to první je modulární, ale výroba a prodej je jen v US a dovoz jednoho kusu tak vyjde na cca +5000 Kč (včetně výpalného) a to se mi nějak v principu úplně dávat nechce (celkem tedy kolem 9 tisíc CZK / ks).

https://simplewoodgoods.com

image.png.b9d9435e6992ea172c8f511212e23959.png

Druhou možností je docela praktický držák na stěnu... líbí se mi designově, asi je praktické, že desky leží "šikmo", bohužel stojan nemá dvířka, ale zase je výš od země a prášit se tam tedy bude snad méně. Jen ta cena cca 600€ mi přijde šílená.

Nemáte někdo nějaký hezký typ na něco podobného, nebo třeba tip na šikovného truhláře, protože si říkám, že ta 2. varianta nemůže být tak těžká na výrobu. Cenově ideálně kolem 10 tisí

https://www.sinfonic-audio.de/schallplatten-regal.html

8550.02.jpg

 

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, toho je všude plno, ale vážně jsem chtěl, aby to trochu vypadalo (tj. nebyla to blbá překližka z Polska) a taky plnilo účel... našel jsem ještě tohle, to je taky good... 

https://stahlzart-moebel.de/produkt/schallplatten-regal-classic-018-schwarz-grau-metall-stahl/

Ale zatím to vypadá, že zasponzoruju Fedex a náš úžasný stát formou DPH a CLO a půjdu do toho 

https://simplewoodgoods.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tou váhou desek je asi fakt... škoda, že to ti kluci americký (jinak těm dvěma klukům fandím) posílají už složený, ta doprava 2 krabic vyjde na 200 USD (kupodivu o 90USD dráž, než do Německa, kde by to vzal PO box, ale zase za mne nikdo nezaplatí CLO a MwSt. - nemáte s tím někdo zkušenost?)

 

Edit: teď koukám, že na Slovensko je to o 75 USD méně, než do Čech 😞

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 10. 2020 v 14:37, McStinger napsal:

Dynaudio BM5 mám tuším MKII. Pri slepom teste s inými bedničkami podobnej kategórie (na skladbe, ktorú dôkladne poznám) som najprv myslel, že si chalan zo mňa robí prdel a že zapol niečo z vyššej cenovej. Zrazu bolo počuť všetko, vrátane jemných reverbov a podobne. Dlho som neváhal.

 

V 29. 10. 2020 v 15:21, Hasňa napsal:

Dynaudio je jistota. 

Pánové... vůbec mi nepomáháte :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...