Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

To s tou váhou desek je asi fakt... škoda, že to ti kluci americký (jinak těm dvěma klukům fandím) posílají už složený, ta doprava 2 krabic vyjde na 200 USD (kupodivu o 90USD dráž, než do Německa, kde by to vzal PO box, ale zase za mne nikdo nezaplatí CLO a MwSt. - nemáte s tím někdo zkušenost?)
 
Edit: teď koukám, že na Slovensko je to o 75 USD méně, než do Čech

Hele a nezvazil bys podporit nejakyho mistniho truhlare? Určitě lepší než posílat přes půl světa... pro inspiraci mu můžeš dat odkazy co se to líbí nebo si navrhnout úplně něco svyho...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, feltharg napsal:


Hele a nezvazil bys podporit nejakyho mistniho truhlare? Určitě lepší než posílat přes půl světa... pro inspiraci mu můžeš dat odkazy co se to líbí nebo si navrhnout úplně něco svyho...

Jojo, píšu to v původním příspěvku a už mám kontakt na někoho šikovného, uvidím, jaká bude kalkulace a podle toho se nějak rozhodnu... čekal jsem, že místní viniloví nadšenci se podělí o svoje poklady, protože faktem je, že já, přestože začínající, mám v LPčkách už poměrně dost peněz a proč je tak mít "jen tak někde" 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2020 v 11:06, Roland Sands napsal:

Nemá někdo zkušenosti s těmito monitory viz.odkaz nebo se značkou Adam Audio? Předem díky.

https://www.muziker.cz/adam-t5v

thumb_d_gallery_base_0ee0a2b4.jpg

Adam Audio evidentně ví, co dělá. Viz např. měření většího modelu T8V

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/adam-t8v-studio-monitor-review.17118/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Andrew napsal:

Jojo, píšu to v původním příspěvku a už mám kontakt na někoho šikovného, uvidím, jaká bude kalkulace a podle toho se nějak rozhodnu... čekal jsem, že místní viniloví nadšenci se podělí o svoje poklady, protože faktem je, že já, přestože začínající, mám v LPčkách už poměrně dost peněz a proč je tak mít "jen tak někde" 😄 

Kdybych měl na zdi místo, tak zaskočím do nejbližšího hobbymarketu, nechám si nařezat desky a za odpoledne je to hotový 😃 A ta radost a pýcha na práci vlastních rukou! Bohužel, místo na zdi nemám a tak mám LP a SP v šatně, kurva. Jinak ta váha bude strašlivá. 2 x cca 60 ks x cca 200 g + prkna = cca 30 kg s těžištěm dost daleko od zdi. To může skončit průserem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Irwinek napsal:

Zkus tohle 😄

Paráda ve dne i v noci

🤣

před 4 hodinami, elloco napsal:

Kdybych měl na zdi místo, tak zaskočím do nejbližšího hobbymarketu, nechám si nařezat desky a za odpoledne je to hotový 😃 A ta radost a pýcha na práci vlastních rukou! Bohužel, místo na zdi nemám a tak mám LP a SP v šatně, kurva. Jinak ta váha bude strašlivá. 2 x cca 60 ks x cca 200 g + prkna = cca 30 kg s těžištěm dost daleko od zdi. To může skončit průserem...

No, sám se do toho určitě pouštět nechci... zítra budu mít nějaký návrh od truhláře... podle toho se rozhodnu a případně si to nechám poslat u USA, po vzoru "kdybych před Tebe položil dva stejné, ale naprosto stejné boxy na desky a o jednom z nich Ti řekl, že je z USA..." 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, Andrew napsal:

🤣

No, sám se do toho určitě pouštět nechci... zítra budu mít nějaký návrh od truhláře... podle toho se rozhodnu a případně si to nechám poslat u USA, po vzoru "kdybych před Tebe položil dva stejné, ale naprosto stejné boxy na desky a o jednom z nich Ti řekl, že je z USA..." 😄

 

Tak o tom žádná, že box z USA je výrazně lepší, než od Franty od vedle. Už z principu, že 😃. Ze zvědavosti jsem pohledal na netu řešení zavěšená na zeď a moc tam toho není. Proč asi? 😃 Designově je to podařený, obzvláště když se dají dvě vedle sebe. Bude to chtít ale alespoň 20 cm vruty...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak o tom žádná, že box z USA je výrazně lepší, než od Franty od vedle. Už z principu, že . Ze zvědavosti jsem pohledal na netu řešení zavěšená na zeď a moc tam toho není. Proč asi?  Designově je to podařený, obzvláště když se dají dvě vedle sebe. Bude to chtít ale alespoň 20 cm vruty...
 

Hele, jak Tě tak “poslouchám” asi se na ten systém na stěnu vykašlu... teď jsem to chtěl dat na nenosnou příčku a 20cm šrouby s hmoždinkama tam asi ani nedám ... no jo, tak asi ty škatulky


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi jasne, ze něco takového existuje, myslel jsem si na takové ty závěsné listy, tj. rozložit váhu na co největší plochu... truhlari jsem psal, ze celá věc ponese určitou váhu a i způsob uchycení “boxu” na nosnou desku je nutné pojistit ... průměrná cena desky je někde kolem
800CZK (ale jsou tam i raritky za tisíce) no a krát 150 desek to vychazi na hnusnou částku, abych jednou přišel domu a byl nas*anej


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naposledy se mi vytrhlo v garáži ze zdi pověšené kolo na držáku 3x vrut 10 x 100 minulý týden. A to jsem si myslel, že jsem to nepodcenil... Ono taky můžeš pod těma deskama mít gramofon a další aparaturu a to bych pak ten masakr nechtěl vidět. Určitě by to přidělat šlo, ale raději bych neriskoval a vsadil na klasiku. Vždyť to můžeš pojmout jako celkové řešení pro stolek na hi-fi + úložiště LP . Na netu je spousta inspirace... Prostě dle vkusu každého soudruha 😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 10. 2020 v 22:59, Roland Sands napsal:

Monitory jsem začal vybírat asi před dvěma týdny, s tím že si udělám radost na Vánoce. Stávající repro kupované cca před 10 leti už jsou dávno za zenitem a o kvalitě produkce netřeba mluvit. Při hledání náhrady jsem narzil na KRK Rokit 5 G4 a oslovil kamaráda který se pohybuje v branži ať nahodí alternativy a postrčí mě správným směrem. KRK byly posléze zavrhnuty a doporučen výběr z dvojice již zmíněných Adam T5V vs Kali Audio LP-6 Black.
Bohužel se kamarád dostal před pár dny do studia (viz.odkaz) kde měl možnost poslechnout více monitorů v různých cenových kategoriích. Tudíž do výběru byly zařazeny i Focal Alpha 50 a buget stále roste, z čehož nemám moc radost. Pokud by byl rozpočet dvojnásobný, sáhnu po Dynaudio BM5 mkIII na které pěl chválu po návratu ze studia.
Zadání znělo: kvalitní monitory do menší místnosti k PC/TV výjimečně na garden party, v cenové relaci +-10 tis.
Na pořízení nespěchám, takže kdyby Vás něco napadlo klidně přihoďte dalšího kandidáta. Šum u Adam bych asi nezvládl, tudíž zatím vítězí Focal Alpha 50. Ještě jednou díky oběma za postřehy.

http://3bees.cz/

KRK Rokit 6 prvni generace sem mel 11 let a na poslech punku a HC z MP3 byly fajn ;)

Nedavno jsem upgradoval na KRK V4S4 a jsem z nich fakt nadsenej,  oproti Rokitum obrovsky skok v kvalite(ale i v cene).

Hrajou hodne prijemne a vyrovnane, slysim s nima vic detailu nez ve sluchatkach,  IMHO hodne povedeny bedynky.

Mam k nim teda i 10" KRK sub, ale i bez nej se vubec neztrati, na tak maly bednicky jsou basy hodne slusny.

Adamy jsou top, ale pokud si dobre vzpominam tak je kupovali lidi spis na michani muziky, nez na poslech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem Adamum, s tim sumem se mi to moc nezda, ty T5V maji -10dBV unbalanced a +4dBu balanced vstupy, podobne jako ty moje KRK V4S4 u kterych je sum na hranici slysitelnosti.

Zkusil jsem ze srandy prepnout na na -10dBV unbalanced a sumi to dost vyrazne i pri pouziti symetrickeho kabelu, tak jestli nebude problem v tomm s Cinchema to bude urcite jeste horsi.

Ty Focal Alpha 50 maji nizkou smerovost, to mi prijde jako nejlepsi volba vzhledem k ucelu pouziti.

 

 

Upraveno uživatelem OndraPod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoretický dotaz:

Narazil jsem v inzerci na equalizer s rozsahem 16 Hz - 36 KHz. Po prvotním impulzu si ho ihned koupit, se mi to rozleželo a říkám si k čemu, když slyším do 16 KHz? A teď ten dotaz: za předpokladu, že to zvládnou bedny (a vlastně celý řetězec), co ovlivňuje korekce na 36 KHz, když to nikdo neslyší - leda vyšší harmonické? A jak to ovlivní poslech?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...