Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 29 minutami, instant napsal:

daj link na ten ekvalizer :)

Nejsem sketa, tady ho máš - jo a je to 16 Hz - 32 KHz:

https://elektro.bazos.cz/inzerat/127253539/prodam-equalizer-pioneer-sg-9.php

Stejně by mě zajímaly ty korekce na 32 KHz, co to tak může dělat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, elloco napsal:

Teoretický dotaz:

Narazil jsem v inzerci na equalizer s rozsahem 16 Hz - 36 KHz. Po prvotním impulzu si ho ihned koupit, se mi to rozleželo a říkám si k čemu, když slyším do 16 KHz? A teď ten dotaz: za předpokladu, že to zvládnou bedny (a vlastně celý řetězec), co ovlivňuje korekce na 36 KHz, když to nikdo neslyší - leda vyšší harmonické? A jak to ovlivní poslech?

 

Toto? https://elektro.bazos.cz/inzerat/127634016/equalizer-marantz-eq-140-prodam.php

Ten je klasicky do 16 kHz, limitem není zesilovač (ten bývá lineární i v pásmu vysoko nad 22 kHz) a obvykle ani bedny. Sluch mám každý v jiné kondici hlavně v závislosti na věku

Kde vidíš korekce na 36 kHz? Subjektivisti se ti budou zapřísahávat, že to vnímají. Objektivně je to py.ovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, elloco napsal:

OK. A co dělá ta korekce na 32 KHz???

to sa musis spytat svojho psa :) ty to rozhodne pocut nebudes..

ekvalizer pekny, ak si na take stare rarohy, je to pekny kus hifi nabytku (funkciu ktoreho dnes riesi kusok softveru). ku gramofonu alebo nejakej starej zostave zlatych pioneerov bude urcite OK. vseobecne stare pioneery boli slusnej konstrukcie aj zvuku

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když jste tady nakousli ty vintage PIONEERy, tak se chci zeptat, jestli jste někdo řešili náhradu nožiček za nějaké pěknější, nejlépe hliníkové, antivibrační to už je na mě  asi moc, spíš mi jde o vzhledovou stránku a cenu, protože nedám litr za nožičky pod receiver za 2. Průměr cca 5 cm a výška 1.5-2 cm.

Objednal jsem sice plastový šmejdy z Ali, ale nevím co mi příjde a jestli vůbec.

Snímek obrazovky 2020-11-09 v 14.38.56.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, instant napsal:

to sa musis spytat svojho psa :) ty to rozhodne pocut nebudes..

ekvalizer pekny, ak si na take stare rarohy, je to pekny kus hifi nabytku (funkciu ktoreho dnes riesi kusok softveru). ku gramofonu alebo nejakej starej zostave zlatych pioneerov bude urcite OK. vseobecne stare pioneery boli slusnej konstrukcie aj zvuku

 

Tak jistě. Nejsem netopýr. Spíš mě zajímá mimosmyslové vnímání ultrazvuku (stejně jako infrazvuku), kdy vlny prochází tkáněmi, nebo se od nich odráží a zda je možné vnímat jejich ekvalizaci. Tedy vnímat, ne slyšet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, elloco napsal:

Tak jistě. Nejsem netopýr. Spíš mě zajímá mimosmyslové vnímání ultrazvuku (stejně jako infrazvuku), kdy vlny prochází tkáněmi, nebo se od nich odráží a zda je možné vnímat jejich ekvalizaci. Tedy vnímat, ne slyšet...

Já bych tak rád vnímal, ale potřebné substance jsou poněkud drahé a poněkud nelegální 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Duke650 napsal:

Já bych tak rád vnímal, ale potřebné substance jsou poněkud drahé a poněkud nelegální 🙂

Skoč do lesa, lysohlávky rostou všude. A pokud je nebudeš sbírat na kšeft, není to nelegální. A nebo můžeš lízat žábu 😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, elloco napsal:

Tak jistě. Nejsem netopýr. Spíš mě zajímá mimosmyslové vnímání ultrazvuku (stejně jako infrazvuku), kdy vlny prochází tkáněmi, nebo se od nich odráží a zda je možné vnímat jejich ekvalizaci. Tedy vnímat, ne slyšet...

vraj to je mozne vnimat vnutornym uchom, ale ak mas nad 40 tak ti to asi fakt moze byt jedno. Vseobecne je ultrazvuk pri vyssich hlasitostiach skor skodlivy, poskodzuje vyskove reproduktory, sluch a celkovo rozjebava čakry. Pripadne vhodny na odpudzovanie hlodavcov, psov a adolescentov :)

btw, kludne si to vyskusaj v PC ak mas hi res zvukovu kartu a dobre sluchatka, ci nieco budes vnimat. budes mat vo veci jasno sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, instant napsal:

vraj to je mozne vnimat vnutornym uchom, ale ak mas nad 40 tak ti to asi fakt moze byt jedno. Vseobecne je ultrazvuk pri vyssich hlasitostiach skor skodlivy, poskodzuje vyskove reproduktory, sluch a celkovo rozjebava čakry. Pripadne vhodny na odpudzovanie hlodavcov, psov a adolescentov :)

btw, kludne si to vyskusaj v PC ak mas hi res zvukovu kartu a dobre sluchatka, ci nieco budes vnimat. budes mat vo veci jasno sam

Nechce se mi to zkoušet na sobě, nerad bych si odpálil hlemýždě. Určitě bude záležet na intenzitě vyzařování, obecnou teorii znám. A sluchátka jsou něco jiného, než repro. Ultrazvuk má velký pokles při průchodu vzduchem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, instant napsal:

no neohluchnes, neboj sa, intenzitu si porovnaj pri rovnakej hlasitosti s napr 14kHz. najprv si pusti tych 14kHz a potom 34kHz. Aj to budes viac pocut harmonicke nez samotnych 34 ale pre porovnanie..

No nic, slyším jen těch 14 KHz. Otázkou je, jestli těch 34 KHz proleze mou zvukovkou Steinberg. Prostě mě jen zaujalo to, že ten Pioneer má korekce v "neslyšitelným" pásmu a že jsem si toho u jinýho EQ nevšiml...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoreticky aj tých 32 kilo môže byť na zvuku poznať. V ekvalizéroch sa typicky pásma viac či menej prelínajú, takže ak ich tento má trochu širšie, môže ovplyvňvať aj počuteľné pásmo. Inak naozaj skôr na stiahnutie ultrazvukovej zložky, ale to už je len taký teoretický blábol.

S testovaním výšok na repro pozor. Poznám jedného vola, čo skúmal ako vysoko počuje, pustil si nejakých 20W sínusu do bední a upiekol si výškáče. Nejaký McStinger sa tuším volal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...díky Coroně a home office jsem se pustil do přestaveb audia. Dcerka chtěla gramec, tak jsem ji dal svůj ProJect a k němu dostala starý, ale velmi dobře hrající zesík Grundig a repra ElectroVoice Link 8. No a já kromě několika Kenwood M1 a C1 pořídil ještě Technics 9060, 9070, 9010 a Thorens 125mkII...ke Kenwodům parádně sedly Klipsch Tangent 40 a chystáme DIY stavbu (viz ilustrační obrázek č.1) reprobeden. Spodek - basovka bude Klispchorn, ale osazena dynamičtějším měničem a k tomu synergy horn ala Danley audio...tak uvidíme. Alespoň mne to donutí udělat v prázdném podkroví nový pokoj na poslech muziky. Ještě dáváme dohromady jedny dynamické sloupy s koaxiálem - bas jde do podlahy (poslední foto). Tak zase je si s čím a na čem hrát.

IMG_4455.JPG

IMG_4299.JPG

D0FDF8FD-64CC-4E36-B7BF-ECD8A98F677E.JPG

IMG_2178.JPG

Upraveno uživatelem Sacíbagr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...