Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

@nickolaszvuk potichu je plny lebo ten album ma dojebanu dynamiku. Ja osobne som z toho bol dost sklamany, pocuval som ho presne jedenkrat. Ked to das nahlas tak to duni jaksvina, je to nahlas nepocuvatelne. Zivy koncert bol bez srandy lepsi sound /na the wall som bol 3x/

The Wall – Live in Berlin je omnoho realistickejsi zvuk, kto si pamata zvuk a atmosferu koncertov 80-90tych rokov, to tam cele je, ale zase potichu je to nepocuvatelne. To musis s volume k tej nule - naozajstnej, nie to co ti tam ten alibaba geret ukazuje

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, instant napsal:

@nickolaszvuk potichu je plny lebo ten album ma dojebanu dynamiku. Ja osobne som z toho bol dost sklamany, pocuval som ho presne jedenkrat. Ked to das nahlas tak to duni jaksvina, je to nahlas nepocuvatelne. Zivy koncert bol bez srandy lepsi sound /na the wall som bol 3x/

The Wall – Live in Berlin je omnoho realistickejsi zvuk, kto si pamata zvuk a atmosferu koncertov 80-90tych rokov, to tam cele je, ale zase potichu je to nepocuvatelne. To musis s volume k tej nule - naozajstnej, nie to co ti tam ten alibaba geret ukazuje

Naprostej souhlas. Koncert byl super. Koupil jsem si troj LP a to se opravdu nedá poslouchat. Je to domrvená nahrávka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a hele, kdyz teda budu chtit alibaba gereta ojebat. Nastavim si v nastaveni max volume na 0dB a bude to v cajku? Jakoze to bude hrat stejne/tak jak ma a bude to ukazovat to co ma, tedy max bude nula, dle obvyklych zvyklosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, nickolas napsal:

Rochnim! Roger Waters - The Wall na -49dB a je to hezky. Je to potichu, ale ten zvuk je “plny”. Ja jsem spokojen!

Blu-ray máš? Tady ten kousek je srdce rvoucí i s velmi zajímavým vyprávěním 👍

 

MV5BMjM5OTM5MTk2OF5BMl5BanBnXkFtZTgwMzEzMjM3NjE@._V1_.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa z vas poserem :lol2:. Vy ste sa teda nasli v spravnom vlakne (Alfri, Nickolas). 

Este k tomu afrimu ukludnovaniu o max volume... . Mal som raz davno taky 20 kilovy AV geret s napisom Harman Kardon. Vela kanalovy, vela digitalny. Nehralo to zle, ani dobre, ako AV. A raz pri jednej "seslosti" u mna doma po znacnom poziti alkoholickych substancii krutil kolega to najvacsie koliesko v strede a krutil. Doprava. Az na displayi nakrutil slovicko "Protect". Stalo ma to 800e za novy AV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se to tu zase tak hezky rozjelo, tak i já přispěju svou troškou do mlýna. Za poslední dobu cca půl roku proběhl od dřívější sestavy (Hegel H160 + Xavian Ambra) poměrně zásadní upgrade. Xaviany jsem nahradil Harbeth Super HL5 Plus a Hegel byl nahrazen Luxmanem L-590AX. Do toho přibyl zde opěvovaný Lyngdorf RP-1. 

Byť touhle sestavou rozhodně nepotěším @Hasňa, já jsem nadšenej, hraje to z mého pohledu úžasně! Dnes ještě na zkoušku přistanou Dynaudio Contour 20 (ty by Hasňu určitě potěšily), tak uvidím, jestli Harbethy nahradí, ale nevím nevím... :)

Jinak co mě dost překvapilo, že v mé místnosti upravené třemi panely od VMAudio udělal Lyngdorf s Harbethy RoomCorrection jen 9%, zatímco u Focal Aria 926, které jsem zkoušel, to bylo kolem 30 %...

Můžu jen konstatovat, že v tom zase lítám... :D 

 

PS: nevhodné umístění gramce a PS4 bylo jen dočasnéIMG_1487.thumb.JPG.ff9ffd7c57291cfd29d316caea58d2ac.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, enGiN napsal:

Když se to tu zase tak hezky rozjelo, tak i já přispěju svou troškou do mlýna. Za poslední dobu cca půl roku proběhl od dřívější sestavy (Hegel H160 + Xavian Ambra) poměrně zásadní upgrade. Xaviany jsem nahradil Harbeth Super HL5 Plus a Hegel byl nahrazen Luxmanem L-590AX. Do toho přibyl zde opěvovaný Lyngdorf RP-1. 

😍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Andrew napsal:

Hele a za zdroj máš jen gramofon? A co je ten zač?

Zdroj je Bluesound Node 2, který je připojen k Pro-ject DAC Box DS2 Ultra. Gramofon je bohužel jednoznačně nejslabší částí řetězce a bude muset do budoucna proběhnout upgrade MC směrem. Je to Pro-ject Debut Carbon s Ortofon 2m Red. Preamp je Pro-ject Phono Box RS, s tím jsem velmi spoko.

 

@Duke650 souhlas, i s těmi 9 % korekcí je to velmi citelný rozdíl a byl to skvělý kup. Spíš mě zaráží, jak moc rozdílný je rozsah korekcí ve stejné místnosti u dvou různých beden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, enGiN napsal:

Zdroj je Bluesound Node 2, který je připojen k Pro-ject DAC Box DS2 Ultra. Gramofon je bohužel jednoznačně nejslabší částí řetězce a bude muset do budoucna proběhnout upgrade MC směrem. Je to Pro-ject Debut Carbon s Ortofon 2m Red. Preamp je Pro-ject Phono Box RS, s tím jsem velmi spoko.

 

@Duke650 souhlas, i s těmi 9 % korekcí je to velmi citelný rozdíl a byl to skvělý kup. Spíš mě zaráží, jak moc rozdílný je rozsah korekcí ve stejné místnosti u dvou různých beden.

A zkoušel jsi phono preamp přímo v Luxmanu? Já mám tedy nižší verzi 507, ale všichni (včetně nějakých testů) mi tvrdili, jak je předzesilovač v Luxmanu kvalitní, tak mě zajímá porovnání, jestli bych něměl o něčem případně zauvažovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...