Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 10 minutami, Brolo napsal:

a ten Bluesound má tak špatný DAC, že se vyplatí mít ho jen na stream a převádět to na analog v externím DAC od toho Pro-jectu?

Mám to spíš kvůli praktičnosti a úspoře cinch kabeláže, jelikož mám do DACu svedenu ještě TV a občas notebook. Když jsem to zkoušel, nemůžu říct, že by to byl nějaký zásadní zvukový rozdíl...

@Andrew Žádné přímé porovnání jsem ještě nedělal, bojím se ale, že s ohledem na limity gramofonu / přenosky by to relevantní výsledky nepřineslo. Preamp mám už dlouho, tak jedu přes něj. Ale jak budu mít chvilku, zkusím to a dám vědět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, enGiN napsal:

 

@Duke650 souhlas, i s těmi 9 % korekcí je to velmi citelný rozdíl a byl to skvělý kup. Spíš mě zaráží, jak moc rozdílný je rozsah korekcí ve stejné místnosti u dvou různých beden.

Ono je to asi celkem logické, když si představíš průběh frekvenční křivky různých beden v různých osách, tak je to divočina a RP "má co žehlit"

P.S. Oba grafy jsou pro Harbeth, nemohu najít žádný pro Focal

Výstřižek.JPG

Výstřižek2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, nickolas napsal:

No a hele, kdyz teda budu chtit alibaba gereta ojebat. Nastavim si v nastaveni max volume na 0dB a bude to v cajku? Jakoze to bude hrat stejne/tak jak ma a bude to ukazovat to co ma, tedy max bude nula, dle obvyklych zvyklosti?

ano jasne. A je na povazenie, ze to sa vobec da nastavit. z podstaty veci vyplyva ze nula je max a to su jednoducho absolutne hodnoty. Autor zariadenia bol asi hravy typek, alebo to ma nejaku specialnu funkciu chranit posluchaca pred sebou samym. alebo skor pred tymi zmrsenymi nahravkami :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, enGiN napsal:

....

Byť touhle sestavou rozhodně nepotěším @Hasňa,

 

No, máš dobrou paměť. A máš i dobrý odhad. 🙂

Citovat

já jsem nadšenej, hraje to z mého pohledu úžasně! Dnes ještě na zkoušku přistanou Dynaudio Contour 20 (ty by Hasňu určitě potěšily),

Zase správně. 🙂 Ty Contoury budou čisté, jako studánka. Takové highendové Shan E500. Kdyby je krmil třeba Gryphon, tak máš danish hi-hi jak cumel. Velká Dynaudia na Levinsonovi to je v první pětce nejlepších přednesů, co jsem slyšel. 

 

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vam jeste jednou pekne dekuju. Vas zase nekdy poslechnu. Mi byl ty krabice cert dluzen!

Kurna, doted jsem si mohl poustet cokoliv a bylo to jedno, vsechno stejny zvuk...bud nahlas, nebo vic nahlas. A ted? Pustim si koncert a slysim, ze ma na hovno zvuk! Ze je udelany blbe. A mam po radosti.

Kdo se vas o to prosil?!?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, nickolas napsal:

Tak vam jeste jednou pekne dekuju. Vas zase nekdy poslechnu. Mi byl ty krabice cert dluzen!

Kurna, doted jsem si mohl poustet cokoliv a bylo to jedno, vsechno stejny zvuk...bud nahlas, nebo vic nahlas. A ted? Pustim si koncert a slysim, ze ma na hovno zvuk! Ze je udelany blbe. A mam po radosti.

Kdo se vas o to prosil?!?!

Jak zvuk na hovno, tak si s tou krabicí trochu pohraj ať se ti to líbí :punk: Určitě nějaké úpravy dle svého gusta umožňuje a pokud ne, tak kup jinou. Ale měj na paměti, čím dražší krabice, tím méně hejblat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, nickolas napsal:

Ne ne, tak jsem to nemyslel. Myslim to tak, ze ted poznam/slysim, kdyz je ta nahravka na hovno. Krabice jsou good!

No jasný :cheers: Co jsi to nakonec vzal, Denon? Nějak mi to uniklo, nebo to máš půjčený a jenom experimentuješ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, nickolas napsal:

Uz to je natrvalo. Yamaha a Klipsch

Spokojenost 🍻

Yamaha značku mám moc rád, dobře jim to hraje, tak ať věrně slouží jako má snad osmnáctiletá babka 👍 Co ta se toho nahrála a ještě v zahradní chatce udělá haldu parády dětem, disco disco :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2021 v 18:27, Oplt napsal:

Kluci v čem perete LP desky. Uvažuji o ultrazvuku do dílny na součástky cca 25-30l. Tak bych vytvořil nějakej držák na lp.

Nebo stačí obyč ruční pračka za dvojku?

nemusíš nic bastlit,třeba tohle ..

https://www.cncworld.cz/istika-ps30-al-na-itn-vinylovch-desek-p-167.html

používám Clearaudio,ale ten ultrazvuk je v pořadí ..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, ZJ napsal:

Ano tu jsem viděl, proto se ptám jestli máte zkušenosti s utrazvukem?

Než koupit tohle prdítko, tak raději pořídím silnější s větší vanou, abych to využil i dílně a ne jen na LP. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, nickolas napsal:

Ne ne, tak jsem to nemyslel. Myslim to tak, ze ted poznam/slysim, kdyz je ta nahravka na hovno. Krabice jsou good!

Prosím tě nic ve zlém, ale v místnosti s danou shit akustikou a s low end hardware můžeš vynášet pouze mylné soudy o nekvalitě nahrávek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...