Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Beru zpět, napsal jsem to blbě. Nicméně nejslabším článkem řetězce je místnos resp. její akustika

U nahrávek je to často loterie z důvodu nadměrné komprese a proto omezeného dynamického rozsahu. Dokonce bych řekl, že je vážnější problém než FLAC vs mp3

https://www.npr.org/2009/12/31/122114058/the-loudness-wars-why-music-sounds-worse?t=1610218790924

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám obrovskou výhodu, že v tom poslechu žádnou alchymii nehledám, na grafy jsem dement, takže buď to hraje nebo nehraje, ale bejvák kvůli tomu přestavovat nebudu :D Sám jsem tedy sebou překvapen, že 99% placek nechám teď hrát bez úprav a líbí se mi to, takže se současným systémem jsem spokojený, ale na druhou stranu nemám jediný problém přidat pár jednotek basu například u některých albumů Santany nebo Prince, co mě právě napadá. Muzika samozřejmě super, kytary masakr největší, ale celkově zvuk za mě bez šťávy. Je to vše samozřejmě o vkusu daného soudruha, chápu i equalizéry, kde mi jeden od Technicse dělal radost dlouhá léta, a nakonec má poslední slovo vždy spokojenost :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode @Duke650 ;) Mam krabici, ktera vazi 11kg, ma ovladac hlasitosti ktery jde pekne ztuha, kdyz ji zapnu tak v ni cvakne. Krasne tezke bedny, draty tluste jak palec... Ja jsem v tezke pohode. Vys uz jsou jenom snobi music nazis 😆🍻🤟

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, nickolas napsal:

V pohode @Duke650 ;) Mam krabici, ktera vazi 11kg, ma ovladac hlasitosti ktery jde pekne ztuha, kdyz ji zapnu tak v ni cvakne. Krasne tezke bedny, draty tluste jak palec... Ja jsem v tezke pohode. Vys uz jsou jenom snobi music nazis 😆🍻🤟

Ano přesně, ještě design,  kvalitní zpracování a radost se zapnutí, nějaký ti to pěkný cvaknutí :punk: Třeba MF třídy M je jednoduše k sežrání 💓

919mfidel.promo_.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, nickolas napsal:

Hmm, to uz vypada moc digitalne. Kdyz nad tim tak premyslim, asi si koupim gramofon!

Správná volba 👍 gramofon je na pohodu

Jinak poslouchej jak se ti to bude líbit, pohraj si s korekcema - od toho tam jsou.

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně, ještě design,  kvalitní zpracování a radost se zapnutí, nějaký ti to pěkný cvaknutí :punk: Třeba MF třídy M je jednoduše k sežrání 
919mfidel.promo_.jpg.99f204293e5c6b74d9b3b444567d93e0.jpg
Tu firmu jsem nikdy neměl rád. Přesný opak Creeku. Navoněná drahota bez zdravého základu. Kdysi dělávali krásné siliče v duralových trubkách, ale nikdy to dobře neznělo, ani dobře neměřilo. Vždycky je přehrál Creek, Rega, Rotel, Arcam a celá ta střední třída za poloviční cenu. A v jejich cenové hladině šel koupit už Bryston, a to byla úplně jiná kvalita. MF, Jadis, Conrad Johnson, nebo třeba Grado byly synonyma navoněné bídy.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Hasňa napsal:
před 21 minutami, African napsal:
Ano přesně, ještě design,  kvalitní zpracování a radost se zapnutí, nějaký ti to pěkný cvaknutí :punk: Třeba MF třídy M je jednoduše k sežrání emoji176.png
919mfidel.promo_.jpg.99f204293e5c6b74d9b3b444567d93e0.jpg

Tu firmu jsem nikdy neměl rád. Přesný opak Creeku. Navoněná drahota bez zdravého základu. Kdysi dělávali krásné siliče v duralových trubkách, ale nikdy to dobře neznělo, ani dobře neměřilo. Vždycky je přehrál Creek, Rega, Rotel, Arcam a celá ta střední třída za poloviční cenu. A v jejich cenové hladině šel koupit už Bryston, a to byla úplně jiná kvalita. MF, Jadis, Conrad Johnson, nebo třeba Grado byly synonyma navoněné bídy.

Zajímavé zjištění, díky za osvětu, já o nich jednu dobu hodně přemýšlel, ale nikdy nedostal možnost si poslechnout. Každopádně design perfektní 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 1. 2021 v 21:27, Hasňa napsal:
V 9. 1. 2021 v 21:08, African napsal:

Ano přesně, ještě design,  kvalitní zpracování a radost se zapnutí, nějaký ti to pěkný cvaknutí :punk: Třeba MF třídy M je jednoduše k sežrání emoji176.png
 

Tu firmu jsem nikdy neměl rád. Přesný opak Creeku. Navoněná drahota bez zdravého základu. Kdysi dělávali krásné siliče v duralových trubkách, ale nikdy to dobře neznělo, ani dobře neměřilo. Vždycky je přehrál Creek, Rega, Rotel, Arcam a celá ta střední třída za poloviční cenu. A v jejich cenové hladině šel koupit už Bryston, a to byla úplně jiná kvalita. MF, Jadis, Conrad Johnson, nebo třeba Grado byly synonyma navoněné bídy.

řada X v trubkách, to si ještě pamatuju

_DSC2788.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řada X v trubkách, to si ještě pamatuju
_DSC2788.JPG
Jo, to je přesně ono. Kde že loňské sněhy jsou.. Tady to je dokonce s tím předřazeným smetím Grado. Dřevo z frňákovníku, kůže z předkožky jednorožce, ale v zesilovači za 30k, nebo kolik ta hrůza stála jeden šváb za 80 korun, poťák za 200,- a trocha zvonkového drátu.


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...