Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

Moje osobní zkušenosti s in-ear v této kategorii jsou už hodně let staré, za tu dobu se objevila spousta novinek. Když ti nevadí Čína, zkus KZ ZST, vyjdou tě na čtvrtinu až polovinu uvedenéhu limitu https://www.nejlepsiceny.cz/sluchatka/kz-zst.html

Edit: zkus mrknout do druhého vlákna o sluchátkách. Nebo napsat mrazíkovi, to je expert

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Marfael napsal:

Tak dejme prosim tip na nejake spunty (pecky bych vynechal) co by splnovaly, co jsem poptaval.

Diky

 

Zkus nějaké, které už v základním balení budou mít nástavce Comply, ale spíš je to v základu u dražších modelů. Jak se spotíš, nebo trochu víc pohybu, je to asi jediný nástavec z mé zkušenosti který drží jak přibytý. Navíc dodává sluchátkám výborný zvuk, protože luxusně izoluje....

https://www.complyfoam.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, African napsal:

Zkus nějaké, které už v základním balení budou mít nástavce Comply, ale spíš je to v základu u dražších modelů. Jak se spotíš, nebo trochu víc pohybu, je to asi jediný nástavec z mé zkušenosti který drží jak přibytý. Navíc dodává sluchátkám výborný zvuk, protože luxusně izoluje....

https://www.complyfoam.com/

Diky, kouknu😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vincent je normální Čína, a nemyslím to zle. Měl jsem od nich malé monobloky i velké monobloky. Tranzistorové, neměl jsem důvod stěžovat si.  Ale měl jsem od nich také CD přehrávač a předzesilovač, obojí koupeno v zápalu mladické nerozvážnosti (chuť na lampy ...) konstrukce hybridní (t.j. v signálové cestě byly elektronky) a šlo to z baráku.... CD přestal hrát jeden kanál, oprava za raketu. Předzesilovač začal šumět, asi by stačilo vyměnit lampy, ale vystřízlivěl jsem a "hřejivé lampové zkreslení" už nesmí přes můj práh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DAC a triodový předzesilovač, plus Déčkový koncák může být dobrý.

Z fotky se zdá že lampy jsou vyměnitelné, ne ty napevno pájené co byly v cdp Vincent.

Pak je dobré vyměnit za ruské triody pokud budeš chtít. Ty čínské jsou jen slušné, mě se velmi rychle vyhrály. Nevím zapojení, zda je koupit párované nebo nemusí.

Líbí se mi zapojení v II.třídě dvoužilovým vodičem, vyhne se tím brumu z nuláku do zvuku. Zdánlivě malý výkon nemusí vadit když to nepověsíš na třípásmové sloupy s velkým, proudově náročným basákem.

Klasické Vincenty starší typů se mi nelíbí zvukem. Nové modely neznám.

To Déčko je něco jiného a pokud je to slušně udělané, službu udělá.

Vše v jedné krabici.  Pohodlí a dobrá služba.

Jak píše Duke, elektronky jsou nestálé a čím dál tím dražší. Doba cen Tesel ecc83 za 100kč je pryč.

Zda si odhadnout předpokládanou životnost a naplánovat výměnu, či propadnout triodovému gamblingu a pořídit více značek a zkoušet.

Mě těší možnost volby filtrů převodníku a korekce v iTunes.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud je tu nějaký odborník…?

Rad bych skládal něco takového, popsal bych to jako minimal/experimental/electro (vocal si odmyslete) 

Malinke zkušenosti z free programu mám, ale nevyznám se. 
Laka me Launchpad Pro jako nástroj tvorby. Plus ale bude potřeba program. Jaký, abych mohl opravdu vymyslet vselicos? Rad bych, aby slo přidávat o nějaké hlasy. Uzivil bych i zvuky klasických nástrojů (klavír, housle, atd. ) Je potřeba spešl zvukovka? 
Co je případně potřeba dal? 
 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, elloco napsal:

Bude to chtít externí zvukovku. K ní je většinou přibalená i lite verze Cubase, Ableton atd. (Focusrite, Steinberg...). Měl bych tady jedny nehraný klávesy se zvukovkou (ProKeys Sono 61) s Abletonem za dobrou cenu 😀

Klavesy nechci, chci neco skladneho:-).

před 6 hodinami, VS napsal:

Zkoušel jsi Musescore?

https://musescore.org/cs

 

Nezkousel, kouknu, diky.

Primarne mi jde o jednoduchost. Neni potreba vsech profi ficur. 

Hlavne jednoduchost, primocarost, dobra databaze zvuku a uprav. 

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dobrý Marku, všichni se tu bavíme o subu doma a ty hodíš odkaz (předpokládám) na svůj eshop na sub do auta. A kdybys se tu zdržel na více než 3 sekundy, tak asi bys pochopil, že zde kluci nepotřebují vědět rozdíl mezi aktivním a pasivním subem.

 

Ale když jsme u toho, zeptám se, mám tu 2 pasivní starý subwoofera a též starého receivera, oba fungují ještě na holé kabely bez konektoru. Mohu zapojit oba suby do stejného výstupu na receivera ? Zkoušel jsem hledat, a údajně paralelní i seriový zapojení by měl zafungovat, ale pro jistotu se zeptám.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...