Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

před 26 minutami, TomNguyen napsal:

Receiver má 8 ohmů, sub 1 má 3Ohm a sub 2 má 4Ohm

Môžeš ich dať do série, budú mať 7 Ohm, to je v pohode.

Čo to je ale za sub, ktorý má 3 Ohm? Nie je to náhodou odmazaných 8 Ohm? Ak by bol, aj tak ich môžeš dať do série, ale ten 8 Ohm bude hrať hlasnejšie. Plus spoločne budú hrať tichšie, než keby si zapojil iba ten jeden 8 Ohm (ak je to 8 Ohm).

edit: musíš správne trafiť polaritu subov, inak sa ti budú hýbať membrány opačne. Dá sa to napríklad krátkym pripojením na malú batériu, napríklad 9V, membrány sa musia pohnúť rovnakým smerom.

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak po několika hodinách poslechu to zas tak super není.

Půjdou o dům dál.

Další zkouška.....

Specifikace Infinity Renaissance 90
Typ: 4 pásmové, 4 měniče
Frekvenční rozsah: 27Hz až 45kHz
Doporučený zesilovač výkon: 75 to 400W
Frekvence výhybek: 200, 600, 3000Hz
Impedance: 4Ω
citlivost: 87dB
Bass: 1 x 254mm s dvojitou cívkou
Středobas: 1 x 165mm
Středy: 1 x EMIMM
Výšky: 1 x EMIT
Rozměry: 1245 x 435 x 316mm

Výkonový zesilovač Voxar Crest DPA380
Výstupní výkon 2x 200W při 4 Ohm 1kHz 1%, 2x 130W při 8 Ohm 1kHz 1%

20220118_142415.jpg

20220118_145235.jpg

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Posral se mi NAD C538, basic CD player. Jedničky a nuly mi přepočítává AI503, UD501 nebo sluchátkovej zesilovač, takže na DAC sekci nezáleží, optika nutná (ale to je asi už standard). Nechci za to samosebou utratit zbytečně moc, prostě jen transport (cenovka se dá odhadnout skrz ty odkazovaný TEACy :) ). Předem dík. 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, dr.sphinx napsal:

Posral se mi NAD C538, basic CD player. Jedničky a nuly mi přepočítává AI503, UD501 nebo sluchátkovej zesilovač, takže na DAC sekci nezáleží, optika nutná (ale to je asi už standard). Nechci za to samosebou utratit zbytečně moc, prostě jen transport (cenovka se dá odhadnout skrz ty odkazovaný TEACy :) ). Předem dík. 

 

Ty vogo, to je ten ode mě? Co se mu stalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je von ... ale tím, jak se to stalo, se moc chlubit nechci :) To se tak jednou při poslechovým maratónu člověk maliličko nadrbe a zlomí si tray ... pak to půlrok funguje a pak už ne :) 

Patrně by se to mohlo nechat spravit a třeba to i časem udělám, na druhou stranu je nucenej upgrade občas fajn. V šupleti jsem našel nějakej starej Technics, takže akutně nestrádám. 

Mimochodem: na místní megaborce nemám, ale z hlediska svýho audioamatérismu si fakt užívám tu pětsetrojku - a to jsem dřív déčkama opovrhoval :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No trvalo mi to no :) 

Mám Xavian Delizie (jasně, žádná hitparáda) a byl jsem dlouhodobě spoko s jetým 320BEE, reálný prachy jsem spíš sypal do sluchátek Jedna z nevýhod těch d'appolito delizií je, že si člověk musí sednout na správný místo. Taky jsou spíš temnější a ne úplně transparentní - a to vyřešil ten TEAC. Není to žádný bassmonster, ale jak to je rychlý a celkem precizní, tak se přednosti/slabý stránky beden a zesilovače docela dobře vykompenzujou. 

Jakej si teda mám koupit ten transport? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo jiný ti ohledně CD poradí lépe než já - protože moje rada by byla "to je jedno". Ale k té tvé rodince Teaců by se hodil třeba TEAC PD-301 za tašku hrušek nebo PD-501HR za dvě tašky
https://www.ebay.com/itm/353867621556?hash=item52642764b4:g:uBEAAOSw3~5h6asv
https://www.ebay.com/itm/265430804308?hash=item3dcce8a754:g:GYsAAOSwAP9hp1RG


Můj CD player TEAC PD-500C hraje jednou do roka, když si žena chce pustit koledy. Optikou do NT-505, pak symetrikou do Lyngdorf RP-1, symetrikou do AP-505 a bi-wiring do KEF R300.

V kanclu mám TEAC AI-301DA, zdrojem je PC přes USB, rádoby nearfield poslech přes stařičké KEF iQ3, takže je jasné, proč ti radím TEAC 🙂

20211017_110331~2.jpg

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skalní audiofilové asi řešení moc neocení.

Kef LS50 wireless II + Kef KC62 + Tidal Hifi Plus.

Před tím jsem měl Kef x300A wireless, hráno hlavně přes Airplay.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám lehce přeskakující CD přehrávač denon, stáří tak 15 let. Už jsem ho jednou rozebíral, abych se dostal k čočce a očistil ji. Vzal jsem ji nedřív isopropylem (někdo říkal, že líh může některý čočky poškodit), ale úplně celá jakoby zmatněla. Tak jsem ji vzal lihem a zase ok, nicméně pořád to přeskakuje, i origo CDčka.

Já kvůli tomu hraju CDčka už léta na DVD přehrávači; není úplně low-end ale tohle CD by měl hrát přece jen líp (no, je otázka, jestli bych to vůbec poznal..), tak mi to přijde líto a ještě bych to jednou prubnul (a nebo ho naopak vyhodil, co s ním...). Čím to tedy nejlíp vyčistit? Případně čím jiným to ještě může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...