Přejít na obsah

AUDIOFILOVO OKÉNKO


Alina

Doporučené příspěvky

V 23. 1. 2022 v 10:07, Duke650 napsal:

BTW jak tady zaznělo d´Appolito, tak se chci podělit o radost - mám na cestě upgrade z R300 na R700 🙂

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/547-kef-r700

Hmm, vypadají velmi dobře, tak dej časem vědět jak jsi spokojený. Asi tam bude sakra rozdíl oproti třístovkám, v jak velké místnosti je budeš využívat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra velký rozdíl by to neměl být, technicky vzato je to vlastně R300 s přidaným objemem a přidaným měničem, takže umí zahrát o něco nižší frekvence. Což je dobře, protože zvuk třístovek mi vyhovuje. Budu muset překalibrovat Lyngdorf RP-1, ale to je práce na 20 minut, takže cajk.
Jen doufám, že nejsem na počátku upgradové spirály 🙂 TEAC totiž uvedl na trh dva vymazlené komponenty v řadě 701 a moje NT-505/AP-505 se začínají bát o flek

ap-701-b_top_image.jpg

ud-701n-b_top_image.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych ty zkušenější, případně ty z vás, kteří se v audiu na rozdíl ode mě orientují, poprosit o Váš názor, případně nápady.

Při příležitosti přestavby obýváku, resp. jeho oddělení od kk, pořídit audio systém k televizi i k poslechu hudby. Prvotní záměr využít možnosti instalace stropních a stěnových repro jsem zavrhl pro komplikovanost a obrátil svou pozornost na domácí kina se soundbary. První mi padl do oka Sony ZH-F9, který jsem nakonec zavrhl jako příliš virtuální a rozhodl se pro Philips Fidelio B97, který jsem si dokonce rezervoval, ale nakonec jsem rezervaci zrušil. Další rozhodování bylo mezi LG SP11RA a Sony HT-A9, případně Sony HT-A7000 / HT-A5000 + SA-RS5 (které budou v prodeji až v létě) + subwoofer. LG mě při poslechu neohromilo a na Sony HT-A9 se teprve chystám. Vzhledem k ceně a k tomu, že už jsem toho dost načetl jsem se vrátil zpět k myšlence "normálního" systému. Jednak budou na stropě lehce vystupovat trámy, které by mohly degradovat odraz zvuku Dolby Atmos a druhak je prostě škoda to nevyužít možnost instalace stropních repráků.

Začal jsem tedy skládat sestavu domácího kina. Nejdřív jsem vybral Klipsch, konkrétně dopředu R-51M, R-52C, SW-100, a do stropu a do zadní stěny CS-18c. Ale nebyl jsem si úplně jistý designem. Pak jsem v nějaké recenzi zahlédl repro JAMO S803 a uvažoval jsem nad nimi jako méně kvalitní, ale designově vhodnější variantě. Mimo to také o dost levnější. Pak mě ale mé brouzdání přivedlo k Polk S55e a bylo jasno alespoň v tom, že dopředu preferuji sloupové repráky. Po zvažování, jestli Polk S55e nebo Jamo S809 jsem zjistil, že jsem limitovaný hloubkou stropních repro, kterou Klipsch ani Jamo nesplňují. Finální výběr tedy padl na Polk S55 ELITE, S35c, do stropu RC60i a do zadní stěny RC65i.

Rád bych tedy věděl, jestli se jedná o dobrý výběr v dané cenové hladině a k velikosti místnosti cca 20m². Případně jestli byste doporučili něco jiného?

Díky každému, kdo si našel čas přečíst si to a kdo si najde čas i na nějaký postřeh či radu.

Odesláno z mého Pixel 6 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, odjinud napsal:

Co to stalo? Nevim, jestli to ma smysl...

To máš k němu nějáký osobní vztah nebo to je nějáký luxusní kousek? Vždyť se dnes všude válí cd přehrávačů za pár šupů....

https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/cd-prehravace/cambridge-audio/ca-350c/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Stelvio řekl bych, že ve 20-ti metrovém obýváku dáš efektové repro spíše do bočních stěn... Jinak vybrané repro budou hrát +/- stejně, jako ostatní v této cenové kategorii. AVR umožňuje bohaté zvukové nastavení a i levné bedýnky vytvoří "spoustu muziky". Horší bude spojení AVR a předních beden pro poslech hudby - tam je to dle individuálních potřeb každého soudruha 😀

 

7.1.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

African - vztah k tomu nejak zasadne nemam, jen veci nerad vyhazuju; no ale zase nechci se nostalgicky utapet v starym kramu. Stal tehdy nejak 9000 Kc, takova stredni trida od denonu. Koupit jetej se trochu bojim, ze to bude za pul roku totez. Vyhodou tohodle je, ze na nej funguje ovladac od zesiku (taky denon).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Stelvio řekl bych, že ve 20-ti metrovém obýváku dáš efektové repro spíše do bočních stěn... Jinak vybrané repro budou hrát +/- stejně, jako ostatní v této cenové kategorii. AVR umožňuje bohaté zvukové nastavení a i levné bedýnky vytvoří "spoustu muziky". Horší bude spojení AVR a předních beden pro poslech hudby - tam je to dle individuálních potřeb každého soudruha 
 
7.1.png.328582d12201126361dbbae7772bf0c0.png
Díky za reakci! Boční stěny jsou prosklené a z části posuvné, proto tam není umístění repráků moc praktické resp. vestavěných vůbec možné. Snažil jsem se vybírat vše od stejné značky, aby zvuk napříč co nejvíce ladil. Myslíš, že je to zbytečné a prostorové repro stačí i nějaký levnější (nebo si to myslel tak, že už ty co jsem vybral jsou docela levný a avr z nich dokáže vykouzlit dobrej efekt)? Jinak se mi podařilo ukořistit poslední kus Onkyo TX-RZ740-B (receivery jsou teď snad podobně nedostatkové zboží jako grafické karty), což je 9.2, takže uvažuji o 4x stropních repro. Původně jsem myslel, že do 20m² místnosti je to zbytečné, ale co jsem tak četl na netu, tak to prý dělá zásadní rozdíl v prostorovém zvuku/efektech.

Odesláno z mého Pixel 6 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StelvioRepráky by měly být nasměrované na posluchače a to půjde těžko, když je budeš mít zabudované ve zdi za sebou. Takže nejlépe dle obrázku 😀. Doufám, že počítáš u těch podhledových se zabudováním ozvučnice (box) do podhledu, aby to hrálo? 😀 AVR hodně ekvalizuje a tak tebou vybrané repro je dostačující. A že by byl rozdíl mezi 9.2 a 7.2 zásadní? Nemyslím. AVR obecně nepodávají moc dobře hudbu (to až ty o řád dražší) - ale opět dle možností a vkusu každého soudruha...🤨 Sám mám AVR a AMP a přepínač zdroje pro přední bedny.

 

9.2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už jo (počítám s tím boxem). Podle dodavatele by měla stačit dřevěná krabička v rozměru repráku. Jinak ty vestavné repráky se dají směřovat/natočit v nějakém malém rozsahu. Sestava by měla být 5.0.4. do budoucna doplněna o subwoofer, kdybych došel k tomu, že bude potřeba. Do budoucna ještě plánuju přidat na hudbu CD přehrávač. Ty Polk S55e jsou biwiring, tak by to neměl být problém.

Odesláno z mého Pixel 6 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Duke650 gratulace k akvizici, R700 vypadaji podle recenzi hodne dobre. Znal jsi je predem, tj mels moznost je predem nekde poslechnout?

Jinak se pridavam k Afrimu, ty nove Teacy jsou designove velka pecka.

Mimochodem, znamena to, ze R300 budou na prodej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Stelvio napsal:

Teď už jo (počítám s tím boxem). Podle dodavatele by měla stačit dřevěná krabička v rozměru repráku. Jinak ty vestavné repráky se dají směřovat/natočit v nějakém malém rozsahu. Sestava by měla být 5.0.4. do budoucna doplněna o subwoofer, kdybych došel k tomu, že bude potřeba. Do budoucna ještě plánuju přidat na hudbu CD přehrávač. Ty Polk S55e jsou biwiring, tak by to neměl být problém.

Odesláno z mého Pixel 6 pomocí Tapatalk
 

Na filmy ten sub treba, tam niet co riesit.

A na hudbu si kup stereo zosik, ja som sa takto trapil s receiverom par rokov a sprosty JSO za 150 z toho vykuzlil zazrak (oproti receiveru za 1000).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za gratulki, zatím sice není k čemu (přivezou mi to až 7.2.), ale zahřálo to u srdce 🙂

Hele je to kauf naslepo bez poslechu. Průser to rozhodně nebude. A citlivost R700 je skoro stejná jako R300, takže by to v pohodě měl utáhnout stávající TEAC (2x120 W do 4 Ohm, 2x90 W do 8 Ohm)... což neznamená, že neslintám nad AP-701, který umí 2x260 do 4 a 2x170 do 8

https://teac.jp/int/product/ap-701/feature

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, eskimak napsal:

Na filmy ten sub treba, tam niet co riesit.

A na hudbu si kup stereo zosik, ja som sa takto trapil s receiverom par rokov a sprosty JSO za 150 z toho vykuzlil zazrak (oproti receiveru za 1000).

JSO samozřejmě top, ale na férovku musíme přiznat, že nový nestál 150 ojro - ceníková cena byla cca 800 CHF

Výstřižek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...